Austrijas studenti jau nedēļu ieņēmuši auditoriju, kur rīko publiskās diskusijas
Autors - Ilze Bertāne   
Otrdiena, 27 Oktobris 2009 12:33
austrijaNo Austrijas ziņo Aija Vanaga
Austrijas studentu protesti sākās kā neapmierinātība ar vienu lēmumu un šobrīd ir izvērtušies 6 dienu ilgā akcijā, kuru klātienē atbalsta simtiem studentu un interneta vietnē vēl aptuveni 2000 studentu.
Otrdien, (20.10.2009) Austrijas mākslas akadēmijas studenti protestēja pret vienošanos, kura tika parakstīta starp akadēmijas vadību un Izglītības ministriju. Vienošanās paredz pievienošanos Boloņas procesam, kas studentu prāt ierobežo studiju brīvību. Līdz šim Austrijā netika izdalītas bakalaura studijas no maģistra, bet jaunā vienošanās to paredz.

Iedvesmoti no šiem protestiem, studenti ieņēma galveno Vīnes Universitātes lekciju auditoriju. Sākot no tā brīža auditorijā notiek atvērtas darba grupas saistībā ar izglītības jautājumiem, kuru rezultāti tiek prezentēti atklātās diskusiju sesijās. Ikviens var izteikt viedokli, diskutēt. Protests ir atbalstīts arī no sabiedrības puses.

Līdz šim izstrādātie studentu ierosinājumi ietver finansējuma palielinājumu universitātēm, studiju maksas atcelšanu un neieviešanu nākotnē, brīvu uzņemšanu studijās u.tt.

Auditorija ir pārvērtusies par nepārtrauktu procesu, kurš ietver arī paneļdiskusijas ar sabiedrībā pazīstamiem žurnālistiem, rakstniekiem, profesoriem u.tml.

Aija Vanaga, protestu atbalstītāja no Latvijas uzskata, ka „Šis protests ir piemērs tam, ka ir iespējams apvienoties un izvirzīt uzstādījumus plašā merogā. Ieejot Audimax auditorijā, valda brīva diskusija starp vairākiem simtiem studentu, bet paralēli notiek diskusija interneta vidē, notiekošajam ir iespējams sekot līdzi online režīmā (www.unsereuni.at)"

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: