Jaunā ESU valde uzsāk darbu ar prezidenta vizīti Latvijā
Autors - ESU, Ieva Baltiņa   
Sestdiena, 02 Jūlijs 2011 12:14
esu_valde2011Piektdien, 1. jūlijā Alans Palls (25) no Igaunijas uzsācis darbu Eiropas Studentu apvienības (ESU) presidenta amatā. Stājoties amatā, Palss uzsvēra: "Mana galvenā prioritāte šī gada laikā būs augstākās izglītības finasēšana. Mēs atbalstīsim savas dalīborganizācijas viņu cīņā par investīciju palielināšanu un uzturēšanu augstākajai izglītībai." Tostarp arī viņš piepilda, ka centīsies atdzīvināt Boloņas procesa mērķu sasniegšanas vēlmi pirms tā beigām.

Palls strādās kopā ar pārējo ESU valdi, kas būt atbildīga par studentu organizācijas vadīšanu un koordinēšanu gan politiski, gan financiāli, gan ikdienas darbu ietvaros. Karina Ufert (Lietuva) ievēlēta par ESU viceprezidenti, kā arī viņai pievienojas trīs jaunie valdes locekļi - Kaloyan Kostadinov (Bulgārija), Nevena Vukasanovic (Serbija) un Rok Primozic (Slovēnija).

No 1.jūlija darbu uzsāk arī ESU jaunā Akadēmiskā komisija, kura šobrīd sastāv no Laura Howell (Lielbritānija), Fernando Miguel Palomares (Spānija), Rachel Siegerist (Šveice) un Magnus Malnes (Norvēģija). Iekšējās attīstības komiteju arī papildinās Luis Coelho no Portugāles.

Allans Palls savus pienākumus sāk pildīt atrodoties Rīgā, kur piedalās Boloņas ieviešanas ziņojuma veidošanas darba grupā Latvijas Rektoru padomes ģenerālsekretāra Andreja Rauhvergera vadībā. Palla vizītes laikā Rīgā ar viņu tikās arī Latvijas Studentu apvienības (LSA) Prezidents Edvards Ratnieks ar LSA valdes pārstāvjiem, esot klāt brīdī, kad telefoniski Palls pārņēma pilnvaras no ESU prezidenta Berta Vandenkenelaeres.

Kā arī īsi pirms savu pienākumu oficiālas uzsākšanas, 28.jūnijā seminārā par Boloņas procesa aktualitātēm prezentāciju Rīgā par Studentu centrētu izglītību (students centered learning) sniedza Nevena Vukasanoviča. Arī ar viņu tikās LSA valdes pārstāvji.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: