Kredīti studentiem tiks piešķirti
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 03 Februāris 2009 11:12

kreditiFinanšu ministrijas rīkotajā izsolē kredītiestādēm par tiesībām 2009. gadā izsniegt studiju un studējošo kredītus ar valsts vārdā sniegtu galvojumu ir uzvarējusi Swedbank. Šajā konkursā bija pieteikušās divas bankas - SEB banka un Swedbank. Izsoles komisija par uzvarētāju atzina Swedbank, kura izsolē kredītu izsniegšanu piedāvāja ar zemākajiem kredītprocentiem.


Šogad tiks kopumā piešķirti 18 954 000 latu studiju kredītam, kas ir paredzēts studiju maksas segšanai, bet studējošo kredītam, kas paredzēts studentu dzīvošanai un tiek izmaksāts reizi mēnesī ar mēneša izmaksu 120 latu, šogad tiek piešķirti 10 692 000 latu. Tomēr Latvijas Studentu apvienība (LSA) ir panākusi vienošanos ar ministru prezidentu I. Godmani, ka nepieciešamības gadījumā valsts galvotais kredītportfelis var tikt palielināts.


Lai kredītu piešķiršanu darītu ātrāku un ērtāku, kā arī lai rastu īpašu labvēlības statusa nodrošināšanu trūcīgajiem un sociāli neaizsargātajiem studēt gribētājiem, aktīvu darbu pēc LSA iniciatīvas ir uzsākusi Izglītības un zinātnes ministrijas paspārnē izveidotā darba grupa, kurā ietilpst valsts, komercbanku, augstskolu un LSA pārstāvji.


Tomēr Latvijas Studentu apvienība uzver, ka kredīts nav glābiņš visām studentu grupām, un uzstāj, ka tiešs valsts atbalsts ir nepieciešams sociāli neaizsargātajiem studentiem.


Latvijas Studentu apvienība ir studentu organizācija, kas darbojās ar mērķi pārstāvēt Latvijas studentus un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.

Komentāri (4)
4 Piektdiena, 25 Marts 2016 02:19
banco
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka mēs dodam aizdevumus par lētu
un pieejamu procentu likmi par 2%, un uz laiku no 1 līdz 50 gadiem, un
aizdevums var būt eiro, dolāru vai mārciņas, atkarībā no aizņēmēja
izvēle. Lai iegūtu vairāk informācijas, e-pasts: ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ).
Sveicieni. Kenneth
3 Otrdiena, 24 Februāris 2009 01:25
Eņģelis
Ja LSA nebūtu izcīnījusi to, kas ir tagad, iespējams, ka arī tu šeit nerunātu. Un, pamatojoties uz visas pasaules ekonomisko pieredzi, neviena krīze neilgst tik ilgi, lai pēc augstskolas pabeigšanas, valstī vairs nebūtu darbavietu. Un, zinot, ka strauji attīstās Boloņas procesa gaita, tad visdrīzāk pēc šiem trīs gadiem Tev piedāvās darbu ne tikai Latvijā, bet ar to pašu iegūto diplomu darba tirgus būs atvērts tik pat plaši arī Eiropā un arī citur pasaulē.
2 Ceturtdiena, 05 Februāris 2009 20:54
LSA
LSA domā par to, lai tie jaunieši, kuri grib studēt var atļauties studēt, neskatoties uz to pašreizējamiem finansu apstākļiem - iespēja studēt ir jādot ikvienam, bet tikai no paša jaunieša ir atkarīgs vai viņš būs spējģs ieiet patstāvīgā darba tirgū.

Tāpēc iespēju pieteikties kredītiem jāizvērtē atbildīgi un jādomā ilgtermiņā.
1 Trešdiena, 04 Februāris 2009 11:27
Jānis Z.
Forši, ka LSA ir izcīnijis Valsts galvotos kredītus, bet vai LSA kaut ko darīs, lai gadijumā, ja krīze nebeidzas pēc trim gadiem šiem cilvēkiem palīdzētu atdot kredītus vai atrast darbu? Jeb LSA domā tikai par to, lai Latvijā būtu maksimāli daudz studentu?

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: