Aizvadīta Eiropas Savienības jaunatnes konference Kiprā
Autors - Edmunds Jansons   
Trešdiena, 26 Septembris 2012 07:42
cy2012euNo 13. līdz 15.septembrim Nikosijā, Kiprā notika Eiropas Savienības strukturētā dialogā Kipras prezidentūras trešais posms un to noslēdzošā ES jaunatnes konference.
m
Konferences tēma bija jauniešu un jaunatnes organizāciju iesaiste lēmumu pieņemšanā ar fokusu uz imigrantu izcelsmes jauniešiem. Konferencē piedalījās visu ES dalībvalstu jaunatnes organizāciju un par jaunatnes politikas īstenošanu atbildīgo ministriju pārstāvji, kas darba grupās veica kopīgo rekomendāciju izstrādi.
m
Latvijas delegāciju konferencē pārstāvēja, Latvijas Jaunatnes Padomes (LJP) projekta „Strukturētā dialoga īstenošana ES Dānijas un Kipras prezidentūras laikā” koordinatore Randa Medne, LSA jaunatnes politikas un starptautisko lietu virziena vadītājs Edmunds Jansons un Cēsu novada jauniešu domes priekšsēdētāja Terēze Elpere
m
Jaunatnes konferencē tika izstrādātas 14 rekomendācijas pastāvošo problēmu jaunatnes un jaunatnes organizāciju iesaistes lēmumu pieņemšanā risināšanai. Šīs rekomendācijas kā oficiāls dokuments tiks iekļauts Eiropas prezidentūras trio (Polija, Dānija, Kipra) noslēguma dokumentā.
m
Strukturētais dialogs ir partnerības instruments, kas ļauj iesaistīt jauniešus un ņemt vērā jauniešu viedokli, plānojot ar jaunatnes politiku saistītos jautājumus ES līmenī.
m
Strukturētais dialogs notiek trīs posmos: vietējā, nacionālā un Eiropas. Pirms ES jaunatnes konferencēm notiek konsultācijas vietējā un nacionālā līmenī ar mērķi izzināt dalībvalstu jauniešu viedokļus un izstrādāt problēmu tematiku, ko apspriest Eiropas līmenī, lai vēlāk izveidotu oficiālas rekomendācijas Eiropas Padomei (EP) un citām ES institūcijām.
m
Latvijā ES strukturētā dialoga Kipras prezidentūras laikā tika veikta aptauja, norisinājās piecas reģionālās diskusijas un jauniešu forums „Vienoti jaunieši Latvijas attīstībai”.
m
Ar izstrādātajām rekomendācijām ir iespējams iepazīties ŠEIT.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: