Eiropas valstu pieredze jauniešu nodarbinātības jautājumos

Foruma laikā ar starptautisko pieredzi – prezentācijāciju, diskusiju, ideju apmaiņu formā dalīsies 8 jaunieši no 5 Eiropas Savienības valstīm. Jaunieši ir studentu līderi, kas savās valstīs ir strādājuši ar studentu, augstākās izglītības un jaunatnes nodarbinātības jautājumiem.

Lietuvas pieredze

Maksim Milto – Lietuvas Studentu apvienības (Lietuvos studentų sąjunga ) Viceprezidents starptautiskajos jautājumos. Šobrīd mācās pēdējā kursā, lai iegūtu bakalaura grādu Kultūras mantojuma studijās Eiropas Humanitāro zinātņu universitātē Viļņā (European Humanities University). Tā ir Baltkrievijas augstskola, kas darbojas trimdā. Laikā no 2010. gada oktobra līdz 2012. gada februārim viņš bija augstskolas Studentu pašpārvaldes vadītājs. Maksimam interesē reģionu un to attīstības studijas, kā arī dažādu vēsturisko ideju un to seku pētīšana.  Maksims ir aktīvi iesaistīts Lietuvas augstākās izglītības starptautiskās dienas kārtības veidošanā, tāpēc viņš runā 6 valodās un negrasās pie tā apstāties.

 

Vytautas Jouzas Petkus –  Vytautas ir Kauņas Tehnoloģiju universitātes Studentu asociācijas. Šajā organizācijā ir atbildīgs par projektiem un starptautisko pārstāvniecību. Šobrīd Vytaitas ir arī BALTECH Studentu apvienības viceprezidents. Viņš saka, ka ir cilvēks, kuram patīk rakstīt un īstenot projektus. Viņa lielākā vēlme ir uzrakstīt projektu izmantojot Eiropas Savienības struktūrfondu iespējas.

Dānijas pieredze

Viktor Grønne – Ir 20 gadus vecs jaunietis un šobrīd mācās Biznesa administrāciju un vadības komunikāciju Kopenhāgenas biznesa skolā. LSA forumā “Darba tirgum – Derīgs!” pārstāvēs Dānijas Studentu apvienību (Danske Studerendes Fællesråd (DSF)). Organizācijā darbojas tikai nesen. Viktors iepriekš aktīvi darbojies vidusskolas izglītības organizēšanā un OBESSU (Eiropas Skolēnu apvienība – organizācija, kas apvieno nacionālās Skolēnu Domes Eiropas līmenī), pārstāvot vidusskolēnus Eiropā. Kopumā Viktoram ir 5 gadu pieredze skolēnu un studentu pārstāvniecībā un politikā. Papildus studentu politikai Viktors brīvprātīgi darbojas humanitārās palīdzības organizācijā un kopmītnēs, kurās dzīvo, kas nozīmē, ka brīvā laika nav daudz. Tāpēc nedaudzajā brīvajā laikā Viktors dodas skriet vai darbojas ar dažādām datorprogrammām.

Rumānijas pieredze

Oana Onicas – Oana ir dzumusi Cluj-Napoca, Rumānijā un pārstāv Rumānijas Nacionālo student organizāciju apvienību (ANOSR) kā akadēmiskās komisijas pārstāve. Sākusi darboties pārstāvniecības struktūrās jau 15 gadu vecumā, kā viena no vadītājām reģiona skolēnu padomē (CJE), 17 gadu vecumā kļūstot par prezidenti kā arī par viceprezidenti Nacionālajā skolēnu padomē (CNE). Pirmajā studiju gadā Oana kļuva par vienu no Babes-Boyal Universitātes Studentu padomes pārstāvēm. Galvenais, ka motivē Oanu darboties brīvprātīgajās organizācijās ir lielā ticība jauniešu spēkam, izglītības spēkam un galu galā nepieciešamībai pēc izglītības kvalitātes.  Enerģija un aizrautība, kas ieguldīta šajā sektorā pārvērta pārstāvniecību no hobija par dzīvesveidu.

Oana ir sociāla personība, kas daudz smejas un empātiska personība, kas vēlētos ko mainīt pasaulē. Viņa tic cilvēktiesībām, cilvēku brīvībai un sapņo ka kādu dienu varētu strādāt Apvienoto Nāciju Organizācijā.

Cristi Popescu – Cristi pārstāv ANOSR kā Starptautiskā virziena vadītājs. Viņš ir strādājis student pārstāvniecībā jau vairāk kā 5 gadus un sāka darboties ANOSR 2011 gadā kā Akadēmiskās komisijas pārstāvis, bet tagad ir ievēlēts valdē.

Papildus starptautiskajai student pārstāvniecībai viņš ir arī atbildīgs par jauniešu nodarbinātības jautājumiem Rumānijā un šobrīd vada projektu ar kura palīdzību ANOSR vēlas veidot politisko darba plānu un aktivitātes, kas samazinātu speciālistu aizplūšanu no Rumānijas.

Viņš priecājas, ka būs iespēja diskutēt par jaunatnes nodarbinātību un augstākās izglītības savietojamību ar darba tirgu, jo tā tiek uzskatīta par vienu no lielākajām studentu problēmām Eiropā un ANOSR ir pagodināti būt LSA partneri šajā projektā.

Polijas pieredze

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>