Fizmatdienas tuvojās
Autors - Inga Saknīte   
Otrdiena, 21 Aprīlis 2009 10:32

fizmatiFizmati no 2009.gada 23.aprīļa līdz 3.maijam jau 39.reizi svinēs "Fizmatdienas" www.fizmatdienas.lv, kas jau kopš 1970.gada tiek rīkotas ik pavasari. Fizmatdienas" ir fizmatu gada lielākais notikums, kas dažādos pasākumos pusotras nedēļas garumā vieno fakultātes studentus, pasniedzējus, absolventus, topošos studentus un citus atbalstītājus.

Nosaukums "fizmati" radies jau sen atpakaļ, un tas apzīmē visus Fizikas un matemātikas fakultātes studentus un pasniedzējus, kā arī absolventus. Tā kā pavisam nesen līdz šim Fizikas un matemātikas fakultātes esošā Datorikas nodaļa kļuva par Datorikas fakultāti, tad jāuzsver, ka šobrīd nosaukums "fizmati" ietver abu fakultāšu studentus un pasniedzējus - gan Datorikas, gan Fizikas un matemātikas. Tā arī fizmatu gada lielākais notikums ieguvis nosaukumu "Fizmatdienas", jo apzīmē fakultātes studentu un pasniedzēju svētkus. Kā atzīst un uzsver paši studenti, "Fizmati nav fakultāte, tā ir pārliecība".

"Fizmatdienas 2009" tradicionāli tiks atklātas ar fizmatu sadziedāšanos un gājienu 23.aprīļa pēcpusdienā, kad dažādās vietās, sākot no centrālās stacijas laukuma, Brīvības pieminekļa, Latvijas Universitātes galvenās ēkas, Akmens tilta un beidzot ar Fizikas un matemātikas fakultāti Zeļļu ielā, Pārdaugavā, būs manāms dziedošu cilvēku pūlis oranžos kreklos un oranžiem karogiem plīvojot. Tajā pašā vakarā arī oficiāls "Fizmatdienu 2009" atklāšanas pasākums "Studentu klubā".

Tradicionāli "Fizmatdienu" laikā norisināsies arī tādi pasākumi kā "Sporta diena", "Zinātniskā konference", "Personību vakars", "Gada fizmats", "Studenti un pasniedzēji", "Zinātnes kafejnīca", "Comer svaigs" turnīrs, "Laivu brauciens", "Gada aktīvists". Šajos pasākumos galvenokārt piedalās fakultātes studenti un pasniedzēji, bet tiek uzaicināti arī sabiedrībā zināmi cilvēki - fizmati.

"Fizmatdienu" pasākumu laikā tiek noskaidrots arī "Gada fizmats" - students, kurš parādījis labus sasniegumus mācībās un zinātniskajā pētniecībā, kā arī aktīvi darbojies sabiedriskajā dzīvē, kā arī "Gada aktīvists" - 1.kursa students, kurš visaktīvāk iesaistījies Studentu pašpārvaldē. "Fizmatdienas" tradicionāli noslēdzas ar "Laivu braucienu", kas 2009.gadā notiks pa Ventas augšgalu - no Nīgrandes līdz Skrundai.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: