Latvijas studenti domā, ka Eiropas Parlaments vervē spožākos prātus
Autors - Santa Sermole   
Trešdiena, 11 Marts 2009 12:41

epNoslēgusies Eiropas Parlamenta deputāta Riharda Pīka rīkotā stažieru un stipendiātu konkursa otrā kārta. Studentiem bija jāveic trīs uzdevumi, lai apliecinātu savas zināšanas par Eiropas Parlamenta deputātu pienākumiem un Latvijas interešu pārstāvēšanu. Žūrija līdz 15. aprīlim izvērtēs iesūtītās atbildes, un maija sākumā uzaicinās konkursa dalībniekus uz speciālu noslēguma un apbalvošanas ceremoniju Rīgā.

Komentējot studentu atsaucību, Rihards Pīks ir iepriecināts par daudzām tik rūpīgi sagatavotām un izsmeļošām studentu atbildēm. "Uz mana galda tagad stāv vesela enciklopēdija ar dažādiem skaidrojumiem, vīzijām un iespaidiem par Eiropas Parlamentu," gandarīts Pīks. Studentu atbildes Pīkam palīdzēs izprast jauniešu viedokļus par Eiropas Parlamentu, un viņš tās izmantos savā turpmākajā darbā.

Konkursā studentiem tika dots uzdevums aptaujāt savus radus, draugus un paziņas, izzinot viņu iespaidus par Eiropas Parlamentu. Interesanti, ka pozitīvajos raksturojumos dominēja racionāli apsvērumi, bet negatīvajos - emocionāli. Kāds uzdeva precīzu retorisku jautājumu: "Mēs taču esam Eiropas Savienībā, vai tad tas nav mūsu pašu parlaments?" Vēl kāds iztēlojās, ka "Eiropas Parlamentā strādā gudri un vientuļi cilvēki", un tajā "mēdz vervēt un izmantot spožos prātus". Kāds cits gara acīm skatīja šādu ainu: "pieglausti mati, portfelis un lēna, nesteidzīga pastaiga pa garajiem, birokrātijas pārņemtajiem koridoriem". Taču konkursa dalībnieku motivāciju visprecīzāk attēloja kāds stereotips, ka parlaments varētu būt "daudzsološa darba vieta, kādā pats labprāt strādātu un bērniem to novēlētu".

Atbilžu anketas tika saņemtas no 25 dažādu Latvijas un ārvalstu augstskolu studentiem. Kopumā konkursam pieteicās 677 studenti.

Jautājumus par konkursa gaitu var uzdot pa e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai Rihardam Pīkam portālā www.draugiem.lv.Konkursa gaitai var sekot arī Riharda Pīka mājas lapā www.rihardspiks.lv.


Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: