Liepājas Universitātes protesta gājiens 1. decembrī
Autors - Ilze Bertāne   
Trešdiena, 02 Decembris 2009 13:19
liepajas_gajiensVakardien, 1. decembrī, Liepājas Universitātes studenti un mācībspēki no plkst. 11.00 - 12.00 piedalījās Vislatvijas protesta akcijā, kurā vienojās kopīgās dziesmās un izteica viedokļus par izglītības kvalitāti nākotnē. Pēc akcijas studenti dāvāja zupu Sociālajai mājai Flotes ielā 14.
Protesta akcijas laikā visai LiepU saimei dalīja zupu. Zupa bija tik daudz izvārīta, ka studenti nolēma - „Students arī palīdz, ne tikai prasa!". Apmēram 30 litri zupas tika nogādāti Sociālajai mājai Karostā.

Tūrisma vadības 3. kursa studente Dace Kantmane stāsta: „Prieks bija palīdzēt cilvēkiem, kam tas šobrīd ir vairāk nepieciešams kā jebkuram citam. Arī šodien pierādījās tas, ka ar minimāliem līdzekļiem un labu gribu var paveikt daudz vairāk kā cerēts. Studentos ir spēks un mēs noteikti palīdzēsim tik daudz cik tas būs mūsu spēkos".
Protestētāji vienojās kopīgās dziesmās un saukļos - "Dzīvību, dzīvību budžetam - nelūdzam, pieprasām!". Protesta akcijas ietvaros tika imitēta Liepājas Universitātes demontāža - smags kravas auto pacēla 25 metrus garu nojaukšanas svārstu, kas simbolizēja nākamā gada budžetu. Ar svecītēm rokās, studenti, pasniedzēji un zinātniskie darbinieki sastājušies plecu pie pleca, apkārt augstskolai veidoja „aizsargbarjeru" un centās nepieļaut iespējamo 2010. gada budžeta samazinājumu.
Protesta akcijas izskaņā svecītes, tika noliktas uz Universitātes kāpnēm, veidojot Latvijas sarkanbalto karogu, tādejādi simbolizējot Liepājas Universitātes saimes ticību savai valstij.

 

Informāciju sagatavoja:
Elita Medne,
LiepU Studentu padomes
Sabiedrisko attiecību virziena vadītāja

 

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: