8. un 9. decembrī notiks Senatoru seminārs
Autors - Sintija Segleniece   
Sestdiena, 01 Decembris 2012 21:17

senatoriLatvijas Studentu apvienība (LSA) 8. un 9.decembrī izglītos studentus – senatorus seminārā, kurā piedalīsies 40 esošie un topošie studenti – senatori no vairākām Latvijas augstskolām. Seminārs tiek organizēts ar mērķi papildināt studentu – senatoru zināšanas akadēmiskajā jomā un motivēt jaunos studentus, kuriem ir izveidojusies interese par Senāta darbību, iesaistīties augstskolas procesu ietekmēšanā.

LSA Akadēmiskā virziena vadītājs Mikus Dubickis: „Šogad semināru veidojam tā, lai tā programma aptvertu visus jautājumus, kas ir būtiski studentam, kurš darbojas augstskolas Senātā. Semināra dalībnieki gūs ieskatu Senāta darbībā un tā lomā lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī iepazīsies ar Senāta darbību regulējošajiem normatīviem, atbilstošo uzstāšanos un retoriku, lobiju un studentu – senatoru kolēģijas darbu no teorijas un prakses viedokļa. Seminārā tiks izspēlēta arī simulācija, lai studenti iegūtās zināšanas iemācītos pielietot praksē.”

 
LSA pievienojas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras paziņojumam
Autors - Sintija Segleniece   
Sestdiena, 01 Decembris 2012 21:13

lsa_16kongress_3Latvijas Studentu apvienība (LSA) pievienojas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) paziņojumam, kas adresēts izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim ar aicinājumu uzskaitīt un izskaidrot šķēršļus, kas kavē organizāciju izvirzīto kandidātu pārstāvju darbam Augstākās izglītības padomē (AIP) apstiprināšanu Saeimā.

30. novembrī Izglītības un zinātnes ministrija iesniedza vēstuli par locekļu kandidatūrām Augstākās izglītības padomā Latvijas Republikas Saeimai.

LSA ir nevalstiska organizācija, kas apvieno Latvijas akreditēto augstākās izglītības iestāžu studējošo pašpārvaldes ar mērķi pārstāvēt studentu intereses gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā un iesaistīties augstākās izglītības politikas veidošanā.

 
AIESEC piedāvā prakses vietas Āzijas valstīs
Autors - Marita Skudra - Rumba   
Pirmdiena, 26 Novembris 2012 12:33
ziemas_rec_1Starptautiskās studentu organizācijas AIESEC Rīgas komiteja sākusi ziemas uzņemšanu dalībai starptautisko prakšu programmā Āzijā un Okeānijas reģionā, kas sniedz iespēju studentiem un neseniem augstskolu absolventiem piedalīties brīvprātīgā darba un apmaksātu profesionālo prakšu programmā.
m
Janvāris ir studiju prakses laiks daudzās Latvijas augstskolās, AIESEC sniedz iespēju doties profesionālā praksē uz Ķīnu, Indonēziju, Vjetnamu un Indiju jau no šī gada decembra līdz 2013. gada februārim. Pieteikšanās norisinās no 12. novembra līdz 7. decembrim, aizpildot pieteikuma anketu projekta mājaslapā aiesec.lv/prakses. Informatīvie vakari notiks otrdien, 4. decembrī plkst. 19:00 RTU Rīgas Biznesa skolā. Tikšanos laikā interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par prakšu veidiem un brīvprātīgā darba iespējām.
 
Latvijas Mākslas augstskolu asociācija aicina piedalīties akcijā "Pastaiga 2012"
Autors - LMAA   
Ceturtdiena, 22 Novembris 2012 12:26
kulturas_pastaiga_nr5_075Latvijas Mākslas augstskolu asociācija, kura apvieno Latvijā akreditētas mākslas augstskolas - Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Latvijas Kultūras akadēmiju, apzinoties mākslas augstskolu misiju un apzinoties augstākās izglītības izšķirošo nozīmi Latvijas valsts veidošanā, kā arī vēloties atgādināt par sabiedrības, tai skaitā nozares pārstāvju,, būtisko līdzdalību augstākās izglītības politikas jautājumu risināšanā, 23. novembrī rīko akciju „Pastaiga 2012”.
 
IZM "alternatīvais" izvērtējums nodara kaitējumu Latvijas augstākajai izglītībai
Autors - Sintija Segleniece   
Trešdiena, 14 Novembris 2012 11:01

dtd_lusplv-585x389Pēdējās nedēļas laikā publiskajā telpā norisinās asas diskusijas par „alternatīvo” studiju programmu izvērtējumu, ko 7. novembrī publiskoja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Izvērtējums izsaucis sašutumu augstskolu un sabiedrības vidū un satraukumu starp studentiem.

Pagājušā gada laikā gan Latvijas, gan ārvalstu eksperti piedalījās Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai”, kura laikā pēc 62 kvalitatīviem un kvantitatīviem ar IZM saskaņotiem kritērijiem tika vērtēta 854 studiju programmu ilgtspēja, no kurām par nekvalitatīvām tika atzīta 51. Savukārt IZM publicētais pārvērtējums atklāja, ka kopumā nekvalitatīvas ir 162 studiju programmas. Roberts Ķīlis pēc paziņojuma publiskošanas sacīja, ka šīm programmām no valsts budžeta finansējums piešķirts netiks, taču dažas dienas vēlāk Augstākās izglītības padome (AIP) publiskoja paziņojumu, kurā norādīts, ka, sadalot budžetu studiju programmām, tiks ņemts vērā ekspertu nevis „alternatīvais” izvērtējums. AIP paziņojumā pausta neizpratne par pārvērtēšanā izmantoto metodiku. Nav skaidrs, kāpēc ir izmantoti tikai kvantitatīvie kritēriji (kopumā), kuri atspoguļo vien daļu no kopējā vērtējuma.
 
Studentiem sniedz iespēju iesaistīties studiju akreditācijas procesā
Autors - Sintija Segleniece   
Pirmdiena, 05 Novembris 2012 13:54

studenti_auditorija_raitis_plauks_f64-media_large24. novembrī notiks Latvijas Studentu apvienības (LSA) organizēts seminārs „Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšana. Akreditācija”. Tajā piedalīsies gan studenti ar pieredzi augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesā, gan arī tie, kuriem nav iepriekšējas pieredzes un zināšanu šajā jautājumā, taču ir vēlme iesaistīties studiju virzienu vērtēšanā un izprast tās būtību.

Semināra mērķis ir iepazīstināt tā dalībniekus ar jaunākajiem akreditācijas noteikumiem un metodiku, normatīvajiem aktiem, ko izmantot novērtēšanas vizītēs, informēt viņus par Boloņas procesu, tā ieviešanu, kā arī izskaidrot studiju virzienu vērtēšanas nozīmi augstākās izglītības kontekstā un novērtēšanas procesa atšķirību Latvijā un Eiropā. Seminārs palīdzēs studentiem izprast novērtēšanas vizītes struktūru un tajās notiekošos procesus, iegūt un attīstīt prasmes studiju programmas novērtēšanas simulācijā.

 
"Biznesa sula" uz sarunu aicina IT uzņēmumu "Draugiem.lv" un "Efumo"
Autors - Madara Lāce   
Otrdiena, 30 Oktobris 2012 21:39
biznesa_sula_logo_variant1Devītajā uzņēmējdarbības interesentu forumā "Biznesa sula" 8. novembrī, plkst. 19.00 savu ar biznesa pieredzi iepazīstinās divi IT nozares uzņēmumi - "Draugiem.lv" un "Efumo". Šoreiz forums norisināsies Riga Comm konferences ietvaros Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.
m
"Draugiem.lv" ir viens no populārākajiem portāliem Latvijā. Paralēli sociālajam tīklam "Draugiem.lv" darbojas 13 uzņēmumi ar dažādiem darbības virzieniem. Par to, kas ir šī uzņēmuma veiksmes pamatā, stāstīs "Draugiem.lv" sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Palkavnieks.
 
Pārvērt savu ideju reāla projektā!
Autors - Edgars Knohenfelds   
Pirmdiena, 29 Oktobris 2012 11:34
jspa_logoJaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina pieteikties apmācībām „Jauniešu iniciatīvas un apmaiņu projektu apmācības”, kas notiks no 2012. gada 22. līdz 25. novembrim Ogresgala pagastā un Babītes novadā.
m
Apmācību mērķis ir sniegt dalībniekiem nepieciešamās prasmes, zināšanas un attieksmes kvalitatīvu jauniešu iniciatīvu un apmaiņu projektu īstenošanai neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā” ietvaros jeb dalībnieku ideju pārvēršana reālos projektos.
 
LSA iesniedz argumentētu vēstuli Ministru prezidentam
Autors - Sintija Segleniece   
Piektdiena, 16 Novembris 2012 14:35

auditorija_04Kopš sākušās diskusijas par studiju programmu vērtējumiem, vairākas augstskolas un Rektoru padome ir izteikusi neuzticību Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim. Latvijas Studentu apvienība (LSA) ārkārtas Domes sēdē 14. novembrī balsoja par apvienības pozīcijas izstrādi saistībā ar Roberta Ķīļa darbībām. Domes sēdē tika sagatavota vēstule ar LSA nostāju par Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa darbu. Vēstule piektdien iesniegta Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, Valsts prezidentam Andrim Bērziņam un Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai.

Diemžēl Ministru prezidents ir izteicies, ka pagaidām negrasās pieprasīt izglītības ministra atkāpšanos no amata. LSA uzskata, ka šāds paziņojums ir pārsteidzīgs, jo tas izdarīts, balstoties uz medijos publiskoto informāciju, kurā atspoguļota tikai daļa no vēstules satura. Edvards Ratnieks, LSA prezidents, aicina politiķus sākotnēji izskatīt vēstuli, kas piektdien iesniegta amatpersonām.

 
RISEBA aicina uz 20. dzimšanas dienas svinībām!
Autors - Laima Skrūdere   
Ceturtdiena, 08 Novembris 2012 09:37

riseba_plakatsSveiks, student!

Piektdien, 9. novembrī, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA) svin 20. jubileju.

Arī Tu esi lapini aicināts doties uz augstskolas jubilejas balli, kas sāksies jau 20.00. Ballē uzstāsies Intars Busulis, Ladies Sweet, Egons Reiters un RISEBA talantīgie studenti. Vakara gaitā Tevi sagaida arī vairāki pārsteigumi.

Nāc ciemos, satiek savus draugus un paziņas un iepazīsti jaunus cilvēkus! Tev atliek vien iegādāties studenta biļete RISEBA Informācijas centrā Ūdens ielā 6 vai Meža ielā 3. Cena: 5 Ls.

 
Studentu dienām 20!
Autors - Klinta Dirnēna   
Ceturtdiena, 01 Novembris 2012 11:35
zoc72Festivālā „Studentu dienas 2012” trīs dienas ilgušās aktivitātes noslēgsies ar nepārspējamu ballīti, kurā uz skatuves Studentu pilsētā Jelgavā 14.novembrī kāps The Sound Poets, Dzelzs Vilks, Double Faced Eels un Transleiteris.
m
Pateicoties SEB Bankai, Jelgavas pilsētas domei un Latvijas Lauksaimniecības universitātei, „Studentu dienas 2012”, ko organizē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu pašpārvalde, šogad būs īpaši krāšņas un interesantas.
m
Jau 20. reizi notiekošais Latvijas studējošo saimei veltītais festivāls „Studentu dienas” Jelgavā ar plašu aktivitāšu klāstu norisināsies no 12.līdz 14.novembrim, kulmināciju sasniedzot festivāla pēdējā dienā. Jubilejas festivāla noslēgumā Zemgales Olimpiskajā centrā uz vairākām skatuvēm kāps labi zināmi un „tusiņos” iecienīti mūziķi un DJ, sniedzot gandarījumu ikkatra jaunieša muzikālajām vēlmēm.
 
Publiskā diskusija par augstākās izglītības atbilstību darba tirgus prasībām jau 31. oktobrī
Autors -   
Pirmdiena, 29 Oktobris 2012 21:30
debate2Trešdien, 31.oktobrī plkst. 17:30 Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks SSER&LMT Debašu kluba rīkotā publiskā diskusija par augstākās izglītības atbilstību darba tirgus prasībām.
m
Pēdējā laikā lielu rezonansi sabiedrībā izraisījušas diskusijas starp izglītības ministru, Rektoru padomu un Latvijas Studentu apvienībuu. Taču šobrīd šī diskusija ir iestrēgusi posmā, kurā publiskajā telpā ir nepieciešams vēl kāds viedoklis, lai šo sarunu padarītu konstruktīvāku un produktīvāku. Tāpēc mūsu debašu klubs ir nolēmis rīkot publisku paneļa diskusiju, kurā darba tirgus pārstāvji varēs izteikt savu viedokli par augstākās izglītības attīstības iespējām.
 
Nākamā Domes sēde notiks 10.novembrī Latvijas Universitātē
Autors - Sintija Segleniece   
Piektdiena, 26 Oktobris 2012 18:51

lsa_16_kongress_58-585x390Sestdien, 10. novembrī, Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā notiks kārtējā Latvijas Studentu apvienības (LSA) Domes sēde. Domes sēdē tiks ievēlēts jaunais Juridiskā virziena vadītājs.

Lai kļūtu par LSA Juridiskā virziena vadītāju, līdz 7. novembra 17.00 sūti savu CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Neaizmirsti, ka savu kandidatūru vari pieteikt tikai tad, ja tiec izvirzīts no kādas studējošo pašpārvaldes puses. Izvirzījums jāiesniedz kopā ar CV un motivācijas vēstuli vai pirms Domes sēdes atklāšanas.
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL