Eiropas Studentu konventā apspriež studentu kustības attīstības jautājumus
Autors - Latvijas Studentu apvienība   
Trešdiena, 25 Februāris 2009 22:27

esulogo-1No 15. februāra līdz 19. februārim Latvijas Studentu apvienības pārstāvji Anna Cīrule un Mārtiņš Eņģelis piedalījās Eiropas Studentu apvienības rīkotajā Eiropas Studentu 17. konventā, kas šoreiz notika Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Eiropas Studentu 17. konventa pamattēma bija veltīta studentu kustības attīstībai un studentu pilnvarošanai caur līdzdalību nacionālā, kontinentālā un globālā lēmumu pieņemšanas līmenī. Konventa ietvaros tika diskutēts par studentu kustības vēsturi un nākotnes izaicinājumiem.

Galvenais konventa mērķis bija nodrošināt tā dalībniekus ar tādu informāciju, kas palīdzētu stiprināt nacionālās studentu apvienības un arī studentu kustību kopumā, tādēļ tika diskutēts par tādām tēmām, piemēram, studentu apvienību finansēšana, pēctecība, kapacitāte, studentu kampaņu veidošana, studentu līdzdalība Boloņas procesā, augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanā u.c.


Eiropas Studentu 17. konventa ietvaros Eiropas studenti izstrādāja arī pozīciju Eiropas ministru konferencei, kas notiks aprīlī Lēvenē (Leuven). Šī konference būs veltīta Boloņas procesam, un tajā piedalīsies izglītības ministri no 46 valstīm, kas ir iesaistītas Boloņas procesā. Deklarācijā, kas tiks iesniegta ministriem, studenti norāda, ka līdz 2010. gadam neizdosies pilnībā sasniegt visus uzstādījumus, kas ir izteikti Boloņas deklarācijā, un ir nepieciešams pievērst vairāk uzmanības tādiem jautājumiem kā mobilitāte, izglītības sociālā dimensija, uz studentu vērsta augstākā izglītība, mūžizglītība un izglītības kvalitāte.

Eiropas Studentu apvienība ir jumta organizācija 49 nacionālām studentu apvienībām no 38 Eiropas valstīm, kas kopā pārstāv ap 11 miljoniem studentu. Eiropas Studentu apvienības mērķis ir pārstāvēt studentu akadēmiskās, kultūras, sociālās un ekonomiskās intereses Eiropas līmenī. Eiropas Studentu konvents notiek divreiz gadā, un tas vienmēr notiek Eiropas Savienības prezidējošā valstī

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: