RTU svin 150. jubileju
Autors - Linda Dzene   
Pirmdiena, 08 Oktobris 2012 15:08
rtu150Jūs būsiet vēsturiska notikuma liecinieks – ar tik lielu vērienu universitāte savu gadadienu atzīmē pirmo reizi! Vairākiem tūkstošiem klātesošo būs iespēja vērot īpaši veidotu lielkoncertu un no sirds izdejoties svētku ballē – 14.oktobrī, Arēnā Rīga.
m
Par godu Rīgas Tehniskās universitātes 150. gadadienai veidotajā uzvedumā "Radi tālāk!" mūzika, māksla un oriģinālas video projekcijas uzburs tehnoloģisku parādi, kas skatītājam vēstīs par RTU zinātniskajiem sasniegumiem un būtiskākajiem notikumiem cauri gadsimtiem. Vijolniece Baiba Skride, pianists Vestards Šimkus, dziedātājs Intars Busulis, operas soliste Inga Kalna, ģitārists Kaspars Zemītis, aktieris Arturs Skrastiņš, deju ansambļi "Vektors" un "Dancis", kori "Gaudeamus" un "Delta" un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar maestro Aleksandru Viļumani pie diriģenta pults veidos krāšņu svētku buķeti.
 
RTU notiks IBM vadošā zinātnieka Džona Kona lekcija
Autors - Jeļena Gavrilova   
Trešdiena, 03 Oktobris 2012 13:45
dzons_kons10. oktobrī Rīgā viesosies vadošais IBM pētnieks no ASV Džons Kons (John M. Cohn) – viens no mūsdienu harizmātiskākajiem zinātniekiem. Savas vizītes laikā zinātnieks uzstāsies ikgadējā IBM Forumā, kā arī sniegs lekciju inženierzinātņu studentiem „Kolonijas mācība: kādēļ ir vērts studēt inženierzinātnes” Rīgas Tehniskajā universitātē.
m
Lekcija notiks plkst. 12.30 RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē. Kā saka vadošais IBM zinātnieks, kuram par ilggadējiem sasniegumiem IT jomā ir piešķirt tituls IBM Goda biedrs (IBM Fellow), viņa uzdevums nav motivēt jauniešus kļūt par zinātniekiem – „Es tikai cenšos parādīt, cik zinātne ir aizraujoša.” Uzstāšanas laikā viņš plāno parādīt arī priekšnesumu no slavenā elektrības šova „Jolts and Volts”.
 
Jauniešu nodarbinātība - augstākās izglītības sistēmas veidotāju dienas kārtībā
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 02 Oktobris 2012 10:14
ddtŠajā nedēļas nogalē 28. – 29. septembrī, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē norisinājās Latvijas Studentu apvienības (LSA) rīkotais forums „Darba tirgum – Derīgs!”, kas kopā pulcēja aptuveni simts augstākās izglītības politikas veidotājus, studentus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus, lai kopīgi izstrādātu vīziju par augstākās izglītības un darba tirgus sasaisti.
m
 
Mēs varam palīdzēt - Sīrijas stāsts
Autors - Arta Andžāne   
Ceturtdiena, 27 Septembris 2012 12:52

srija_lvKad? Pirmdien, 1.oktobrī.

Kur? Rīgas Stradiņa universitātē (Dzirciema ielā 16), 1. auditorijā.

Cikos? 17:00-20:00

Kas? Prezentācija „Sīrija: Tas ko es redzēju uz Sīrijas robežas”

 

 
Kā par lētu naudu nokļūt jebkurā Latvijas vietā?
Autors - Daira Šteinberga   
Trešdiena, 26 Septembris 2012 07:01
paker_lv_150912194610Kad cilvēkam vajag nokļūt konkrētā vietā, tiek izmantotas automašīnas vai sabiedriskais transports. Ja auto nav pieejams, bet sabiedriskais transports liekas neērts un dārgs, kā alternatīva daudziem ir kopbraušana ar tiem, kuru mašīnā ir brīvas vietas.
m
Līdz šim braucēji un šoferi, lai sazinātos, izmantoja noteiktu maršrutu domubiedru grupas. Taču nupat tapis jauns projekts “Paķer”, kurš piedāvā atrast konkrētā virzienā braucošus auto krietni labākā veidā.
 
Izdzīvo savu ES pilsoņa piedzīvojumu un brauc uz Briseli bez maksas!
Autors - Līva Immermane   
Otrdiena, 18 Septembris 2012 07:27
vai_tev_ir_ideja_drosme_ietekme2_1Vai tevi interesē notikumi tev apkārt? Vai vēlies pilnveidot savas zināšanas par savu pagastu, pilsētu, valsti un ES? Vai vēlies uzzināt ko jaunu, iegūt jaunus draugus un doties mācību braucienā uz Briseli? Šī ir Tava iespēja! Īsteno savas radošās idejas un piedalies konkursā „Pilsoņu ES Piedzīvojums”!
m
Līdzdalība un aktivitāte veicina pilsoniskas sabiedrības veidošanos, kurā cilvēki apzināti apvienojas, lai strādātu savā un sabiedrības labā, līdz ar to veicina demokrātisku vērtību attīstību valstī. Taču sabiedrībā, īpaši jauniešu vidū, pastāvošais zināšanu trūkums un interese par līdzdalības un ietekmes iespējām, ne tikai savā dzīvesvietā, bet arī valstī notiekošajos politiskajos, sociālajos un ekonomiskajos procesos, pilsoniskās sabiedrības nostiprināšanos un demokrātijas vērtību attīstību neveicina.
 
RTU Padomnieku konvents: Studiju programmu izvērtēšana ir notikusi korekti
Autors - Elīna Kļaviņa   
Svētdiena, 16 Septembris 2012 10:07
padomnieku_konvents_015Trešdien, 12. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes Padomnieku konvents, izskatot Rīgas Tehniskās universitātes studiju programmu izvērtēšanas rezultātus, atzina, ka tie ir korekti un sniedz objektīvu universitātes izglītības sistēmas kvalitātes novērtējumu.
m
Padomnieku konventa locekļi, skatot Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtītās un Augstākās izglītības padomes realizētā ESF projekta «Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai» rezultātus, secināja, ka vērtēšanas process ir bijis adekvāts un tā rezultāti sniedz objektīvu augstākās izglītības kvalitātes novērtējumu. Starptautiskās izvērtēšanas rezultātā Rīgas Tehniskajā universitātē no izskatītajām 130 studiju programmām, par nekvalitatīvu tika atzīta tikai viena.
 
Atlikušas divas dienas, lai pieteiktu ideju konkursam "Ideju kauss"
Autors - Anete Aramina   
Piektdiena, 14 Septembris 2012 09:49
radidiejulidz16septembrim_1Svētdien, 16. septembrī noslēgsies biznesa ideju iesūtīšanas posms Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā inovatīvo biznesa ideju konkursā „Ideju kauss 2012”.
m
Vēl trīs dienas ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs var iesniegt savu ideju un cīnīties par galveno balvu – 5000 Ls. Lai piedalītos konkursā nepieciešams aprakstīt savu ideju uz vienas A4 lapas, reģistrēties mājas lapā www.idejukauss.lv un iesniegt savu ideju elektroniski līdz 16. septembra plkst. 23.59.
 
Aizvadīta Eiropas Savienības jaunatnes konference Kiprā
Autors - Edmunds Jansons   
Trešdiena, 26 Septembris 2012 07:42
cy2012euNo 13. līdz 15.septembrim Nikosijā, Kiprā notika Eiropas Savienības strukturētā dialogā Kipras prezidentūras trešais posms un to noslēdzošā ES jaunatnes konference.
m
Konferences tēma bija jauniešu un jaunatnes organizāciju iesaiste lēmumu pieņemšanā ar fokusu uz imigrantu izcelsmes jauniešiem. Konferencē piedalījās visu ES dalībvalstu jaunatnes organizāciju un par jaunatnes politikas īstenošanu atbildīgo ministriju pārstāvji, kas darba grupās veica kopīgo rekomendāciju izstrādi.
 
Studējošo pašpārvaldes aicina studentus solidarizēties kopīga mērķa sasniegšanā
Autors - Sintija Segleniece   
Trešdiena, 19 Septembris 2012 10:30

lsa_16kongress_3Pagājušajā nedēļā Latvijas Studentu apvienība (LSA) Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) iesniedza tās domnieku sagatavotu vēstuli Robertam Ķīlim, kurā izklāstīja studentiem neskaidros jautājumus un lūdza ministru divu nedēļu laikā sagatavot atbildes uz tiem.

Šajā laikā notikušas diskusijas gan organizācijas iekšienē, gan ar augstskolu studējošo pašpārvaldēm. Sarunu laikā apspriesti šī brīža aktuālie jautājumi augstākās izglītības telpā un saspringtās attiecības un komunikācijas problēmas IZM un tās stratēģisko partneru vidū. „LSA nekad nav iestājušies pret pārmaiņām. Mēs uzskatām, ka tās ir nepieciešamas, taču nedrīkst pieļaut situāciju, kad to rezultātā cieš augstākās izglītības kvalitāte. Mūsu primārais mērķis šobrīd ir panākt, lai ikviens students iegūtu kvalitatīvu izglītību,” tā radušos saspīlējumu nozarē komentē LSA prezidents Edvards Ratnieks, uzsverot, ka LSA saprot - atbildes vēstuli no ministrijas var nākties gaidīt ilgāk nekā divas nedēļas.

 
Studentu pārstāvim liedz iespēju piedalīties sabiedriskās televīzijas raidījumā
Autors - Sintija Segleniece   
Pirmdiena, 17 Septembris 2012 12:35

100.pants14. septembrī Latvijas televīzijas (LTV) raidījumā „100. panta preses klubs” notika diskusija par augstākās izglītības telpā pastāvošajām problēmām un viedokļu atšķirībām starp Izglītības un zinātnes ministriju, Rektoru padomi un Latvijas Studentu apvienību. Diskusijā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete, lai gan sākotnēji piedalīties raidījumā I. Druvietes vietā tika uzaicināts Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Edvards Ratnieks.

 
Jauno žurnālistu organizācija FEJS izsludina biedru izņemšanu
Autors - Ilona Nukševica   
Piektdiena, 14 Septembris 2012 10:10
fejs_logoVēlies pilnveidot žurnālistikas praktiskās iemaņas, satikt ievērojamus pašmāju un pasaules žurnālistus un realizēt savas idejas Latvijas un Eiropas līmenī? FEJS Latvija aicina Tevi kļūt par šī gada jauno biedru!
m
FEJS Latvija ir platforma kas veicina informācijas, zināšanu un pieredzes apmaiņu starp žurnālistikā ieinteresētiem eiropiešiem. Biedrība apvieno žurnālistikas studentus un absolventus no trijām Latvijas augstskolām – Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Vidzemes Augstskolas, kā arī citus interesentus. FEJS Latvija regulāri rīko diskusijas ar Latvijas un ārzemju žurnālistiem, kā arī seminārus, kuros dalībnieki apgūst un papildina žurnālistikas prasmes.
 
Sākusies pieteikšanās forumam "Darba tirgum - derīgs!"
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 13 Septembris 2012 22:09
dtd_lusplv-585x389Vai beidzot augstskolu es būšu derīgs darba tirgum? Vai augstskolas prakses ir efektīva praktisko iemaņu gūšanai? Ko es varu darīt, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū? Kāda ir mana un kāda ir augstskolas loma sapņu darba atrašanā? Piedalies forumā, kur kopā ar visas Latvijas studentiem, starptautiskiem viesiem, augstākās izglītības sistēmas veidotajiem un darba devējiem radīsim vīziju un rīcības plānu – kā augstākās izglītības videi tikt pie zīmoga „Darba tirgum - Derīgs!”
m
Latvijas Studentu apvienība (LSA) ir izsludinājusi pieteikšanos starptautiskam augstākās izglītības sistēmas veidotāju forumam „Darba tirgum - Derīgs!”, kas tiek organizēts ar mērķi veicināt komunikāciju starp augstākās studentiem, augstākās politikas veidotājiem un darba devējiem, kurā savu dalību var pieteikt studenti no visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Katras augstskolai, atbilstoši studentu skaitam tajās ir noteikts pārstāvju skaits, par pieteikšanos garantētajām vietām ar augstskolas deleģējumu jautā savā pašpārvaldē. Otra iespēja pieteikties forumam – kandidēt uz brīvajam vietā atklātā jauniešu konkursā – šajā gadījumā pieteikšanās rezultāti būs zināmi 25. septembrī.
 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL