Baltkrievija nevar būt Boloņas procesa dalībvalsts
Autors - Aija Upleja   
Pirmdiena, 06 Februāris 2012 10:40
belarus_studentBaltkrievija nav gatava dalībai Boloņas procesā. Eiropas studenti piekrīt un pieprasa reformas.
Eiropas Studentu apvienība pieņem Boloņas procesa vadības grupas (BFUG) secinājumus, ka Bltkrievija nav gatava kļūt par Eiropas augstākās izglītības telpas dalībvasti pirms radikālu pārmaiņu īstenošanas. 2011.gada 30. novembrī Baltkrievija oficiāli izteica vēlmi kļūt par dalībvalsti boloņas procesā. Tomēr sanāksmē, kas no 18.-19. Janvārim notika Kopenhāgenā, BFUG lēma negatīvi.

ESU prezidents Allans Palls saka, ka "mēs piekrītam šiem secinājumiem, jo esam vairākkārt runājuši pret Baltkrieviju kā EAIT dalībvalsti un esam prasījuši veikto reformu sarakstu."
Viņš piebilda, ka ESU pilnībā atbalsta to, ka Baltkrievijas apspiestajai sabiedrībai ir jādod iespēja veidot kontaktus Eiropā un kamēr mēs paši cenšamies uzsākt komunikāciju uzskatām, ka, atļaujot Baltkrievijai pievienoties Boloņas procesam, tas tiktu izmantota kā propogandas līdzeklis, veicot maz izmaiņas studentu un akadēmiskā personāla pamatdarbībās: mācībās un pētniecībā, un brīvībā."

Gala lēmums par Baktievijas dalību Boloņas procesā ir jāpieņem 47 dalībvalstu ministriem konferencē, kas notiks Bukaretstē aprīļa beigās. Tomēr viticamāk BFUG ieteikums tiks ņemts vērā. Atsaucoties uz BFUG izplatīto ziņojumu Baltkroevijai vispirms jāievieš visi Boloņas procesa galvenie principi - akadēmiskā brīvība, studentu līdzdalība augstākās izglītības līdzdalības procesos.

Arī Latvijas Studentu apvienība (LSA) aktīvi seko līdzi notikumu attīstībai saistībā ar Baltkrievijas vēlmi pievienoties Boloņas procesa valstīm. LSA ir viena no ESU izveidotās Baltkrievijas darba grupas dalībapvienībām, kas izveidota ar mērķi stiprināt Baltkrievijas studentu pārstāvju zināšanas un darbības kapacitāti, kā arī izzināt tur notiekošos procesus no neatkarīgiem studentiem.

LSA Straptautiskā virziena vadītāja Ieva Baltiņa uzskata: "Baltkrievijas darba grupu priecē BFUG lēmums šobrīd neuzņemt Baltkrieviju par dalībvalsti. Mēs nesakām nekad, mēs sakām ar noteikumiem, kas vispirms jāizpilda. Boloņas procesa pamatelementi ir akadēmiskā brīvība un studentu līdzdalība, ja lēmums būtu pretējs būtu jāuzdod jautājums par to vai joprojām var ticēt Boloņas procesa idejai un vai ir izprasti tās pamati. " LSA aktīvi sekos līdzi notikumu gaitai saistībā ar augstāko izglītību Baltkrievijā.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: