16. Eiropas Studentu konventā diskutē par studentu mobilitātes iespēju uzlabošanu
Autors - Anete Enikova   
Trešdiena, 22 Oktobris 2008 22:19

Eiropā studenti ir aktivizējušies, lai risinātu jautājumus, kas skar zinātniskā potenciāla un studentu mobilitāti un tiesības pārvietoties akdēmiskajā vidē. No 6. – 8. Oktobrim notika 16. Eiropas Studentu konvents Francijā, Lillē, kurā piedalījās arī Latvijas Studentu apvienības pārstāvis – starptautiskā virziena vadītājs – Kirils Solovjovs, lai pārstāvētu Latvijas studentu intereses Eiropā. Šajā konventā lielākā uzmanība tika pievērsta studentu iekšējās un ārējās mobilitātes jautājumu risināšani, kā arī studenti tika aicināti iesaistīties akcijā „Let’s Go!” par studentu mobilitāti.

Akadēmiskā studentu mobilitāte ir jautājums, kas pēdējā laikā ir kļuvis aktuāls Eiropas Augstākās izglītības laukā. Tā ir iespēja ikvienam studentiem, jaunajiem zinātniekiem un pētniekiem realizēt savas ieceres, gūt starpkultūru pieredzi, ceļot savu kvalifikāciju, apgūstot jaunas zināšanas vai realizējot savus zinātniskos projektus kādā no Eiropas valstīm. Tomēr tajā pastāv vēl problēmas, kas jārisina.

Šī gada oktobrī Eiropas Studentu apvienība (ESU) uzsāka studentu akcija „Let’s Go!” visā Eiropā, lai aicinātu studentus apzināties savas iespējas un paust viedokli, parakstot petīciju. Konngresa laikā atskatījās uz jau paveikto līdz šim un turpināja diskutēt par aktuālāko mobilitātes jautājumu risināšanā. Petīcijas galvenie atzinumi ir par organizatorisku un finansiālu Eiropas Savienības atbalstu studentu un jauno zinātnieku mobilitātei, to karjeras izaugsmes veicināšanai un zināšanu pārnesei dažādu valstu izglītības sistēmās.

ESU parakstu sarakstus prezentēs Eiropas ministriem, lai demonstrētu studentu viedokli šo jautājumu risināšanā. Pašreiz ir parakstījušies jau vairāki simti Eiropas studentu, kuri apzinās, ko viņiem varētu sniegt Eiropas mobilitāte, un neizturas vienaldzīgi pret šo jautājumu risināšanu, tāpēc LSA un ESU aicina vēl joprojām to darīt arī Latvijas studentiem. Petīciju var parakstīt mājas lapā: www.letsgocampaign.net/petition

 

 

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: