RSU SP pozīcija par IZM informatīvo ziņojumu
Autors - RSU SP   
Trešdiena, 20 Februāris 2013 13:16
Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde (RSU SP) atbalsta pārmaiņu nepieciešamību augstākās izglītības sistēmā, kā arī atzīst Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informatīvajā ziņojumā „Par Izglītības un zinātnes ministrijas turpmāko rīcību zinātnes un augstākās izglītības reformu jomā” (turpmāk – Ziņojums) minēto Latvijas augstākās izglītības problēmu pastāvēšanu, tomēr izsaka neapmierinātību un neskaidrību par sekojošiem Ziņojumā ietvertiem jautājumiem:
 
LSA tiksies ar Saeimas frakcijām par iespējām ieviest bezmaksas studijas
Autors - LSA   
Otrdiena, 19 Februāris 2013 10:51

math_lecture_at_tkk18. februārī no plkst. 15.30  līdz 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijā norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) un triju Saeimas frakciju deputātu tikšanās, kuras laikā tika apspriests iespējamais augstākās izglītības finansēšanas  modelis Latvijā. Vairums tikšanās dalībnieku pauda atbalstu bezmaksas augstākās izglītības ieviešanai. Tikšanos apmeklēja augstskolu studenti un citi interesenti.

Diskusijā piedalījās Zaļo un zemnieku savienības, Vienotības un Saeimas Neatkarīgo deputātu grupas pārstāvji. Jānis Vucāns (ZZS) deva iespēju atskatīties netālā pagātnē, norādot, ka 2009. gadā noticis darbs pie finansēšanas modeļa izstrādes, kurā esot ticis atmests t.s. vaučeru modelis, savukārt ierosināti 3 citi scenāriji, no kuriem neviens pašlaik diemžēl nav īstenojies. Ina Druviete, kas pārstāvēja partijas “Vienotība” frakciju, pauda pārliecību, ka Latvijas situācijā jādomā par intelektuālās attīstības veidošanu un saglabāšanu, nevis tās importēšanu no ārzemēm, un to iespējams panākt, pakāpeniski ieviešot bezmaksas izglītību, sākot ar augstāko studiju līmeni. Pašreizējā situācijā Latvijai ilgtermiņa kreditēšanas modelis neesot piemērots. Neatkarīgo deputātu grupas viedokli diskusijā izteica Jānis Upenieks, kurš vairākkārt uzsvēra, ka valstij ir būtiski definēt darba tirgum nepieciešamo speciālistu loku, kam attiecīgi piešķirt budžeta vietas, pārējiem nodrošinot iespēju studēt jau minētājā vaučeru sistēmā, kas ietver studiju maksas atmaksu pēc studiju beigšanas, gadījumā, ja absolvents neveic darbu savā nozarē vai izbrauc no valsts.
 
Latvijas Studentu apvienība izvirza priekšlikumu noteikt minimālo akadēmisko kontaktstundu skaitu pilna laika studijām
Autors - LSA   
Otrdiena, 19 Februāris 2013 08:50

kontaktstundasLatvijas Studentu apvienība (LSA) iesniegusi priekšlikumu Izglītības un zinātnes ministrijai noteikt minimālo akadēmisko kontaktstundu skaitu pilna laika studijām augstākās izglītības institūcijās 40% apmērā. Apvienība gan norāda, ka minimālā kontaktstundu noteikšana nekādā gadījumā nedrīkst ietekmēt studiju maksas apmērus.

LSA prezidents Edvards Ratnieks: „Jau pašlaik ir daudzas augstskolas, kuras pamatā nodrošina klātienes studijās šādu optimālu kontaktsundu īpatsvaru, bet ir vairākas augstskolas, no kuru studentiem esam saņēmuši iebildumus par ļoti mazo kontaktstundu skaitu, kas nenoliedzami nozīmē studiju kvalitātes pasliktināšanos. Nereti augstkolas kontaktstundu īpatsvaru studijās pārliek uz individuālo darbu bibliotēkā, kas nozīmē, ka studentiem netiek piedāvāta iespēja būt lekcijā. Kontaktstundu īpatsvara palielināšana līdz minimālajam 40% slieksnim nozīmētu augstkolai pienākumu nodrošināt lekcijas vai praktiskās nodarbības attiecīgā skaitā, taču studentam tā ir brīvprātīga izvēle – apmeklēt vai neapmeklēt. Nav izslēgts, ka ar mazāku kontaktsundu skaitu augstskolas ir ekonomējušas līdzekļus, liekot ciest kvalitātei.”

 
EKA SP aicina piedalīties zinātniski praktisko darbu konferencē
Autors - Agnese Krūmiņa   
Pirmdiena, 18 Februāris 2013 23:26
studypapersEkonomikas un kultūras augstskola (EKA) un EKA Studentu pašpārvalde aicina pieteikties ikgadējai Studentu pētniecisko darbu zinātniski praktiskā konferencei, kas norisināsies 2013. gada 14. martā plkst. 14.00 Ekonomikas un kultūras augstskolā.  Šī gada Zinātniskās konferences tēma ir ''Ekonomikas un kulūras konkurētspēja tirgus mainīgajos apstākļos".
m
Konferences mērķis ir iepazīstināt konferences dalībniekus ar studentu pētnieciskā darba rezultātiem par aktuāliem ekonomikas un kultūras konkurētspējas attīstības jautājumiem.
 
Jauno žurnālistu organizācija FEJS Latvija meklē Sabiedrisko attiecību praktikantu
Autors - FEJS Latvija   
Pirmdiena, 18 Februāris 2013 14:59
fejs_logo-300x267Jauno žurnālistu organizācija FEJS Latvija (Forum for European Journalism Students) aicina savai  komandai pievienoties, kreatīvu, aizrautīgu un enerģisku sabiedrisko attiecību specu, kam ir personiska interese stiprināt mediju un žurnālistikas kvalitāti Latvijā. Pieteikšanās sūtot CV un motivācijas  vēstuli līdz 24. februārim uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .
 
Seminārs studentiem par darba tiesībām un sociālā atbalsta iespējām
Autors - LSA   
Pirmdiena, 18 Februāris 2013 00:24

educationLatvijas Studentu apvienība sadarbībā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīko informatīvo semināru par studentu tiesībām. Seminārs norisināsies š.g. 4. martā Swedbank centrālajā ēkā, Balasta dambī 1a. Seminārā studentiem būs iespēja uzzināt vairāk par darba tiesībām un sociālā atbalsta iespējām.

Seminārs sastāvēs no 2 daļām:
m

  • 14.30 - 16.30 - informēšana par darba tiesībām (darba tiesisko attiecību nodibināšanu, darba un koplīgumu u.c.)
  • 16.30-16.45 - kafijas pauze;
  • 16.45 - 17.45 - informēšana par sociāliem jautājumiem
Pieteikšanās līdz 25. februārim, aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT.

 

 
LSA: IZM kavē valsts atzītu diplomu izsniegšanu
Autors - LSA   
Piektdiena, 15 Februāris 2013 16:49

lsaLatvijas Studentu apvienība (LSA) atbalsta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas Inas Druvietes iniciatīvu veikt steidzamus grozījumus Augstskolu likuma pārejas noteikumos, lai novērstu situāciju, kurā nebūtu iespējams izsniegt valsts atzītus diplomus sociālo zinātņu, komerczinību un tiesību, humanitāro zinātņu un mākslas, kā arī izglītības studiju programmās.

Līdz 28. februārim Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) ir jānodrošina iepriekšminēto studiju programmu sākotnējo akreditāciju veikšana, taču IZM tikai 5. februārī paziņoja, kura būs tā institūcija, kas turpmāk veiks šo procesu. Akreditācijas komisija ir izveidota tikai pēc tam, kad vairākas augstākās izglītības sabiedrību pārstāvošās institūcijas pieprasīja ministra demisiju un jautājumā iejaucās premjers. Akreditācijas komisija izveidota 2012. gada 12. decembrī, bet kopš šī datuma tā joprojām nav sanākusi uz sēdi, lai uzsāktu darbu pie virzienu akreditācijas. Likumsakarīgi, līdz 28. februārim nav iespējams nodrošināt sākotnējo akreditāciju veikšanu.

 
Jaunieši piedāvā savus ierosinājumus augstākās izglītības sasaitei ar darba tirgus prasībām
Autors - Anete Enikova   
Trešdiena, 06 Februāris 2013 23:57
dtd_lusplv-585x3896. februārī Latvijas Studentu apvienība (LSA) prezentēja jauniešu veidotas rekomendācijas augstākās izglītības sasaistei ar darba tirgu. Rekomendāciju izstrāde notika projekta „Ideju forums: "Darba tirgus prasību sasaiste ar augstākās izglītības saturu. Jauniešu perspektīva.” Ietvaros un darbs pie tām tika uzsākts jau 2012. gada vasarā uzsākot diskusijas jauniešu starpā un vēlāk forumā „Darba tirgum – Derīgs!” tikās visu augstākās izglītības politikas veidojošās organizācijas un studenti, lai diskutētu par konkrētiem scenārijiem situācijas uzlabošanai.
m
Jauniešu bezdarbs un ierobežotās iespējas darba tirgū pēc izglītības iestāžu absolvēšanas pēdējos gados ir bijis viens no visvairāk apskatītajiem jautājumiem gan medijos, gan lēmumpieņēmēju gaiteņos Eiropā un citur pasaulē. Jaunieši ir viena no lielākajām sabiedrības daļām un jauniešu bezdarbs šobrīd draud ar ekonomisku un sociālu krīzi nākotnē, tādēļ ir būtiski to apzināties un meklēt risinājumus jau tagad.
 
Diskusija "Rīga - Eiropas kultūras galvaspilsēta"
Autors - BAT SP   
Pirmdiena, 18 Februāris 2013 23:19

diskusija-riiga_1_webIespējams, liela sabiedrības daļa par to jau ir informēta, taču ir arī kāds, kurš nezina, ka mūsu galvaspilsēta Rīga 2014. gadā kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Šī iemesla dēļ Latvijā notiek un notiks neskaitāmi daudz kultūras pasākumi!

Sākotnēji Eiropas Savienības programmu „Eiropas kultūras galvaspilsētas” dēvēja par „Eiropas kultūras pilsētas programmu”. Tās idejas autors un pamatlicēja bija Grieķijas kultūras ministre Melina Merkuri.

Lai par šo programmu un plānoto uzzinātu vairāk, Biznesa augstskolas Turība 20 gadu jubilejas ietvaros 26. februārī plkst. 17:00 auditorijā C321 notiks diskusija „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta”.

 
Studenti ar deputātiem apspriedīs idejas augstākās izglītības finansēšanas modelim
Autors - LSA   
Pirmdiena, 18 Februāris 2013 01:22

 

media_day_with_premier18. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā Kalapaka bulvārī 13 no plkst. 15.30 līdz 17.00 notiks Latvijas Studentu apvienības (LSA) un vairāku Saeimas frakciju deputātu tikšanās, kuras laikā tiks apspriestas idejas augstākās izglītības finansēšanas modelim.
m
Savu nostāju un ideoloģiju par augstākās izglītības finansēšanas modeli prezentēs Zaļo un zemnieku savienības, Saskaņas Centra, Neatkarīgo deputātu grupas, kā arī Vienotības pārstāvji. Pēc deputātu prezentācijām studentiem būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus.
 
Piedalies diskusijā "Izglītības un prakses nozīme jauniešu nodarbinātībā"
Autors - LBAS   
Pirmdiena, 18 Februāris 2013 00:09

large_students_at_workPavasaris ir laiks, kad jaunieši pieņem lēmumu par izglītības iegūšanu, konkrētas profesijas apgūšanu. Laikā, kad Latvijā ir viens no augstākajiem jauniešu bezdarba līmeņiem Eiropas Savienībā, īpaši nozīmīgi jaunietim ir izvēlēties izglītību un apgūt prasmes, lai strādātu labi pieprasītu un apmaksātu darbu. Lai jaunietis veiktu pareizo karjeras izvēli, būtiski ir jautājumi par karjeras atbalstu, informācijas pieejamību par darba tirgū nepieciešamām profesijām.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Jauniešu padome uzskata, ka atbildīgajām iestādēm ir jāsniedz informācija par darba tirgu, lai jaunietim būtu vieglāk saprast, kādu izglītību un prasmes ir nepieciešams apgūt.

Lai diskutētu par jauniešu iespējām izvēlēties sev un darba tirgum atbilstošu izglītību, LBAS sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu aicina Jūs š.g. 1.martā no plkst. 12.00 līdz 15.00 piedalīties diskusijā „Izglītības un prakses nozīme jauniešu nodarbinātībā”.
m
Pieteikšanās anketu meklē ŠEIT.
 
BEZMAKSAS neformālās apmācības
Autors - JSPA   
Ceturtdiena, 14 Februāris 2013 14:51

merke_augstakVēl nezini, kāds ir TAVS mērķis un kam tāds vispār ir vajadzīgs? Varbūt jau zini, ko vēlies, bet nezini, kā to sasniegt? TEV ir sava ideja, bet trūkst atbalsta vai iedvesmas, lai to realizētu? Ja atbildēji ar “jā” uz kaut vienu šiem jautājumiem, piesakies neformālās izglītības apmācībām "Mērķē augstāk!" Rīgas reģiona jauniešiem (vecumā no 17 līdz 25 gadiem).

Apmācību mērķis: apzināties savas iespējas atrast savu mērķi un arī sasniegt to jeb kā sasniegt to, ko vēlies tieši TU!

 
AIESEC Riga piedāvā starptautiskās prakses iespējas
Autors - Zane Balode   
Trešdiena, 06 Februāris 2013 23:48
aiesec_logo_1Starptautiskā studentu organizācija AIESEC aicina studentus un nesenos augstskolu absolventus līdz 1. martam pieteikties profesionālajām darba praksēm un brīvprātīgajam darbam ārzemēs.
m
AIESEC starptautiskās prakšu programmas laikā Tev ir iespēja iegūt darba pieredzi, dzīvot multikulturālā vidē, iepazīt jaunus cilvēkus, gūt jaunus iespaidus, uzlabot angļu valodas un komunikācijas prasmes, kā arī sniegt savu ieguldījumu sabiedrības attīstībā. Lai pieteiktos un jau šī gada martā dotos praksē, aizpildi pieteikuma anketu projekta mājaslapā www.aiesec.lv/prakses.
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL