22. Eiropas Studentu konventa laikā studenti diskutē par ESU nākotni
Autors - ESU, Ieva Baltiņa   
Pirmdiena, 05 Septembris 2011 21:44

lazy_visiNo 30.augusta līdz 3.septembrim vairāk kā 120 studentu pārstāvji tikās 22.Eiropas Studentu konventā, diskutējot par Eiropas Studentu apvienības (ESU) nākotnes uzskatiem.

ESU ir jumta organizācija 45 nacionālajām studentu apvienībām no 38 Eiropas valstīm, tā pārstāv aptuveni 11 miljonus studentu Eiropas līmeņa lēmējinstitūcijās. ESU Prezidents Allans Palls uzsvēris: "Augstākās izglītības pieejamība Eiropā nepārtraukti ir apdraudēta. Mēs stāvam svarīgās krustcelēs. Tas kā mēs izvēlēsimies rīkoties šajā mirklī veidos augstākās izglītības un student kustības nākotni Eiropā."
Pēdējo dekāžu laikā ESU ietvaros ir notikušas ievērojamas iekšējās un ārējās pārmaiņas notikušas ESU. ESU aizsākās 1982.gadā kā neformāls informācijas apmaiņas birojs starp 7 Rietumeiropas valstu studentu apvienībām. Pēdējo 30 gadu laikā ESU kļuvusi par profesionālu lobēšanas organizāciju ar 45 dalīborganizācijām no 38 valstīm. Berlīnes mūra krišana, kā arī Boloņas procesa instance izveidojusi paātrinātu sadarbību starp Eiropas valstīm augstākās izglītības jomā. ESU apvienības jautā sev kā kļūt vēl nepieciešamākām studentiem Eiropā un domās, kā uzlabot un attīstīt savas iekšējās komunikācijas struktūras.
Tiekoties Polijas pilsētā Lazy studentu pārstāvji domāja par savu apvienību struktūrām, komunikāciju un pārstāvniecību, lai koncentrētu darba grupu laikā veidotu savu ESU vīziju un tālākās attīstības scenāriju. Šāds uzdevums tika dots iepriekšējā biedru sapulcē, kas norisinājās šī gada maijā Tallinā, Igaunijā. Tās laikā tika pieņemtas ESU strukturālās izmaiņas.
Pēc Eiropas studentu pārstāvju domām ESU jābūt nākamajam solim studentu pārstāvniecībā pēc nacionālās apvienības, kas lobē un pārstāv intereses Eiropas līmenī, ESU jākļūst par nozīmīgu informācijas apmaiņas tīklu un platformu sadarbības iespējām. Izveidotā vīzija un misija, tiks adaptētas un pieņemtas nākamajā biedru sapulcē Sofijā, Bulgārijā šī gada novembrī.
LSA pārstāve Ieva Baltiņa piedalījās ne tikai Studentu konventā, bet tās ietvaros sniedza prezentāciju par Latvijas Studentu apvienības struktūrām un pārstāvniecību austrumu partnervalstīm, kas vēlas attīstīt studentu kustību.

 

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: