LLU Studentu pašpārvalde gatava rīkot protesta akcijas
Autors - Sandra Šteinerte, LLU SAD   
Trešdiena, 22 Aprīlis 2009 19:17

lluspPēc garām pārrunām ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektoru Juri Skujānu, mācību prorektoru Arni Mugurēviču un LLU Studentu pašpārvaldes valdi, par finansējuma iespējamu samazināšanu augstākajai izglītībai, studenti pauž sekojošu nostāju.

Augstskola nav birokrātiska organizācija, bet gan augstākās izglītības iestāde, kas rada spējīgus speciālistus 39 unikālās un zinātņietilpīgās studiju programmās, kuri pēc universitātes beigšanas ir spējīgi radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību valsts ekonomikas atveseļošanai un attīstībai, domā LLU SP domes loceklis, Ekonomikas fakultātes (EF) 2.kursa students Mareks Rubīns.

Ja tiks pieņemts kāds no finansējuma samazinājuma modeļiem augstākajai izglītībai, valsts augstskolās neizbēgami samazināsies piedāvātās izglītības kvalitāte, kas nespēs konkurēt ar ārvalstu augstskolām, veicinot mūsu radošā potenciāla aizplūšanu prom no Latvijas, komentē Jānis Cunskis, EF Studentu pašpārvaldes vadītājs, 2.kursa students.

Augstskola septiņdesmit gadu laikā sasniegusi augstu attīstības līmeni, kura uzturēšanai nepieciešami augsti kvalificēti mācībspēki, kurus šādā situācijā pazaudēt varēs īsā laikā, bet lai sagatavotu jaunus speciālistus - nākošos mācībspēkus -nepieciešami desmitiem gadu, komentē Maruta Leguša, LLU SP Sabiedrisko attiecību speciāliste, Sociālo zinātņu fakultātes 3.kursa studente.

Pēc šādiem valdības plāniem rodas iespaids, ka augstākā izglītība, kas ir valsts attīstības un nākotnes iespēju stūrakmens, ir pēdējā prioritāte, uz kuras rēķina tiek „aizlāpītas" citu nozaru finansiālās neveiksmes, spriež M.Rubīns.

Ar šādu finansējuma samazinājumu augstskola vairs nespēs piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus miljonu apjomos, lai attīstītu tehnoloģijas un universitātes laboratoriju aprīkojumu, jo nespēs segt līdzfinansējuma daļu, pauž J.Cunskis.

LLU studenti ir sašutuši par finansējuma samazinājumu lineāri visām valsts iestādēm, nevērtējot to ieguldījumu un nozīmi valsts attīstībā. LLU Studentu pašpārvalde kopā ar Latvijas Studentu apvienību ir gatava aizstāvēt studentu intereses un paust savu neapmierinātību ar masveida demonstrācijām un protesta akcijām, komentē LLU SP vadītāja vietnieks, Meža fakultātes 1.kursa students Juris Metums.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: