Liepājas Universitātē notiks paraugdebates
Autors - Inguna Rasnača   
Otrdiena, 24 Februāris 2009 17:05

debateTrešdien, 25. februārī, plkst. 18:00 Liepājas Universitātes 303.telpā norisināsies paraugdebates, kuras demonstrēs Latvijas Parlamentāro debašu kluba biedri. To iniciators Raivis Ieviņš tās raksturo, kā interesantas, izglītojošas, aizraujošas un azartiskas.

Kāpēc tās vajadzīgas? „Studentu padomes cilvēki un domāju, ka arī lielākā daļa studentu atzīs, ka mūsdienās viens no veiksmīgas karjeras nosacījumiem ir izteikt viedokli, prast to aizstāvēt un argumentēt. Šīs spējas palielina Tavu konkurētspēju darba tirgū, uzņēmējdarbībā un daudzās citās dzīves jomās," uzskata R.Ieviņš.Debašu kluba mājas lapā www.debate.lv ir izlasāms interesants fakts, kas pierāda debašu aktualitāti studentu vidū jau pirms apm. 200 gadiem. Pasaulē tiek uzskatīts, ka senākais Debašu klubs jeb Debašu Apvienība (Cambridge Union) ir dibināta 1815. gadā Kembridžas Universitātē. Iesākumā tā bijusi vieta, kur manāmi iereibuši universitātes studenti strīdējās par dažādām tēmām. Taču tagad tā ir viena no vislabākajām debašu sabiedrībām pasaulē.


Paraugdebašu organizatori vēlas noskaidrot, vai Liepājas Universitātē ir nepieciešams debašu klubs. Tāpat vēlas uzzināt, kāds ir citu viedoklis par tā norisi un nepieciešamību. "kviens tiek aicināti pavērot šīs paraugdebates, tādējādi noskaidrojot, kas tās tādas ir, kas tajās jādara un ko tās dod," aicina organizatori. Sevišķi tiek aicināti piedalīties tie jaunieši, kas savu nākotni plāno saistīt ar politisko arēnu.


Debates organizē jaunieši, kuriem retorika, argumentācija un diskusijas par aktuālām tēmām ir kļuvusi par aizraušanos un labu, patīkamu laika pavadīšanas veidu.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: