Atvērtie frisbija treniņi - nāc un iemēģini roku!
Autors - Dainis Jakovels   
Otrdiena, 11 Septembris 2012 09:51
plakats_-_atvertie_frisbija_trenini_2012No 13. septembra līdz 11. oktobrim studentiem tiek piedāvāts apmeklēt bezmaksas atvērtos frisbija treniņus otrdienās, 20:00-21:30, Rīgas Sporta manēžā, Maskavas ielā 160, un ceturtdienās, 20:30-22:00, Olimpiskajā Sporta centrā uz mākslīga seguma futbola laukuma, Grostonas ielā 6b. Treniņus organizē frisbija klubs „Ultimate Decision.
 
LSA vēlas saņemt atbildes uz jautājumiem, kas skar augstākās izglītības nākotni
Autors - Sintija Segleniece   
Pirmdiena, 10 Septembris 2012 08:36
dome8. septembrī Latvijas Studentu apvienības (LSA) Domes sēdē, kas norisinājās Rīgas Stradiņa universitātē, viesojās Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, kura vizītes laikā notika diskusija ar studentiem par tādiem svarīgiem jautājumiem kā augstākās izglītības finansēšana, akreditāciju noteikumu pieņemšana, augstskolu slēgšana, kā arī IZM un tās stratēģisko partneru komunikācija.
 
Piedalies konkursā un gūsti pieredzi brīvprātīgajā darbā!
Autors - Diāna Sīmansone   
Piektdiena, 07 Septembris 2012 14:58
konkurss_brivpratigais2012Izglītības un zinātnes ministrija aicina visus Latvijas jauniešus vecumā no 13 – 25 sadarbībā ar savu pašvaldību, kādu nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru veikt brīvprātīgo darbu un piedalīties konkursā „Brīvprātīgais 2012”. Tā mērķis ir veicināt jauniešu interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt jauniešu iesaistīšanos brīvprātīgo darba veikšanā.
m
Diāna Sīmansone, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā: „Mēdz teikt, ka labāk vienreiz piedzīvot nekā desmitreiz dzirdēt. Tāpē aicinām jauniešus praktiski paveikt kādu labu darbu kā brīvprātīgajiem, lai viņi paši varētu pārliecināties par ieguvumiem, iespējām, gandarījumu un pieredzi kādu sniedz brīvprātīgo darbs.”
 
Attīsti sevi un savas prasmes - pievienojies AIESEC!
Autors - Edgars Rubenis   
Ceturtdiena, 06 Septembris 2012 22:25
aiesec_logoJa esi students vai nesens augstskolas absolvents, pievienojies starptautiskajai jauniešu organizācijai AIESEC un kļūsti par tās biedru.
 
Ratnieks: Ministru kabinets apturēja Ķīļa "brāķa" projektu tā beidzamajā virzības posmā.
Autors - Edvards Ratnieks   
Otrdiena, 04 Septembris 2012 07:19

 

ratnieks
Augstskolu un studiju virzienu akreditācija ir viens no svarīgākajiem darbības aspektiem, kas nodrošina studija procesa organizēšanu augstskolā. 2011. gada vasarā (vēl 10. Saeimas darbības laikā) tika veikti apjomīgi un būtiski Augstskolu likuma grozījumi, kas pavēra iespēju veikt dažādas pozitīvas izmaiņas augstskolās, kas nāktu par labu studentiem. Lietoju vārdu „pārmaiņas”, jo, manuprāt, vārds „reformas” jau tiek pielīdzināts lamuvārdam, par kuru saprātīgā tautas daļa vienkārši smīn.

m

Viena no šādām izmaiņām – pāriet no katras studiju programmas uz studiju virzienu akreditāciju, kas radītu iespēju skatīt visu studiju virzienu vienkopus, saredzot daudz plašāku kvalitātes ainu. Tolaik šo ideju Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā pauda un aktīvi aizstāvēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM),  Latvijas Rektoru padome,  Augstākās izglītības padome,  Latvijas Augstskolu profesoru asociācija, Latvijas Studentu apvienība un  citas augstākās izglītības nozari pārstāvošās institūcijas un organizācijas. Augstskolu likuma grozījumi stājās spēkā iepriekšējā gada augustā, kas uzliek par pienākumu Ministru kabinetam (MK) izdot atbilstošus akreditācijas un arī licencēšanas noteikumus līdz 2012./2013. akadēmiskā gada sākumam, proti, šim brīdim. IZM šā gada laikā ir ne vien novilcinājusi šo abu noteikumu izdošanu Ministru kabinetā (MK), bet arī tikpat kā ignorējusi idejas autorus, nelabprāt uzklausot viņu sniegtos priekšlikumus noteikumu pilnveidē saskaņošanas procesa laikā.

 
LSA vēlas tikties ar Ministru prezidentu
Autors - Sintija Segleniece   
Piektdiena, 31 Augusts 2012 12:11

mkPēc 29. augustā notikušās Ministru kabineta sēdes, kurā tika skatīts noteikumu projekts par „Augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditācijas noteikumiem”, Latvijas Studentu apvienība (LSA) un citas augstāko izglītību pārstāvošās institūcijas un organizācijas vēlas tikties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski. Tikšanās mērķis ir pārrunāt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un tās sociālo partneru, tostarp LSA, sadarbību, lai, izdodot akreditāciju noteikumus, netiktu pieņemti pārsteidzīgi lēmumi.

 
SkeptiCafe aicina uz paneļdiskusiju par zinātnes komunikāciju Latvijā
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 23 Augusts 2012 14:36
skc-fotoVai pastāv zinātnes sabiedriskās attiecības? Vai sabiedriskie mediji Latvijā pietiekoši atspoguļo zinātnes norises? Kas būtu nepieciešams veiksmīgākai zinātnieku un žurnālistu sadarbībai? Ko mediji dara un vēl varētu darīt, lai palīdzētu attīstīt kritisko un zinātnisko domāšanu sabiedrībā?
m
Šī gada 29. augustā plkst. 19.00 biedrība Par skeptisku, kritisku un racionālu domāšanu "42" organizē paneļdiskusiju par zinātnes komunikācijas attīstību Latvijā, lai meklētu atbildes uz šiem un citiem zinātnes komunikācijas jautājumiem. Diskusijas norises vieta: Latvijas 1. Rokkafejnīcā, Reiterna namā – Mārstaļu ielā 2/4.
 
Tuvojas Latvijas Universitātes jauno studentu svētki "Aristotelis"
Autors - Anete Enikova   
Sestdiena, 18 Augusts 2012 12:30
page-0Šī gada 2. septembrī plkst. 19.30 jau 46. reizi studiju gadu jaunie un pieredzējušie studenti uzsāks Doma laukumā lielākajos studentu svētkos „Aristotelis”. Svētku uzrunām, gājienam un muzikāliem pārsteigumiem kā Doma laukumā, tā Latvijas Universitātes (LU) galvenajā ēkā aicināti pievienoties ne tikai LU, bet arī citu Latvijas augstskolu studenti.
m
Aristoteļa svētki ir LU ilggadējā tradīcija, kuras pamatā ir studentiskās kopības sajūta, patriotisms un prieks par jaunas dzīves sākšanos. Pulcēšanās Doma laukumā ir jauno studentu iespēja kopīgi uzsākt studiju gadu, iepazīties ar saviem studiju biedriem un Universitātes vadību.
 
Sāc plānot nākamo vasaru - iegūsti pieredzi Skandināvijā!
Autors - .   
Ceturtdiena, 06 Septembris 2012 21:55
nordjobbStudenti, kuri šobrīd apgūst vai ir apguvuši kādu no Ziemeļvalstu valodām, tiek aicināti pieteikties Nordjobb programmai, kas sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 18 līdz 28 gadiem iegūt starptautisku darba pieredzi kādā no Skandināvijas valstīm. Nordjobb nodrošina darbu kādā no profesijām, kas tiek piedāvātas programmas mājaslapā, dzīvesvietu, kā arī brīvā laika programmu, kuras laikā iespējams iepazīt Ziemeļvalstu kultūru un uzlabot valodas zināšanas.
 
"Ideju kauss 2012" atklāšana jau 4. septembrī
Autors - Danuta Jasmane   
Piektdiena, 31 Augusts 2012 14:40
radidiejulidz16septembrimBiznesa idejas tapšana un tās īstenošana lielā mērā līdzinās bērna nākšanai pasaulē – tā uzskata konkursa „Ideju kauss 2012” rīkotāji, tādēļ konkursa atklāšanas pasākumu šoreiz rīko vietā, kur ik dienas pasaulē nāk, iespējams, arī nākamie izgudrotāji un uzņēmēji, - Rīgas Dzemdību namā.
m
Jau otrdien, 4.septembrī plkst. 13.00 ikviens interesents ir aicināts doties uz Miera ielu 45, kur Rīgas Dzemdību nama zālē (1.stāvā pie apsardzes pa labi) inovatīvo biznesa ideju konkursu „Ideju kauss 2012” atklās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) kanclers Ingars Eriņš, SEB bankas valdes priekšsēdētāja vietniece Ieva Tetere un konkursa „Ideju kauss 2011” uzvarētājs , SIA “HugLock” valdes priekšsēdētājs Bruno Mellis. Pasākumu vadīs reklāmas aģentūras „McCann Worldgroup Rīga” vadītājs, konkursa „Ideju kauss 2012” kreatīvais direktors Gatis Mūrnieks.
 
Starptautiskās prakses iespējas kopā ar AIESEC
Autors - Mārtiņš Zemlickis   
Piektdiena, 24 Augusts 2012 22:16
press_pic_3Starptautiskā jauniešu organizācija AIESEC aicina studentus un nesenos augstskolu absolventus pieteikties starptautiskajām prakšu programmām – darba praksēm un brīvprātīgajam darbam.
m
Līdz 9. septembrim ir iespējams pieteikties AIESEC starptautiskajām prakšu programmām. Šoreiz īpaši tiek aicināti pieteikties jaunie, topošie izglītības un informācijas tehnoloģiju nozares speciālisti, kuru mērķis ir iegūt profesionālo darba pieredzi un praksi starptautiskā vidē.
 
Piedalies konkursā "Piepildām Ideju kausu!"
Autors - Danuta Jasmane   
Sestdiena, 18 Augusts 2012 12:39
radidiejulidz16septembrimBiznesa ideju konkursa "Ideju kauss" ietvaros tiek atklāts konkurss "Piepildām Ideju kausu!". Konkursa noteikumi ir pavisam vienkārši - Ideju kausa Twitter kontā (@idejukauss) dažādi sabiedrībā pazīstami cilvēki uzdod jautājumus, uz kuriem, sniedzot pēc iespējas interesantāku atbildi, tieši Tu vari iegūt iespēju papusdienot ar jautājuma uzdevēju. Viss, kas Tev jādara - jāprot ieinteresēt konkrētais cilvēks!
 
Kļūsti par daļu LSA - piesakies biroja administratora amatam!
Autors - Sintija Segleniece   
Otrdiena, 14 Augusts 2012 18:38

office_space_by_fatherofgod

Latvijas Studentu apvienība (LSA) izsludina konkursu uz vakanto biroja administratora vietu. Kandidātu pieteikumi tiks gaidīti līdz 20. augusta plkst. 20.00.

 
<< Sākums < Atgriezties 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL