Studenti dalās pieredzē par dalību akreditācijas procesā
Svētdiena, 07 Jūnijs 2009 14:52

Studenti, kuri kaut vienu reizi ir piedalījušies augstākās izglītības ārējā kvalitātes novērtēšanā kā studenti novērotāji, dalās pieredzē, kā viņiem ir gājis, ko viņi ir ieguvuši un kāpēc ieteiktu šo pieredzi gūt arī citiem.

Kāpēc kļūt par studentu novērotāju augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesā?

dita_veisbuka

Dita Veisbuka, Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma bakalaura studiju programmas studente:

"Būt par studentu - novērotāju ir lieliska iespēja redzēt, kā mācību process un studentu dzīve norit citās augstskolās. Ar savu viedokli Tu vari ietekmēt studiju kvalitāti Latvijā, kā arī studentu labsajūtu augstskolās. Nevar noliegt, ka tā arī ir tava iespēja iegūt jaunus kontaktus un jaunu ierakstu Tavā CV! Iesaku piedalīties to programmu akreditācijās, kas līdzīgas tavām studijām, tas būs gan interesantāk un noderīgāk Tev, gan kā lieliska palīdzība komisijas ekspertiem, jo nereti Tu vari izrādīties zinošāks!  Piedalies - tavu viedokli uzklausīs un novērtēs!!!"

 

mz_akr

Mārtiņš Zviedris, Latvijas Universitātes Datorzinātņu maģistrants:

"Piedaloties akreditācijā, es ieguvu divas interesanti pavadītas dienas. Iespēju apskatīties mācību apstākļus citās augstskolās, kā arī uzzināju, ko studenti dara citās augstskolās. Taču tajā pašā laikā ir iespējams dzirdēt arī pieredzējošu ekspertu viedokli par mācību norisi, kā arī vienkārši interesanti patērzēt ar ekspertiem pie pusdienu galda. Turklāt, vari izmantot arī savu iespēju, lai izteiktu ierosinājumus un kaut nedaudz uzlabotu mācību procesu."

 

anete-veipane

Anete Veipāne, Biznesa augstskolas Turība "Uzņēmējdarbības vadība" profesionālā bakalaura studiju programmas studente:

"Akreditācijas procesā izlēmu piedalīties pēc citu studentu, kuri jau bija piedalījušies kādā no akreditācijām, ieteikuma. Uzskatu, ka divās akreditācijās, kurās piedalījos, esmu ieguvusi neatsveramu pieredzi komunikācijā ar cilvēkiem, uzzinājusi daudz interesantu lietu par citām Latvijas augstākās izglītības iestādēm, kā arī iepazinusies ar studiju procesu tajās, kas ir īpaši saistoši, ja studiju programma sakrīt ar to, ko pati studēju. Akreditācijas procesā ir lieliska iespēja tikties un arī pārrunāt aktualitātes ar konkrētās nozares speciālistiem, kā arī dibināt jaunus kontaktus. Kāpēc piedalītos vēl? Tā ir lieliska sevis pilnveide, kā arī devums augstākās izglītības attīstībai Latvijā!"

zane_g_rtu

Zane Grigale, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātņu maģistra studiju programmas studente:

"Studiju programmu akreditēšana ir lieliska iespēja, ko Tev, aktīvais student, noteikti jāizmanto! Tā ir iespēja gan pilnveidot sevi, mācīties, iepazīties ar lieliskiem cilvēkiem - nozares ekspertiem, paviesoties citā augstskolā, palūkoties uz savu studiju procesu no cita skatu punkta, izprast labāk augstskolu darbību un lieliski pavadīt 2 dienas; gan dot savu personīgo ieguldījumu studiju kvalitātes uzlabošanā! Daži studenti tādā veidā atrod sev piemērotas jaunas studiju programmas, citi - starp nozares ekspertiem - savu nākošo darba devēju, citi - studentu vidū - jaunus draugus! Tā ir lieliska iespēja pabūt "out of the box" , paskatīties uz lietām nedaudz citādāk un pāris stundu laikā gūt neatsveramu pieredzi, noderīgus kontaktus un labu garastāvokli! Tā ir studentu iespēja - ko nedrīkst palaist garām, gan pašiem pilnveidojoties, gan uzlabojot augstākās izglītības telpu Latvijā!"

 

inga-saknite

Inga Saknīte, Latvijas Universitātes Fizikas bakalaura studiju programmas studente:

"Pirmoreiz vēlējos piedalīties akreditācijā tāpēc, ka mani fascinēja doma par to, ka man ir iespēja ietekmēt studiju programmas īstenošanu, uzlabot studentu dzīvi augstskolā, uzlabot studiju kvalitāti. Tomēr ar šādu motivāciju ne vienmēr pietiek, bet jau pēc pirmajām akreditācijas stundām es sapratu, ka es pati ļoti daudz no šī procesa iegūstu - divu dienu laikā (tik ilgi parasti notiek vizīte augstskolā) novērtēt programmu, apskatīt laboratoriju telpas, tikties ar programmas vadību un darba devējiem un darīt citas ar šo procesu saistītās lietas kopā ar profesionāļiem konkrētajā nozarē, kam ko līdzīgu studēju arī es pati - tas ir izaicinājums, pieredze un pavisam jauns skatījums uz daudzām lietām. Eksperti, kas bieži vien ir profesori arī no ārzemju universitātēm, ir pārsteidzoši atvērti, ieinteresēti un ļoti interesanti sarunu biedri. Iesaku piedalīties kādā akreditācijā, kas saistīta ar to pašu nozari, kurā studē, ikvienam!"

 

 

Dalies arī ar savu pieredzi!

Esi kaut reizi piedalījies akreditācijas procesā kā students novērotājs un vēlies dalīties arī savā pieredzē?

Raksti Latvijas Studentu apvienības Akadēmiskā virziena vadītājai Asnatei Kažokai - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ! Lūdzu, pievieno arī bildi, kā arī uzraksti informāciju par sevi, minot arī augstskolu, studiju programmu un līmeni, kurā studē!

Tavs viedoklis mums ir svarīgs!

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: