Latvijas Studentu apvienība pauž atbalstu Valdim Dombrovskim IZM problēmu risināšanā
Autors - LSA   
Trešdiena, 05 Decembris 2012 09:01

kim_9935Latvijas Studentu apvienība (LSA) izsaka pateicību premjeram Valdim Dombrovskim par studentu un nozares pārstāvju uzklausīšanu, kā arī iedziļināšanos augstākās izglītības aktuālo problēmu būtībā, norādot uz Izglītības un zinātnes ministrijas dīkstāvē esošajiem darbiem.

„Izglītības un zinātnes ministrijas tā sauktās reformas drīzāk uzskatāmas par sabiedrisko attiecību aktivitātēm, jo diemžēl tikai tagad tiek strādāts pie "birokrātiskā plāna" reformu piedāvājumam, kaut gan patiesībā ministra Roberta Ķīļa darbības laikā ir apturētas iepriekš uzsāktās pārmaiņas studiju kvalitātes uzlabošanai,” situāciju komentē Latvijas Studentu apvienības prezidents Edvards Ratnieks.

Arī medijos izskanējušais pārmetums Veselības ministrijai par pārstāvja neizvirzīšanu studiju virzienu akreditācijas komisijā neiztur kritiku, jo komisijas sastāvs var darboties arī nepilnā sastāvā. Diemžēl Izglītības un zinātnes ministrija joprojām nav spējusi atrast neatkarīgo institūciju novērtēšanas vizīšu organizēšanai, kas pagaidām padara turpmāko akreditācijas procesu neiespējamu saskaņā ar 25. septembrī Ministru Kabineta izdotajiem Akreditācijas noteikumiem, kas paredz konkursa izsludināšanu un uzvarētāja noskaidrošanu. Tas savukārt varētu radīt nopietnas sekas, kas neļaus augstākās izglītības iestādēm izdot studentiem valsts atzītus diplomus. Veselības ministrijas (VM) iekļaušana argumentos pret premjera aizrādījumiem attiecībā uz IZM līdzšinējo darbību vairāk liecina par kārtējo vainas novelšanu uz citām iesaistītajām pusēm, kā tas pirms laika bija saistībā ar nepieņemamo "alternatīvo" izvērtējumu attiecībā pret Augstākās izglītības padomi. Jāpiezīmē, ka Veselības ministrijas pārstāvis tiek pieaicināts tikai uz sēdēm, kurās tiek akreditētas attiecīgās jomas studiju virziens.

Atsaucoties uz ministra teikto medijos, ka „tieši premjers pirms ikvienas rīcības un lēmuma pieņemšanas ir uzstājis uz diskusiju, kurā vienošanās pēc būtības nav iespējama, jo pastāv milzīga sektora pretestība un lobijs, un bezjēdzīgu diskusiju ceļā tiek acīmredzami vājinātas darāmās lietas un pastāv risks, ka reformu rezultāts būs vājš un nebūtisks”, Latvijas Studentu apvienība šo nozares un iesaistīto pušu diskusiju dēvēšanu par bezjēdzīgu procesu skaidro kā zināmu demokrātijas izpratnes trūkumu. Diemžēl jāsecina, ka drīzāk tās varētu būt bailes no argumentētas diskusijas.

Arī cīkstēšanās ar premjeru publiskā telpā, izmantojot sabiedrisko  attiecību aktivitātes, pēc Latvijas Studentu apvienības domām, tomēr parāda noteiktu līmeni, kas nebūt nav vērsta uz augstākās izglītības attīstību un kvalitātes veicināšanu.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: