Konference „Akadēmiskais godīgums un profesionālā ētika”
Autors - Amanda Mūrniece, LU Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde   
Piektdiena, 16 Oktobris 2009 13:32
etikaUzsākot jaunu akadēmisku semestri Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) Studentu pašpārvalde turpina stiprināt akadēmiskā godīguma tradīcijas fakultātē un universitātē, tādēļ g. 23.oktobrī LU Mazajā aulā rīko zinātnisku konferenci: „Akadēmiskais godīgums un profesionālā ētika".

 

Tādejādi par savu šā gada prioritāti LU JF Studentu pašpārvalde joprojām izvirzījusi mūsu vērtību - godīguma, objektivitātes, cieņas un profesionālās atbildības, nostiprināšanu jau studiju procesā.

Studējošo un (arī mācībspēku) vidū esošā akadēmiskā negodīguma atbalstīšana kā pašsaprotams priekšnoteikums iecerētās nākotnes profesijas iegūšanai pēcāk īstenojas negodīgā profesionālā darbībā un pat negodīgā darbā valsts labā.

 

Lai īstenotu savas ieceres, konferencē „Akadēmiskais godīgums un profesionālā ētika" tiks veicināta Latvijas Universitātes saimes, t.i., studējošo, mācībspēku un vispārējā personāla akadēmiskā godīguma izpratne un ievērošana.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies vairākas akadēmiskās un profesionālās dzīves autoritātes.

Konferenci atklās Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš ar priekšlasījumu par Izglītības attīstību ētiskā vidē.

Savu skaidrojumu un priekšlikumus par akadēmiskā godīguma izpratni un tā ievērošanas nepieciešamību akadēmiskajā un profesionālajā dzīvē sniegs LU lektors Artis Svece ar priekšlasījumu Ētikas nepieciešamība izglītībā, Latvijas Universitātes lektors Klāvs Sedlenieks-ar priekšlasījumu Sabiedrības uzskati par ētisku izglītību Latvijā. Problēmjautājumi, kā arī zvērināts advokāts Lauris Liepa ar priekšlasījumu Akadēmiskais godīgums un aroda tikums.

Skaidrojumu par akadēmiskā godīguma izpratni studenta acīm sniegs Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes maģistrantūras studente, bij. Studentu pašpārvaldes Akadēmiskās komisijas vadītāja Dita Amoliņa.

Savukārt profesionālās ētikas izpratni žurnālistikā savā priekšlasījumā atspoguļos bij. laikraksta „Diena" žurnālists Pauls Raudseps.

Konferenci noslēgs Latvijas Universitātes Goda profesore Vaira Vīķe-Freiberga, sniedzot priekšlasījumu par Latvijas augstākās izglītības izaicinājumiem ētiskas vides attīstībai.

 

Programma

Klausītājus lūdzam reģistrēties, līdz š.g. 20. oktobrim nosūtot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Konferences laikā aicinām pēc katra referenta uzstāšanās uzdot sev interesējošus jautājumus.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: