[Papildināts] Lietuvas studenti ar aizlīmētām mutēm piketē pie Seima ēkas
Autors - LETA   
Sestdiena, 21 Februāris 2009 00:31
lietuviesi-limlentesGrupiņa lietuviešu studentu ar aizlīmētām mutēm ceturtdien, 19. februārī, nesankcionētā piketā pie Seima ēkas Viļņā protestēja gan pret augstākās izglītības reformu, gan aizliegumu rīkot plašāku mītiņu, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Lietuvas pilsoņu grupai "Par kvalitatīvu un pieejamu augstāko izglītību Lietuvā" neizdevās saņemt pašvaldības atļauju rīkot mītiņu Neatkarības laukumā pie Seima, jo tā atteicās garantēt, ka mītiņā nepiedalīsies vairāk par 300 cilvēkiem.

Kā ziņots, 16.janvārī notikušajam plašajam mītiņam pie Lietuvas Seima, līdzīgi kā Latvijā, sekoja vardarbīgas nekārtības, kuru laikā parlamenta ēkai tika nodarīts kaitējums vairāk nekā 233 000 litu (47 500 latu) apmērā.

Studentu un viņu atbalstītāju mītiņā "Par reālu un taisnīgu augstākās izglītības reformu" bija iecerēts protestēt pret "reformas imitāciju un sociālo eksperimentu ar Lietuvas jauniešiem un visu augstākās izglītības sistēmu, kas piesegts ar brīvā tirgus saukļiem".

Tā rīkotāji gatavojās pieprasīt pasteidzināt reformu, bet atteikties no valdības ieteiktās koncepcijas un uzklausīt alternatīvos priekšlikumus, kas balstīti uz sociālā taisnīguma principiem, vienlaikus nodrošinot reformas izpildes caurredzamību. Viņi arī gribēja pieprasīt Lietuvas izglītības un zinātnes ministra Gintara Steponaviča atkāpšanos.

Nesaņemot atļauju šādam pasākumam, 19. februārī pie Seima bija ieradušies aptuveni desmit studenti, kas ar līmlenti bija aizlīmējuši sev mutes, pauzdami protestu pret aizliegumu pulcēties mītiņā. Viņi turēja kartona plakātus ar ministru un politiķu portretiem un uzrakstiem «Šeit bija jānotiek plašam mītiņam, bet mums to aizliedza!!!».

Mītiņa rīkotāji norādīja, ka piedāvā valdībai pozitīvi ievirzītus risinājumus, bet iebilst pret «buldozeru stila» augstākās izglītības reformu un nevēlas maksāt par nekvalitatīvām studijām.


Vēl vienu līdzīgu akciju studenti iecerējuši martā. Lietuvas izglītības un zinātnes ministrs izteicies, ka studentu viedokli uzklausīs, respektēs un ir gatavs sarunām. Tomēr viņš teica, ka ar šīs grupas pārstāvjiem jau ir ticies un uzskata, ka viņi nepiedāvā konstruktīvus priekšlikumus.

 

Latvijas Studentu apvienība [papildināts]: Sazinoties ar Lietuvas oficiālajām studentus pārstāvošajām organizācijām, atklājās, šo protestāciju rīkoja neoficiāla studentu grupa pēc pašu iniciatīvas, un tā neatspoguļo oficiālo Lietuvas studentu nostāju.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: