Ievēlēta jaunā Eiropas Studentu apvienības valde
Autors - Sintija Segleniece   
Trešdiena, 25 Aprīlis 2012 21:56

esu-logoNo 22. līdz 24.aprīlim Bukarestē norisinājās 62. Eiropas Studentu apvienības (ESU) biedru sapulce, kurā kopumā piedalījās 150 dalībnieki no 45 nacionālajām studentu apvienībām. Tikšanās laikā tika ievēlēta jaunā ESU priekšsēdētāja, divi priekšsēdētāja vietnieki un valde septiņu locekļu sastāvā. Uz valdes locekļa amatu kandidēja arī LSA Akadēmiskā virziena vadītāja Asnate Kažoka, kura, izturot sīvu konkurenci, tomēr netika ievēlēta.

Prezidenta amatā ievēlēta Lietuvas pārstāve Karina Ufert, kuras vietnieki būs Rok Primozic no Slovēnijas un Taina Moisander no Somijas. Valdes sastāvā ievēlēti: Elizabeth Gehrke (Zviedrija), Liliya Ivanova (Bulgārija), Nevena Vuksanovic (Serbija), Tinja Zerzer (Austrija), Blazhe Todorovski (Maķedonija), Fernando M. Galan Palomares (Spānija) un Florian Kaiser (Vācija).

Jaunā ESU prezidente K.Ufert: „Eiropas valstu valdības meklē veidus, kā ierobežot izdevumus, lai saglābtu un stabilizētu ekonomiku. Pieņemot racionālus lēmumus un izvirzot izglītību par galveno prioritāti, varam panākt Eiropas izkļūšanu no krīzes sociāli un ekonomiski ilgtspējīgā veidā.” Viņa piebilst, ka sava mandāta laikā vēlas stiprināt ESU darbību un panākt studentu iesaisti diskusijās, kas skar augstākās izglītības budžetu.

Biedru sapulces laikā kā ESU pilntiesīgi biedri tika apstiprināti SKONUS no Serbijas un ASYOU no Azerbaidžānas, kas padara ESU par jumta organizāciju 47 nacionālajām studentu apvienībām no 38 Eiropas valstīm. Sapulces laikā LSA tika oficiāli apstiprināti kā 65. biedru sapulces organizatori.

„Budžeta samazinājums izglītībai ierobežo sabiedrības spējas sasniegt progresu ilgtspējīgā līmenī, tāpēc studentiem jāizvirza kopīgas prioritātes un jāpieņem vienota nostāja, lai aizsargātu izglītību kā sabiedrisko labumu. Šim nolūkam arī nepieciešama spēcīga Eiropas Studentu apvienība.”

Jaunā valde savu darību sāks no 1.jūlija. Līdz tam oficiāli darbosies iepriekšējā valde.

Par Karina Ufert

Līdz ievēlēšanai Karina bija ESU viceprezidente, kā arī darbojusies valdē no 2010. līdz 2011.gadam. Viņa studē sociālo zinātņu maģistrantūrā Viļņas universitātē. Iepriekš viņa ir iesaistījusies Eiropas Padomes darbībā, lai veicinātu jauniešu demokrātisku līdzdalību izglītības politikas procesos, kā arī darbojusies kā trenere Eiropas Jaunatnes forumā, Lietuvas Studentu apvienības (LSS) priekšsēdētāja vietniece. Karina Ufert pienākumos šobrīd ietilpst ESU sekretariāta un darba ar Eiropas Savienības augstākās izglītības politikas pārvalde.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: