Studenti pasaulē
Ievēlēta jaunā Eiropas Studentu apvienības valde
Autors - Sintija Segleniece   
Trešdiena, 25 Aprīlis 2012 21:56

esu-logoNo 22. līdz 24.aprīlim Bukarestē norisinājās 62. Eiropas Studentu apvienības (ESU) biedru sapulce, kurā kopumā piedalījās 150 dalībnieki no 45 nacionālajām studentu apvienībām. Tikšanās laikā tika ievēlēta jaunā ESU priekšsēdētāja, divi priekšsēdētāja vietnieki un valde septiņu locekļu sastāvā. Uz valdes locekļa amatu kandidēja arī LSA Akadēmiskā virziena vadītāja Asnate Kažoka, kura, izturot sīvu konkurenci, tomēr netika ievēlēta.

 
Prezentēta LSA Lietuvas studentiem
Autors - Aija Upleja   
Otrdiena, 13 Marts 2012 17:40

lss-logo_1No 10. līdz11. martam LSA Straptautiskā virziena vadītāja Ieva Baltiņa pēc īpaša uzaicinājuma viesojās Lietuvas Studentu apvienības (LSS) rīkotajā "Starptautisko attiecību seminārā". Tajā piedalījās 21 pārstāvis no LSS pārstāvētajām [15] Lietuvas augstskolām. Dalībnieki lielākoties bija Starptautisko un ārējo komunikāciju cilvēki.

I.Baltiņa semināra dalībniekiem prezentēja Latvijas Studentu apvienību, tās darbu un sasniegumus pēdējā laikā, t.sk. par darbu ESU un sasniegumiem tur. Kā arī pastāstīja par LSA biedru labajiem piemēriem darbojoties ar mobilitātes studentiem veidojot viņiem aktivitātes veicinot un starptautisko sadarbību.

 
Baltkrievija nevar būt Boloņas procesa dalībvalsts
Autors - Aija Upleja   
Pirmdiena, 06 Februāris 2012 10:40
belarus_studentBaltkrievija nav gatava dalībai Boloņas procesā. Eiropas studenti piekrīt un pieprasa reformas.
Eiropas Studentu apvienība pieņem Boloņas procesa vadības grupas (BFUG) secinājumus, ka Bltkrievija nav gatava kļūt par Eiropas augstākās izglītības telpas dalībvasti pirms radikālu pārmaiņu īstenošanas. 2011.gada 30. novembrī Baltkrievija oficiāli izteica vēlmi kļūt par dalībvalsti boloņas procesā. Tomēr sanāksmē, kas no 18.-19. Janvārim notika Kopenhāgenā, BFUG lēma negatīvi.

ESU prezidents Allans Palls saka, ka "mēs piekrītam šiem secinājumiem, jo esam vairākkārt runājuši pret Baltkrieviju kā EAIT dalībvalsti un esam prasījuši veikto reformu sarakstu."
 
22. Eiropas Studentu konventa laikā studenti diskutē par ESU nākotni
Autors - ESU, Ieva Baltiņa   
Pirmdiena, 05 Septembris 2011 21:44

lazy_visiNo 30.augusta līdz 3.septembrim vairāk kā 120 studentu pārstāvji tikās 22.Eiropas Studentu konventā, diskutējot par Eiropas Studentu apvienības (ESU) nākotnes uzskatiem.

ESU ir jumta organizācija 45 nacionālajām studentu apvienībām no 38 Eiropas valstīm, tā pārstāv aptuveni 11 miljonus studentu Eiropas līmeņa lēmējinstitūcijās. ESU Prezidents Allans Palls uzsvēris: "Augstākās izglītības pieejamība Eiropā nepārtraukti ir apdraudēta. Mēs stāvam svarīgās krustcelēs. Tas kā mēs izvēlēsimies rīkoties šajā mirklī veidos augstākās izglītības un student kustības nākotni Eiropā."
 
Jaunā ESU valde uzsāk darbu ar prezidenta vizīti Latvijā
Autors - ESU, Ieva Baltiņa   
Sestdiena, 02 Jūlijs 2011 12:14
esu_valde2011Piektdien, 1. jūlijā Alans Palls (25) no Igaunijas uzsācis darbu Eiropas Studentu apvienības (ESU) presidenta amatā. Stājoties amatā, Palss uzsvēra: "Mana galvenā prioritāte šī gada laikā būs augstākās izglītības finasēšana. Mēs atbalstīsim savas dalīborganizācijas viņu cīņā par investīciju palielināšanu un uzturēšanu augstākajai izglītībai." Tostarp arī viņš piepilda, ka centīsies atdzīvināt Boloņas procesa mērķu sasniegšanas vēlmi pirms tā beigām.

Palls strādās kopā ar pārējo ESU valdi, kas būt atbildīga par studentu organizācijas vadīšanu un koordinēšanu gan politiski, gan financiāli, gan ikdienas darbu ietvaros. Karina Ufert (Lietuva) ievēlēta par ESU viceprezidenti, kā arī viņai pievienojas trīs jaunie valdes locekļi - Kaloyan Kostadinov (Bulgārija), Nevena Vukasanovic (Serbija) un Rok Primozic (Slovēnija).

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL