Apmeklē semināru un uzzini vairāk par iespējām, ko sniedz ERASMUS MUNDUS
Autors - Līva Dzene   
Piektdiena, 10 Augusts 2012 12:35
logo_erasmus_mundusPiektdien,  2012. gada  31. augustā, pulksten 16:00 Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, norisināsies informatīvs seminārs par Erasmus Mundus iespējām. Studenti,  kuri  piedalījušies šajā programmā, sniegs izklāstu par šo programmu un  dalīsies savā pieredzē par studijām Erasmus Mundus ietvaros.
m
Erasmus Mundus programmas mērķis ir veicināt kvalitāti augstākajā izglītībā, t.sk. piešķirot stipendijas studentiem un atbalstot sadarbību starp Eiropu un pārējo pasauli.  Studentiem iespējams saņemt stipendijas studijām kopīgajās Erasmus Mundus maģistrantūras vai doktorantūras programmās.
 
Piesakies jauniešu forumam "Vienoti jaunieši Latvijas attīstībai"
Autors - Randa Medne   
Ceturtdiena, 02 Augusts 2012 17:23

logo_ljp6. un 7. Augustā Kaņepes Kultūras centrā Skolas ielā 15 norisināsies radošais Vislatvijas jauniešu forums „Vienoti jaunieši Latvijas attīstībai”, kas tiek organizēts, lai diskutētu par pilsoniskas sabiedrības jautājumiem no jauniešu skatu punkta.

Foruma pamatā ir Eiropas Savienības Kipras prezidentūras laika pamattēmas par tādu jauniešu iekļaušanu, kam ir cits etniskais fons. Šīs tēmas ir apskatītas un pārrunātas piecās reģionālajās diskusijās, kur atklātas būtiskas Latvijas problēmas jauniešu līdzdalībā un sabiedrības sašķeltībā. Diskusiju laikā izvirzītās problēmas tiks pārskatītas un rediģētas, kā arī tiks izstrādātas rekomendācijas šo problēmu mazināšanai. Izveidotās rekomendācijas tiks iesniegtas Eiropas Savienības jauniešu konferences organizatoriem, kā arī Latvijas valsts un pašvaldību institūcijām.
 
Studentu līderi - augstākās izglītības ietekmētāji
Autors - Aija Upleja   
Trešdiena, 01 Augusts 2012 18:44
lsa_lideru_forums_spridiitis_logo2Latvijas Studentu apvienības (LSA) rīkotajā Līderu forumā 2012 studentu pārstāvji diskutēs par nodarbinātības, internacionalizācijas un izglītības kvalitātes jautājumiem ar augsta līmeņa izglītības politikas veidotājiem, attīstīs savas līderu dotības, mācīsies pārstāvēt studentu intereses augstākajā līmenī un stiprinās saikni ar LSA vecbiedriem.
m

Ikgadējais Līderu forums šogad notiks no 3. līdz 5. augustam Kuldīgas novada Īvandes pagastā. Seminārs pulcēs ap 50 studentu pārstāvju no vairāk kā desmit Latvijas augstākās izglītības iestādēm.

 
Piedalies Vidzemes Augstskolas 6. Studentu pētniecisko darbu konferencē
Autors - Ieva Stīpniece   
Sestdiena, 21 Jūlijs 2012 19:00
via_logo_apstiprinatais_2
Vidzemes Augstskola (ViA) aicina Latvijas un ārvalstu augstāko izglītības iestāžu koledžas, bakalaura, maģistra un profesionālās augstākās izglītības studiju programmu pilna un nepilna laika studentus līdz 31. jūlijam pieteikt savus teorētiskos un lietišķos pētījumus sestajai Vidzemes Augstskolas Studentu pētniecisko darbu konferencei.
 
Bezmaksas izglītību varētu ieviest jau 2015. gadā
Autors - Edvards Ratnieks   
Piektdiena, 13 Jūlijs 2012 13:06

edvards_finansejumsKontinentālās Eiropas ideoloģija balstās uz izglītību kā sabiedrisku labumu, jo sabiedrības interesēs ir, lai tauta būtu izglītota. Protams, atsevišķa indivīda izglītība ir ne tikai sabiedrisks, bet arī privāts labums, to noliegt būtu visai bezjēdzīgi. 

Pašlaik Latvijā vairums studējošo ir spiesti maksāt par studijām no saviem līdzekļiem - daudziem studēt gribētājiem tas vairo vēlmi doties uz ārzemēm un apgūt savu specialitāti tur, studējot bez maksas, saņemot stipendijas un gūstot iespējas izpausties gan sporta, gan kultūras jomās.

Jauniešu aizplūšana uz ārzemēm nozīmē ne vien Latvijas sabiedrības novecošanos, bet arī neizbēgamu problēmu rašanos valsts turpmākās pastāvēšanas laikā, tādēļ ir nepieciešams  arī Latvijā nodrošināt vismaz daļu šo garantēto iespēju, kas pienākas citu valstu studentiem.

 
Sākusies Latvijas Studentu apvienības (LSA) reflektantu informatīvā kampaņa „Augstskolu anatomija”
Autors - Sintija Segleniece   
Pirmdiena, 09 Jūlijs 2012 14:50

 

aanatomijarik2011logo6-300x78
Ir pienācis laiks, kad vidusskolēni saņem savus eksāmenu rezultātus un piesakās studijām kādā no Latvijas augstskolām. Vairums absolventu uzdod dažādus jautājumus: Kā izvēlēties pareizo studiju programmu? Vai manis izvēlētā studiju programma ir akreditēta? Cik liela ir studiju maksa? Kāda ir dzīve kopmītnēs? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem atbildi var rast, piezvanot uz Latvijas Studentu apvienības (LSA) uzziņu tālruni, kas izveidots ikgadējās reflektantu informatīvās kampaņas „Augstskolu anatomija” ietvaros.
 
Sākusies pieteikšanās "Līderu forumam 2012"
Autors - Aija Upleja   
Trešdiena, 04 Jūlijs 2012 23:05

lsa_lideru_forums_spridiitis_logo2Latvijas Studentu apvienība (LSA) no 3. – 5. augustam pulcēs jaunos studentu līderus, lai strādātu gan pie jauniešu personīgās izaugsmes, gan stiprinātu Latvijas studentu pārstāvniecību visos tās līmeņos.

Tradicionālais LSA pasākums "Līderu forums" šogad kopā pulcēs vairāk kā 50 studentus - pašpārvalžu pārstāvjus - un stiprinās to sadarbību ar organizācijas vecbiedriem un augstākās izglītības politikas veidotājiem.

 

Foruma mērķis ir stiprināt studentu līderu personības un uzlabot to zināšanas par augstāko izglītību politiskajā kontekstā. Foruma ietvaros plānotas tikšanās ar vairākiem politiķiem. Šobrīd uzrunāti gan Valsts prezidents Andris Bērziņš, gan Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Ekonomikas ministrs un LSA vecbiedrs Daniels Pavļuts, kā arī citi ietekmīgi augstākās izglītības veidotāji Latvijā. Trīs galvenās diskusiju tēmas būs Latvijas augstākās izglītības sistēma Eiropas kontekstā, augstākās izglītības kvalitāte un izglītības sasaiste ar darba tirgu. Īpaša vērība gan pirms, gan pēc foruma tiks pievērsta LSA vēstures un vecbiedru apzināšanai.
 
Nobalso un sniedz ieguldījumu semināra "Kam rūp students?" tapšanā!
Autors - Maira Belova   
Svētdiena, 01 Jūlijs 2012 13:22
labiedarbi.lv___labdarba___labie_darbiLatvijas Studentu apvienība (LSA) ir iesniegusi projekta "Kam rūp students?" pieteikumu LabieDarbi.lv projektu konkursā un izturējusi pirmo kārtu. "Kam rūp students?" ir seminārs augstskolu studējošo pašpārvalžu jaunajiem biedriem un aktīvistiem, kura mērķis ir sniegt studentiem gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas par LSA, studējošo pašpārvalžu darbību, struktūru un mērķiem.
 
Aizvadīta LSA Domes sēde Ventspilī
Autors - Sintija Segleniece   
Otrdiena, 17 Jūlijs 2012 13:35

lsa_14kongr_30-585x389Sestdien, 14. jūlijā, Ventspils Augstskolā norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) izbraukuma Domes sēde, kurā piedalījās 31  Latvijas augstskolu pārstāvis. Domes sēdē tika iecelts LSA pārstāvis Augstākās izglītības programmu akreditācijas komisijā (AIPAK), apstiprinātas vairākas pozīcijas un rezolūcijas.

AIPAK pārstāvja amatu arī turpmāk ieņems Latvijas Universitātes Studentu padomes (LUSP) priekšsēdētāja Inguna Zariņa, kura AIPAK darbojas kopš 2011. gada oktobra.
 
Žurnāls "IR" sniedzis nepatiesu informāciju par augstākās izglītības studiju programmu vērtējumiem
Autors - Augstākās izglītības padome   
Ceturtdiena, 12 Jūlijs 2012 12:44
Publikācija žurnālā "IR" Nr. 28 (2012) "Eksāmenā caurkritušie" uzskatāma par žurnāla un tās "drošo avotu" versiju par studiju programmu novērtēšanas tēmu un rada nepareizu priekšstatu  par patieso situāciju saistībā ar studiju programmu piedāvājumu, kvalitāti un ilgstspēju Latvijas augstskolās un koledžās 2012. gada jūlija mēnesī.
m
ESF projekta "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai" (turpmāk - Projekts) ekspertu sagatavotais Latvijas augstskolu un koledžu studiju programmu izvērtējums atšķiras no publicētās informācijas. Publicētie dati  ir nepatiesi, jo tie neatspoguļo precīzus ekspertu vērtējumus, tai skaitā atsevišķos gadījumos norādītie ekspertu vērtējumi par noteiktu augstskolu studiju programmām attiecināmi uz pavisam citu augstskolu studiju programmām. Bez tam, Projekta ietvaros sagatavotajos ekspertu ziņojumos netiek lietots jēdziens "programmas slēgšana", bet gan attiecīgās programmas tiek iedalītas 3. grupā kā faktoloģiski apšaubāmā grupā, kas automātiski nenozīmē programmas slēgšanu.
 
14. jūlijā Domes sēdē tiks ievēlēts LSA pārstāvis AIPAK
Autors - Sintija Segleniece   
Ceturtdiena, 05 Jūlijs 2012 22:32

img_8465_14. jūlijā kārtējā Latvijas Studentu apvienības (LSA) Domes sēdē, kas norisināsies Ventspils Augstskolā, notiks balsojums par apvienības pārstāvi Augstākās izglītības programmu akreditācijas komisijā (AIPAK).

Ikviens var pieteikties šim amatam, līdz 10. jūlija plkst. 18.00 sūtot CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

 
Par izglītību Latvijā un studijām Rietumos
Autors - Rīgas laiks   
Otrdiena, 03 Jūlijs 2012 11:05
rigas_laiksŽurnāla “Rīgas Laiks” jūlija numurā publicēts apjomīgs pētniecisks raksts  “Sarunas, mainoties gadalaikiem”. Raksta autors, filozofs Arnis Altens,  balstoties uz statistiku un pētījumiem, intervijām ar daudziem prestižās Rietumu augstskolās studējošiem latviešiem, aplūko jautājumu, kāpēc  Latvijā maz atbalsta izcilus skolēnus, kuri varētu turpināt mācības  labākajās Rietumu augstskolās.
m
Latvija ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kur vidējās izglītības  atestāts nav pietiekams, lai pretendētu uz studiju vietu Oksfordas  universitātē. Taču problēma ir daudz plašāka. Latvijā ir ļoti maz skolēnu ar  izcilu lasītprasmi, izcilām matemātikas un dabaszinātņu prasmēm. “Jau ilgstoši Latvijā tiek skolota paaudze, kurai akadēmiska izcilība šķiet drīzāk  dīvainība, nevis iekārojams mērķis, bet augstskolās, virknē industriju un  valsts pārvaldē izteikti trūkst cilvēku ar izcilām akadēmiskām spējām un zināšanām.”m
 
Sākusies ideju iesniegšana biznesa ideju konkursā "Ideju kauss 2012"
Autors - Anete Aramina   
Ceturtdiena, 28 Jūnijs 2012 00:36
ideju_kauss_2012_logoTrešdien, 27. jūnijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar rīkotājpartneri, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlamentu, un stratēģiskajiem partneriem, SEB banku un RTU, atklāja jau sesto inovatīvo biznesa ideju konkursu "Ideju kauss 2012".
m
Šogad konkursa rīkotāji izlēmuši vērst uzmanību uz ekonomiskās un demogrāfiskās situācijas savstarpējo saistību, norādot, ka sasniegts zemākais dzimstības līmenis kāds Latvijā jebkad novērots (vidēji vienai sievietei dzimst 1,1 bērns). Lai mainītu radušos situāciju, par komunikācijas centrālo ziņu izvēlēts provokatīvs aicinājums uzlabot šo radītāju, laižot pasaulē idejas, apzinoties, ka labākās idejas saņems finansiālu atbalstu un sekmīga to realizācija kalpos par piemēru to pozitīvajam iespaidam uz tautsaimniecības un labklājības veicināšanu.
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL