Pašpārvaldes ziņo
RTU SP dāvina vecu špakteļlāpstiņu un skrūvgriezi A.Slakterim
Autors - RTU SP   
Ceturtdiena, 12 Marts 2009 12:49
instrumenti_slakterim11. martā finanšu ministra Ata Slaktera vizītes laikā Rīgas Tehniskajā universitātē, kad ministrs par izcili īstenotu Eiropas Sociālā fonda projektu RTU profesoram Mārim Knitem pasniedza Atzinības rakstu, RTU Studentu parlaments ministram pretī dāvāja vecu špakteļlāpstiņu un skrūvgriezi, kas simboliski norāda, ka, turpinot finansējuma samazinājumu augstākajai izglītībai, nākotnē izglītības iestādēm netiks piesaistīti Eiropas fondu līdzekļi un katastrofāli kristīsies gan materiāli tehniskās bāzes, gan izglītības kvalitāte.
 
Ēnu diena Rīgas Ekonomikas augstskolā
Autors - REA SA, Anna Brūna   
Ceturtdiena, 05 Marts 2009 14:28

rea-logoFebruāra pēdējās nedēļās SSE Riga Studentu Asociācija (SA) iesaistījās Junior Achievement Latvia organizētajās Ēnu dienās. Studentu Asociācijas prezidents Kristaps Siliņš un viceprezidente Egle Eidukevičiute jauniešiem deva iespēju uz dienu sekot viņu pēdās, iepazīt studentu dzīvi un Studentu Asociācijas iekšējo darba vidi.

Interesi izrādīja iespaidīgs skaits skolēnu - aptuveni 50 jaunieši iesūtīja savas motivācijas vēstules, kas sagādāja ne mazums izvēles grūtību mūsu SA vadītājiem. Konkurss uz iesaistīšanos SSE Riga SA vidē nebija viegls, tomēr iespēju apciemot SSE Riga SA ieguva pieci jaunieši: prezidentu ēnoja Egija Gailuma, Santa Mīlgrāve un Ieva Marta Leimane, un viceprezidenti - Bruno Vāvers un Antons Fedorenko.

 
Liepājas Universitātē notiks paraugdebates
Autors - Inguna Rasnača   
Otrdiena, 24 Februāris 2009 17:05

debateTrešdien, 25. februārī, plkst. 18:00 Liepājas Universitātes 303.telpā norisināsies paraugdebates, kuras demonstrēs Latvijas Parlamentāro debašu kluba biedri. To iniciators Raivis Ieviņš tās raksturo, kā interesantas, izglītojošas, aizraujošas un azartiskas.

Kāpēc tās vajadzīgas? „Studentu padomes cilvēki un domāju, ka arī lielākā daļa studentu atzīs, ka mūsdienās viens no veiksmīgas karjeras nosacījumiem ir izteikt viedokli, prast to aizstāvēt un argumentēt. Šīs spējas palielina Tavu konkurētspēju darba tirgū, uzņēmējdarbībā un daudzās citās dzīves jomās," uzskata R.Ieviņš.

 
RTU notiks Inženieru sacensības
Autors - RTU   
Otrdiena, 24 Februāris 2009 15:01

rtuSestdien, 28. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā plkst. 9.30 tiks dots starts 150 erudītākajiem tehnisko specialitāšu studentiem, kas piedalīsies BEST-Rīga organizētajās Inženieru sacensībās. Uzvarētāju apbalvošana paredzēta no plkst. 17.00 līdz plkst. 18.

Gan RTU studentu komandas, gan vieskomandas, kas RTU būs ieradušās no Tallinas un Kauņas, sacentīsies divās kategorijās: konstruēšanas kategorijā un problēmsituācijas analīzes (case study) kategorijā. Sacensības abās kategorijās norisināsies paralēli viena otrai.

 
RTU notiks vieslekcijas par ilgtspējīgu zinātnes un izglītības attīstību
Autors - RTU   
Otrdiena, 24 Februāris 2009 14:56

rtuPiektdien, 27. februārī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks Emdenas Lietišķo zinātņu universitātes (Vācija) mācībspēku lekcijas par ilgtspējīgu zinātnes un izglītības attīstību pārmaiņu laikā un tiks prezentēta projektorientētās apmācības pieredze Vācijā.

Vieslekcijas ir organizētas ar Baltijas - Vācijas Augstskolu biroja atbalstu no Vācijas Akadēmiskā Apmaiņas dienesta finanašu līdzekļiem.

 
RTU avīzei "Jaunais inženieris" aprit 50 gadi
Autors - Egita Kancāne   
Sestdiena, 07 Februāris 2009 19:06

rtuRīgas Tehniskās universitātes (RTU) avīzei "Jaunais inženieris" aprit 50 gadi, tās pirmais numurs iznāca 1959.gada 7.februārī. Unikāls ir fakts, ka avīze 50 gadu laikā ne reizi nav mainījusi nosaukumu, gan mainoties augstskolas nosaukumam, gan valsts iekārtai.

 
LU FMF: Studenti izsaka neapmierinātību par budžeta samazinājumu augstākajai izglītībai
Autors - LU FMF SP   
Sestdiena, 07 Februāris 2009 13:10
fizmati-uz-ledus-1Naktī no 6. uz 7. februāri uz Daugavas ledus posmā starp Akmens un Dzelzceļa tiltiem Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) studenti jeb Fizmati uzbēruši no kūdras veidotu uzrakstu "- 40% ?", tādējādi paužot savu sašutumu un neizpratni par tik lielu kopējā 2009. gada valsts budžeta samazinājumu augstākajai izglītībai.

Fizmati šādā veidā parāda savu neizpratni par valsts attieksmi pret augstāko izglītību, studentu nākotni - pašas valsts nākotni. Tik krass budžeta samazinājums augstākajai izglītībai samazina Latvijas augstskolu budžetus, tajā skaitā Latvijas Universitātes (LU) budžetu, par gandrīz 40 %.

 
DU notiks 19. Starptautiska Zinātniska konference "Zinātniskie lasījumi"
Autors - Vita Viļevko   
Ceturtdiena, 29 Janvāris 2009 09:56
prezent-pic29.-30.janvārī Daugavpils Universitātē (DU) jau 19.reizi notiks Starptautiska Zinātniska konference "Zinātniskie lasījumi", kas ir kļuvusi par tradīciju un neatņemamu DU Humanitārās fakultātes sastāvdaļu.

Konferences darbība tiek plānota vairākās darba grupās - Baltu, Vācu, Slāvu, Angļu valodu, Vēstures grupā, kā arī grupā, kurā uzmanība tiks veltīta dzīvnieku tēlu atainojumam literatūra un kultūrā. Dalību konferencē ir pieteikuši 247 zinātnieki no 10 valstīm - Baltkrievijas, Igaunijas, Kazahstānas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas un Ukrainas.
 
RTU SP studentu vārdā pieprasa nesamazināt studentu sociālās garantijas
Autors - LETA   
Otrdiena, 27 Janvāris 2009 20:25
rtu sp-1Rīga, 27.janv., LETA. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlaments 17 000 studentu vārdā pieprasa nesamazināt sociālās garantijas studentiem.

Valsts prezidentam Valdim Zatleram, Ministru prezidentam Ivaram Godmanim (LPP/LC), Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem (ZZS), kā arī izglītības un zinātnes ministrei Tatjanai Koķei (ZZS) adresētajā vēstulē Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps norāda, ka studenti no valdības gaida skaidru atbildi, kā rīkoties, lai izdzīvotu, kas uzņemsies atbildību par iespējamo studentu emigrācijas vilni, kā arī vai universitāte, kas nodrošina Latviju ar inženieriem, kā arī tās studenti ir lemti iznīcībai.

 

 
LU SP Tiek ievēlēta jauna valde
Autors - Ainārs Lējējs   
Pirmdiena, 26 Janvāris 2009 09:39

lusp_logoLatvijas Universitātes (LU) Studentu padomes 2009.gada 19.janvāra sēdē ievēlēja jaunu Valdi. Par LU Studentu padomes priekšsēdētāja biedru ievēlēja Ilzi Stundiņu, par Ārlietu komisijas vadītāju ievēlēja Gati Freimani. Kultūras un sporta komisijas vadītājas amatā apstiprināja Zani Ozolu, par Izglītības komisijas vadītāju ievēlēja Māru Stabulnieci, par Informācijas un sabiedrisko attiecību komisijas vadītāju ievēlēja Aināru Leijēju.

 
Studentu dienas Jelgavā aizvadītas
Autors - LLU SP   
Pirmdiena, 24 Novembris 2008 22:33
sdŠī gada 14. novembris Jelgavā aizritēja ieskandinot Studentu dienu 2008, kuras galvenie organizatori - Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu pašpārvalde (LLU SP) un lielākais atbalstītājs „Swedbank" uzņēma studentus no visas Latvijas, sagādājot piedzīvojumu un pārsteigumu pilnu dienu.

Dienas rīts sākās ar rosīgām un spraigām sporta spēlēm, kurās studenti no dažādām Latvijas augstskolām savu izturību un prasmes sniedza volejbolā, ārmrestlingā, minifutbolā, ūdenspolo, strītbolā, dambretē un zolītē.

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL