Partneri

Par kustību „Es iešu balsot!”

Ainārs Leijējs, kustības „Es iešu balsot!” iniciators: „Uzsāku kustības veidošanu, jo zināju, ka man ir laiks un iespēja mudināt Latvijas iedzīvotājus mainīt situāciju valstī. Skaitļi ir nepārprotami. Pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījās tikai apmēram 61% no balsstiesīgajiem pilsoņiem. Tas nozīmē, ka 4 no 10 cilvēkiem neizmantoja tiesības pārveidot Latvijas politisko situāciju. Mums ir iespēja šogad to mainīt un panākt, lai ikviens iedzīvotājs zinātu, ka, balsojot viņš būs iesaistīts grandiozā Latvijas politiskas izmainīšanas kustībā. Šādā veidā sabiedrība var palielināt nepieciešamo balsu skaita, kas ir jāiegūst katrai partijai, lai pārvarētu piecu procentu barjeru.

Sadarbība ar Latvijas Studentu apvienību (LSA) uzsākās pēc tās prezidenta Edgara Bērziņa uzaicinājuma. Kopā ar projektu „Pirmā reize” mēs trīspusēji plānojam strādāt pie studentu informēšanas par politiķu viedokļiem augstākās izglītības jautājumos. Analizēsim partiju programmas un LSA katram vēlēšanās kandidējošam sarakstam sūtīs vēstuli ar padziļinātiem jautājumiem. Augustā Studentu apvienības rīkotajā „Studentu Līderu Forumā ’10” notiks vairāku partiju pārstāvju diskusija.

Par projektu „Pirmā reize”

Raivis Ieviņš, projekta „Pirmā reize” vadītājs: „Gatavojoties rudenī gaidāmajām vēlēšanām, ir uzsāktas dažādas kampaņas, lai mudinātu pilsoņus piedalīties vēlēšanās. Pat eksprezidente mudina vēlētājus būt aktīviem. Manuprāt, ļoti svarīgi ir vērsties pie atšķirīgām vēlētāju grupām individuāli, jo, piemēram, jauniešus neinteresē jautājumi, kas ir aktuāli pensionāriem, un otrādi. Tajā pašā laikā vairākām vēlētāju grupām var būt kopīgas problēmas. Tādēļ šie trīs projekti – gan “Es iešu balsot!”, gan “Pirmā reize” un “Student, dodies vēlēt!” ir apvienojuši spēkus, lai viens otru atbalstītu kopīgā komandā.

Jauniešu attieksme pret politiku mainās, kad tie saprot, ka arī paši ir spējīgi to ietekmēt. Šādu iespēju dod projekts “Pirmā reize”, kura ietvaros jaunieši uzdos deputātu kandidātiem jautājumus, kuri interesē tieši jaunāko vēlētāju auditorijas daļu. Sagaidu, ka arī saņemsim atbildes no tiem politiskajiem spēkiem, kas sevi uzskata par nopietniem kandidātiem uz 10. Saeimu. Jau šobrīd “Pirmās reizes” mājas lapā projektam ir pievienojušies vairāk kā simts sekotāju, ir ieliktas pirmās intervijas. Izrādās, jaunieši ir ļoti atsaucīgi, vienīgi līdz šim nebija daudz tādu organizāciju, kuras interesētu viņu politiskais viedoklis. Šobrīd šāda iespēja izteikties tiek dota, un jaunieši to aktīvi izmanto. Tie, uz ielām uzrunātie, kuriem nebija viedokļa par vēlēšanām, vai tas bija negatīvs, sāk aizdomāties un, iespējams, apzināties balsošanas nozīmīgumu.

Par projektu “Kandidāti uz delnas”

Sabiedrība par atklātību “Delna”: “Organizācijas darbības mērķis ir veicināt demokrātiskas sabiedrības veidošanos, sekmējot informācijas atklātību un korupcijas novēršanu.Vēlēšanas ir brīdis, kad vēlētāji var novērtēt politiķu darbu un izsvērt, kurai politiskajai partijai un kandidātam ir gatavi uzticēt varu nākamajā Saeimā. Projekts un tā mājas lapa ir kā viens no informācijas avotiem vēlētājiem, kas atgādina par svarīgākajiem ar korupciju saistītajiem notikumiem un deputātu kandidātu iepriekšējo darbību, ko būtu vērts atcerēties vai arī uzzināt, pirms došanās uz balsošanas iecirkni šī gada 2.oktobrī.”
Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes