Par projektu

Ne tik senā pagātnē, dažādās vietās, un dažādos organizāciju līmeņos ir aktualizējusies problēma par darba devēju iesaisti studiju procesā, un augstskolu darbībā. Mūsdienās strauji mainās darba tirgus prasības, un tendences. Ne vienmēr iepriekš izveidota sistēma ir spējīga apmierināt jaunās vajadzības un dinamiskās darba tirgus prasības.

Tiek apspriesti dažādi veidi, kā iesaistīt nozares pārstāvjus augstākās izglītības struktūrā, tos piesaistot tos studiju programmu izstrādei un vērtēšanai, lai veidotu augstākās izglītības vidi, kurā studenti iegūst zināšanas, kurām ir praktisks pielietojums, tādējādi veidojot kvalitatīvu un tirgus prasībām atbilstošu augstāko izglītību. Projekta mērķis ir veicināt studentu iesaisti valstisko lēmumu pieņemšanā, kuri saistīti ar augstākās izglītības kvalitāti, tādējādi veicinot lēmumu vispusību.

Jautājumu risināt jau ir sākušas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Rektoru padome, Augstākās izglītības padome, Latvijas darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un Latvijas Studentu apvienība 2012. gada 19.aprīlī parakstot vienošanos sadarbību studiju vietu struktūras pakāpeniskai pārveidošanai atbilstoši darba tirgus prasībām, kuras mērķis ir veicināt pušu sadarbību, lai sekmētu augstākās izglītības institūciju sagatavoto augsti kvalificēto speciālistu piedāvājuma nodrošinājumu atbilstoši darbaspēka pieprasījuma prognozēm, kas nepieciešams efektīvas izglītības un apmācības politikas īstenošanai Latvijas Republikā.

Projekts „Ideju forums: Augstākās izglītības sasaiste ar darba tirgus prasībām. Jauniešu perspektīva” tiek organizēts ar mērķi:

  1. Veicināt studentu iesaisti valstisko lēmumu pieņemšanā, kuri saistīti ar izglītības kvalitāti, tādējādi veicinot lēmumu kvalitāti.
  2. Vēlme sekot Vienošanās par sadarbību studiju vietu struktūras pakāpeniskai pārveidošanai atbilstoši darba tirgus prasībām mērķu izpildei.
  3. Veidot aktīvu dialogu starp iesaistītajām pusēm, lai nodrošinātu ieteikumu kvalitāti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>