Liepājas Universitātes protesti 1. decembrī
Autors - Ilze Bertāne   
Trešdiena, 25 Novembris 2009 12:54
Vai tiešām ceļš uz augstskolu būs strupceļš?", „Imunitāti izglītībai!" - ar šādiem saukļiem Liepājas Universitātes studenti, mācībspēki un darbinieki 1.decembrī, no plkst. 11.00 - 12.00 skaļi paudīs savu nostāju sakarā ar iespējamo finansējuma samazinājumu augstākajai izglītībai.
1. decembrī, kad Saeimā tiks apstiprināts 2010. gada budžets augstākajai izglītībai, Latvijas studentu apvienība aicina visus augstskolu studentus, pasniedzējus un zinātniskos darbiniekus doties gājienā no Ministru kabineta līdz Saeimai.
Šī akcija norisināsies visā Latvijā, tādēļ Liepājas Universitātes studenti kopā ar mācībspēkiem dosies uz Rīgu atbalstīt gājienu klātienē. Tajā pašā laikā arī pie Liepājas Universitātes notiks vērienīga protesta akcija, kurā studenti un mācībspēki vienosies kopīgos saukļos, un centīsies aizstāvēt savu augstskolu. Tiks imitēti universitātes nojaukšanas būvdarbi, kas reāli var draudēt, ja augstākajai izglītībai atkārtoti samazinās līdzekļus. Akcijas mērķis ir sniegt vizuālu priekšstatu par sociāli neaizsargāta studenta turpmāko dzīvi - iespējams universitāte vairs nepastāvēs, tā tiks slēgta, vai pat nojaukta un studenti būs spiesti izglītību iegūt teltīs.

Gājienu Rīgā organizē Latvijas Studentu apvienība un Latvijas Izglītības un Zinātnes darbinieku arodbiedrība. Vislatvijas protesta akcijai savu atbalstu pauž arī Rektoru Padome, Latvijas Universitāšu asociācija, Latvijas Zinātnieku Savienība, Latvijas Zinātnes padome, Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Koledžu asociācija, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, Latvijas Jaunatnes Padome, Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrība un Latvijas Lauksaimniecības un pārtikas nozaru arodu biedrība.
Komentāri (1)
1 Svētdiena, 29 Novembris 2009 15:38
afigel
Vai jūs esat spējīgi apvienoties ar mediķiem, skolotājiem, motociklisitem, policistiem un zemniekiem?

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: