Jaunie aktieri Dailes teātrī
Autors - LKA   
Ceturtdiena, 14 Maijs 2009 11:55

dailes-teatrisNo 18.maija līdz 13.jūnijam Dailes teātrī tiks izrādītas Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4.kursa studentu diplomizrādes.Šogad Latvijas Kultūras akadēmiju beidz 17 dramatiskā teātra aktiermākslu studējošie - Dailes teātra 9.studija, kas četrus gadus strādājuši asoc. prof. Mihaila Gruzdova un Indras Rogas vadībā. Tas ir īpašs notikums, jo Dailes teātra 8.studija, režisora Kārļa Auškāpa vadībā, Latvijas Kultūras akadēmiju absolvēja 2002.gadā.

Septiņpadsmit jauni aktieri ienāks Latvijas teātros:

Gints Andžāns, Lauris Bokišs, Dana Čerņecova, Artūrs Dīcis, Elīna Dzelme, Inita Dzelme, Ērika Eglija, Kārlis Freimanis, Dainis Grūbe, Andris Liseckis, Baiba Neja, Lienīte Osipova, Mārtiņš Počs, Artūrs Putniņš, Kristaps Rasims, Anrijs Sirmais, Daumants Švampe .

„Jauno Dailes teātra 9. studijas aktieru ienākšana teātrī ir ilgi gaidīts un cerību pilns notikums - gan pašam teātrim, gan skatītājiem. 2008. gada pavasarī 9. studijas spēlētā Staņislava Vispjaņska simboliskā luga „Kāzas" (pirmizrāde Krakovā 2007. gada 26. novembrī) tika nominēta „Spēlmaņu nakts" balvai kā „Gada dramatiskā teātra izrāde" ". /no Dailes teātra mājas lapas/.

Dailes teātrī laika posmā no 18.maija līdz 13.jūnijam tiks izrādītas piecas diplomizrādes:

Laura de Veka /Laura de Weck/
ZUM ZUM /Sum Sum /
Pirmizrāde: 18. maijā 15.00 Dailes teātra foaje`

19.maijā 12.00 otrais sastāvs
Ko nozīmē mūsdienu cilvēkam īsts dzīvs kontakts ārpus bezgalīgajām interneta komunikācijas iespējā? Varbūt mēs jau esam aizmirsuši, kā tas ir ar kādu būt pa īstam kopā? Uz šiem jautājumiem meklējot atbildes arī top ļoti intīma un komiska izrāde par puisi, kurš dodas uz otru pasaules malu, lai satiktu meiteni, kura internetā jau ir viņa līgava. Taču šis notikums mums ļauj iepazīt cilvēkus, kuri tik ļoti vēlas ar kādu būt kopā.

Režija - Valters Sīlis
Urs-Pēters- Daumants Švampe
Viņa draugs- Artūrs Putniņš vai Anrijs Sirmais
Selīna- Lienīte Osipova
Viņas māsa- Ērika Eglija
Priesteris- Lauris Bokišs


Uz izrādi „Zum Zum" ieeja brīva.


Fjodors Dostojevskis
IDIOTS. PĒDĒJĀ NAKTS
Atgriešanās dzimtenē 13 ainās
Pirmizrāde: 2009.gada 31.maijs 18.00 Dailes teātris, Kamerzāle
1.,2.,3.,4. jūnijs 19.00

Indras Rogas dramatizējums un tulkojums
1841. gada 10. jūnijā Krievijā piedzima puisēns. Sešu gadu vecumā zaudējis vecākus, viņš nonāca smagas slimības gūstā. Abas viņa tantes viņu ārstēja kā prata - viena ar rīkstēm, otra ar glāstiem, tomēr divdesmit četrus savas dzīves gadus šis cilvēks pavadīja idiota stāvoklī, līdz rūpju pilnie pūliņi vainagojās ar panākumiem un atradās ārsts, kurš prata palīdzēt.

Un tā 1867. gada 27. novembra rītā pēc vairāk nekā četriem gadiem no Šveices dzimtenē atgriezās jauns cilvēks - izārstējies, atlabis, vesels un pilns dzīves alku, cerību un ticības. Viņš satika ļoti daudz labu cilvēku. Jaunais cilvēks viņus visus ļoti mīlēja, bet jau pēc pusgada šis jaunais cilvēks kopā ar savu draugu Parfjonu Rogožinu nodzīvoja savu pēdējo - 1868. gada 4. jūlija - nakti, pēc kuras kļuva par idiotu uz visiem laikiem. Jo viņš mīlēja Nastasju Fiļipovnu, kura sešpadsmit gadu vecumā bija nokļuvusi izvirtuļa gūstā, savu sirdsdraugu Parfjonu, kurš bija audzis, tēva irbenāju nūjas iespaidots un pilnīgi brīvs no izglītības sloga, savu gaismas eņģeli Aglaju Ivanovnu, kurai kopš dzimšanas tika meklēta laba laulību partija. Viņš mīlēja arī visus citus un, kaut gan pievilka viņus kā magnēts, tomēr mīlēja mazliet vairāk nekā pieklājas, uzticējās mazliet vairāk nekā pieņemts, domāja mazliet dziļāk nekā liek saprāts - savādajam jauneklim taču trūka dzīves pieredzes, vai ne?

Režisori - Mihails Gruzdovs un Indra Roga
Scenogrāfs - Andris Freibergs
Kostīmu māksliniece - Ieva Kauliņa
Komponists - Arturs Maskats
Gaismu māksliniece - Māra VaļikovaAleksejs Ščerbaks
PULKVEDIS PILĀTS
DT 9. studijas diplomdarbs
Pirmizrāde: 2009.gada 6.jūnijs 18.00 Dailes teātris, Kamerzāle
7. jūnijs 13.00 un 10.jūnijs 19.00
No krievu valodas tulkojusi Indra Roga

Izpratne par mieru pasaulē ir acīmredzami mainījusies, ja Olimpisko spēļu atklāšanas diena vēsturē tiek ierakstīta arī kā jauna militāra konflikta starp Krieviju un Gruziju aizsākums. Šoks. Bailes. Dusmas. Negribot jāuzdod sev jautājums - kas notiks rīt? Vai ir vēl palicis kas tāds, uz ko varam paļauties? Kā palikt cilvēkam, neskatoties uz apstākļiem? Vai karš vajadzīgs tāpēc, lai mums atņemtu visu un ļautu saprast, kas esam, vai tieši pretēji - tas neatgriezeniski iznīcina cilvēku?

Žurnālists un dramaturgs Aleksejs Ščerbaks bijis Afganistānā specvienības sastāvā līdz pat 1989. gada februārim, kad no turienes tika izvests pēdējais bataljons. Viņš strādājis par krāvēju Rīgas ostā, sagādnieku celtniecības firmā, režisoru un scenāristu reklāmas aģentūrā, žurnālistu un nesen nolēmis paeksperimentēt ar dramaturģiju. Eksperiments izdevās veiksmīgs (A.Ščerbaka pirmā luga „Noķert apustuli" (2006) ieguvusi vairākas starptautiskas godalgas), tādēļ autors nolēma turpināt. Un labi vien ir, ka tā.

Režisors - Mihails Gruzdovs
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Rūta Briede

Rūdolfs Blaumanis
UGUNĪ
Degšana trīs versijās, DT 9. studijas diplomdarbs
Pirmizrāde: 2009.gada 11.jūnijs 19.00 Dailes teātris ,Mazā zāle
12.jūnijs 19.00 un 13.jūnijs 18.00

Izaicinājums - aiz tradīciju slāņa uztaustīt to dzīvo nervu un notikumu būtību, kas skar pašus. Un atklājas simtiem iespēju, kā izlasīt šo skaisto stāstu šodien, šeit un tagad. Izrāde ir brīvs skatījums trīs versijās, ar trīs Edgariem, trīs Kristīnēm un trīs dažādām stāsta beigām, taču Rūdolfa Blaumaņa teksts paliek nemainīgs. Dažam te trīs lomas, dažam viena loma trīs versijās. Dažam iespēja pārvērsties līdz nepazīšanai, dažam - apliecināt sevi dažādos spēles veidos. Vieni šo stāstu lasa kā fatālu likteņa nolemtību, citi - kā smeldzīgas mīlestības mokpilno satikšanos ar lielo dzīvi, citi - kā azartiskas spēles ar uguni. Lai deg!


Režisore - Indra Roga
Scenogrāfs - Artūrs Arnis
Kostīmu māksliniece - Elīza Ceske
Mūzika - DT 9.studijas grupa „Zamuts"
Horeogrāfe - Liene GravaStaņislavs Vispjaņskis
KĀZAS
Simboliska luga 1 daļa
Pirmizrāde: 2008.gada 12.februāris
Diplomdarba izrāde 18.jūnijs 19.00 Dailes teātris, Mazā zāle
No poļu valodas tulkojis Māris Salējs
Staņislava Vispjaņska simbolisko lugu „Kāzas", kurā skartas poļu tautai aktuālās un sāpīgās nacionālās tēmas, iestudējuši pedagogi un režisori Mihails Gruzdovs un Indra Roga kopā ar Dailes teātra 9.studiju - Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) III aktieru kursu. Izrāde tapusi īpaši teātra festivālam WYSPIANSKI 2007, un tās pirmizrāde notikusi Krakovā 2007.gada 26.novembrī. Poļu dzejnieka, dramaturga, gleznotāja, grafiķa un arhitekta S.Vispjaņska (1869-1907) daiļrade ir īsts izaicinājums tās interpretiem - Latvijā profesionālajā teātrī līdz šim vēl nav iestudēta neviena Vispjaņska luga. „Kāzas" ir izrāde, kas dzimusi mācību procesā, jaunajiem aktieriem brīvi ļaujoties savām asociācijām, fantāzijām un ilgām. Izrāde nominēta „Spēlmaņu nakts" balvai kā Labākā dramatiskā izrāde 2007./2008.gada sezonā.
17.jūnijā izrāde „Kāzas" tiks izrādīta 5.Starptautiskajā Teātra augstskolu festivālā Varšavā.
Režisori - Mihails Gruzdovs un Indra Roga
Scenogrāfs - Andris Freibergs
Kostīmu māksliniece - Ieva Kauliņa
Muzikālais konsultants - Juris Vaivods
Horeogrāfes - Gunta Bāliņa un Olga Žitluhina
Gaismu māksliniece - Māra Vaļikova

Biļetes uz izrādēm - Dailes teātra kasē.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: