Pašpārvaldes ziņo
Vieslekcija „Betons un tā kompozīt materiāli”
Autors - Ilze Bertāne   
Sestdiena, 28 Novembris 2009 10:27
rtu sp-1
7. decembrī plkst. 11 tiek aicināti visi Būvniecības fakultātes studenti, kā arī MLĶF materiālizinātnes studiju programmas studenti un visi citi interesenti uz vieslekciju „Betons un tā kompozītmateriāli", kas norisināsies RTU Būvniecības fakultātē, Āzenes ielā 16.
Jau otro gadu Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta Studiju nodaļa sadarbībā ar „Swedbank" jauniešu programmu „Open" rīko vieslekcijas visās astoņās RTU fakultātēs. Vieslekciju mērķis ir ļaut studentiem ārpus lekcijām un praktiskajiem darbiem izzināt izvēlēto nozari, kā arī papildus radīt vecāko kursu studentos motivāciju turpināt studijas nākamajā studiju līmenī.
 
BAT labdarības akcija, kurā var iesaistīties visi studenti
Autors - Ilze Bertāne   
Trešdiena, 25 Novembris 2009 23:20
labdaribas_akcijaSajūtot mandarīnu un piparkūku smaržu, sirdi pārņem patīkams satraukums. Sniegs vēl kavējas, tomēr Ziemassvētku noskaņa palēnām mostas ikvienā no mums.
Ziemassvētki ir brīnumu laiks un ikviens no mums var palīdzēt radīt brīnumu tiem cilvēkiem, kas pēc tā ilgojas viss vairāk. Ar labdarības akcijas "Ticot, mīlot un gaidot" palīdzību, Studējošo pašpārvalde vēlas padarīt bērnu namu bērnu un vientuļo pensionāru Ziemassvētkus gaišākus un ienest brīnumu katrā sirsniņā.
 
Liepājas Universitātes protesti 1. decembrī
Autors - Ilze Bertāne   
Trešdiena, 25 Novembris 2009 12:54
Vai tiešām ceļš uz augstskolu būs strupceļš?", „Imunitāti izglītībai!" - ar šādiem saukļiem Liepājas Universitātes studenti, mācībspēki un darbinieki 1.decembrī, no plkst. 11.00 - 12.00 skaļi paudīs savu nostāju sakarā ar iespējamo finansējuma samazinājumu augstākajai izglītībai.
1. decembrī, kad Saeimā tiks apstiprināts 2010. gada budžets augstākajai izglītībai, Latvijas studentu apvienība aicina visus augstskolu studentus, pasniedzējus un zinātniskos darbiniekus doties gājienā no Ministru kabineta līdz Saeimai.
 
Tehnikas jaunrades dienas 2009
Autors - Ilze Bertāne   
Piektdiena, 23 Oktobris 2009 10:38

tehniskas_jaunrades_dienasTevi interesē tehnika un inženierzinātnes? Esi neskaitāmas reizes izjaucis un salicis mammas iecienītāko mikseri un tēta precīzo pulksteni? Nāc un piedalies Tehniskajās jaunrades dienās 2009, kādā no pilsētām - Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un Valmierā, kas ir tuvāk Tavām mājām. Pirmais Tehniskās jaunrades dienu pasākums norisināsies 1. novembrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) Rīgā, Kaļķu ielā 1. Turpmākie Tehniskās jaunrades dienu pasākumi paredzēti Latvijas lielākajās pilsētās: 7. novembrī - Jelgavā, 14. novembrī -Daugavpilī, 21. novembrī - Valmierā, 22. novembrī - Liepājā.

 
RTU uzsāk protesta kampaņu pret finansējuma samazināšanu augstākajai izglītībai un zinātnei
Autors - Ilze Bertāne   
Otrdiena, 20 Oktobris 2009 20:51

rtusp_noformejumsDemonstrējot traģikomisku videoklipu sēriju, veicot studentu informatīvo kampaņu un veidojot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālajā ēkā krīzes noformējumu, no 20. līdz 23.oktobrim RTU Studentu parlaments protestēs pret finansējuma samazināšanu augstākajai izglītībai un zinātnei.

Pirmdienas videoklips Otrdienas videoklips
Trešdienas videoklips Ceturtdienas videoklips
Piektdienas videoklips

 
Konference „Akadēmiskais godīgums un profesionālā ētika”
Autors - Amanda Mūrniece, LU Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde   
Piektdiena, 16 Oktobris 2009 13:32
etikaUzsākot jaunu akadēmisku semestri Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) Studentu pašpārvalde turpina stiprināt akadēmiskā godīguma tradīcijas fakultātē un universitātē, tādēļ g. 23.oktobrī LU Mazajā aulā rīko zinātnisku konferenci: „Akadēmiskais godīgums un profesionālā ētika".

 

Tādejādi par savu šā gada prioritāti LU JF Studentu pašpārvalde joprojām izvirzījusi mūsu vērtību - godīguma, objektivitātes, cieņas un profesionālās atbildības, nostiprināšanu jau studiju procesā.

Studējošo un (arī mācībspēku) vidū esošā akadēmiskā negodīguma atbalstīšana kā pašsaprotams priekšnoteikums iecerētās nākotnes profesijas iegūšanai pēcāk īstenojas negodīgā profesionālā darbībā un pat negodīgā darbā valsts labā.

 
LU SP aicina saspēlēties spēlē "Prezidents"
Autors - Anete Enikova   
Trešdiena, 14 Oktobris 2009 20:45

preza2Student, brīdī, kad katrs var kritizēt notikumus valstī, tieši tev ir iespēja uzzināt, ko nozīmē valsts pārvalde un sava biznesa veidošana. Latvijas Universitātes studentu padome aicina piedalīties intensīva lēmumu pieņemšanas simulācijas spēlē „Prezidents" un divās dienās izspēlēt gadus valsts un biznesa procesos dažādās biznesa un valsts struktūru lomās.

Simulāciju spēle notiks Latvijas Universitātē (Raiņa bulvārī 19) no 31. oktobra - 1. novembrim. Dalība spēlē ir bez maksas, tomēr nenokavē pieteikšanos līdz 23. oktobrim. Vietu skaits ir ierobežots.

„Prezidents" ir spēle, kuras laikā spēles dalībnieki iegūst reālu pieredzē bāzētu sapratni par ekonomikas procesu norisi, attīsta stratēģisko domāšanu, problēmu risināšanas, komunikāciju, naudas pārvaldīšanas u.c. prasmes.

 
RSEBAA 17. dzimšanas dienas ballīte!
Autors - Ilze Bertāne   
Otrdiena, 13 Oktobris 2009 17:55

rsebaa_17_g_dzdMaģiskais līdzsvara- skaitlis 17!

15.oktobrī no pl.22:00 - 6:00 klubā GODVIL, Brīvības ielā 214b , visi RSEBAA studenti satieksies vienkopus, lai nosvinētu 17. RSEBAAs dzimšanas dienu un pirmkursnieki tiktu ievētīti studentu kārtā. Dzimšanas dienas svinības būs krāšņas - maģijas un cirka gaisotnes piepildītas, pilnas ar pārsteigumiem un nekur agrāk neredzētiem priekšnesumiem.

 
Latvijas Universitātes studentiem ir iespēja realizēt idejas un veidot projektus
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 20 Septembris 2009 20:41

lusp_logoLatvijas Universitātes (LU) studentiem ir iespēja realizēt savas idejas, iniciatīvas un veicināt savu akadēmisko izaugsmi, piedaloties LU Studentu padomes (LU SP) rīkotajā Zinātnisko projektu konkursā (ZPK), kuram ikviens students vēl var pieteikties līdz 11. oktobrim.

Pirmais konkurss jau norisinājās šī gada pavasarī, kad finansējumu ieguva ekspedīcija uz kuršu kāpām, dalība starptautiskās tiesu izspēlēs, bezvadu uzpirksteņa izveide, melanomas ārstēšanas metošu izpēte un daudzi citi. Varbūt tieši tagad rudens kārtā ir laiks arī tavam projektam realizēties.

 
Labdarības koncerts Rīgas Ekonomikas augstkolā
Autors - Ilze Bertāne   
Otrdiena, 15 Septembris 2009 13:43
rea logo2009.gada 18. Septembrī 18:00-23:00 Rīgas Ekonomikas augstkolas telpās (Strēlnieku iela 4a) notiks labdarības akustiskais grupu koncerts FUTURUS GRESSUS*. Šo pasākumu mēs nolēmām izveidot mūsu biznesa projektu konkursa ietvaros un līdz ar to apvienot atpūtu un izklaidi ar cēlu mērķi, tas ir, par ieejas biļetēm iegūto naudu ziedot biedrībai "Saule" cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Kad aizbraucām apciemot cilvēkus, kas ik dienas uzturas šajā centrā, mēs sastapāmies ar nabadzību, sliktiem apstākļiem, bet arī sastapāmies ar cilvēku nemirstošo cerību un labdabību. Tieši tas arī mūs virza tālāk, mēs atradām dažādus sponsorus, mums ir daudz palīgu gan skolā, gan ārpus tās.
 
RSU studenti: valsts augstskolu apvienošana vienā būtu pārāk radikāls solis
Autors - Ilze Bertāne   
Pirmdiena, 14 Septembris 2009 09:41

rsusp_logo-1Rīgas Stradiņa universitātes studenti iebilst pret vienas universitātes ideju, uzsverot, ka konkurence daudz vairāk motivē universitātes attīstīties un pilnveidoties, nekā monopolstāvoklis.
Ceturtdien vēlu vakarā masu medijos nonāca Augstākās Izglītības padomes priekšsēdētāja, Jāņa Vētras atklātā vēstule ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ar aicinājumu veikt augstākās izglītības reformu, izveidojot vienu Latvijas Universitāti.

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL