LSA ievēlēta jauna prezidente - Apsveicam!
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 22 Marts 2009 12:42

lsa_14kongr_81Sestdien, 21. martā, Biznesa augstskolā Turība notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) 14. Kongress, kurā par LSA prezidenti sīvā konkurencē tika ievēlēta Anna Cīrule, kura līdz šim pildīja LSA viceprezidentes amatu.

 

Latvijas Studentu apvienības Kongress iezīmēja jaunu pagriezienu Latvijas studentijas attīstībā, un tajā tika ievēlēta jauna LSA prezidente - Rīgas Stradiņa universitātes studente un līdzšinējā LSA viceprezidente Anna Cīrule. Otrs prezidenta kandidāts bija Latvijas Universitātes Vēstures un filosofijas fakultātes (LU VFF) students, kurš sevi parādīja kā studentu, kuram rūp studentijas lietas, un LSA jaunā prezidente cer R.Gulbi redzēt nākamajā valdē, kas tiks ievēlēta nākošajā LSA Domes sēdē, kas varētu notikt aprīļa vidū. 

 

Jaunā prezidente savā runā uzsvēra, ka pagājušais gads Latvijas studentijai ir bijis izaicinājumu un pārbaudījumu pilns, tas ir parādījis, kā valdība novērtē augstākās izglītības nozīmi Latvijā. "Šogad mēs strādāsim pie tā, lai pilnīgi visos līmeņos stiprinātu apziņu, ka augstākā izglītība ir sabiedrisks labums, nevis pakalpojums vai prece", uzsver A.Cīrule. Par savām darbības prioritātēm A. Cīrule min augstākās izglītības kvalitāti, augstākās izglītības sociālo dimensiju un studentu kustības stiprināšanu, sabiedrības izpratnes veicināšanu un apziņas nostiprināšanu par to, ka izglītība nav prece vai pakalpojums, bet gan sabiedrisks labums, kā arī darbu pie Augstakās izglītības likuma izstrādes un studentu tiesību aizstāvības tajā.

 

Kongresā tika ratificēta Eiropas Studentu apvienības (ESU) pieņemtā Studentu tiesību harta, kas ir starptautiski atzīts dokuments, kurā tiek paustas studentu tiesības un brīvība. Tāpat Kongresā tika apstiprinātas arī Latvijas Studentu apvienības 2009.-2010. gada vadlīnijas, kuru galvenie virzieni ir augstākās izglītības kvalitāte, sociālā dimensija un studentu kustības stiprināšana. Vadlīnijas nosaka, ka augstākā izglītība nav prece vai pakalpojums, tai ir jābalstās caurredzamā informācijā, studentiem ir tiesības un pienākums iesaistīties iekšējās un ārējās kvalitātes nodrošināšanā. Tāpat vadlīnijās tiek minēts, ka LSA ir tik stipra, cik stipri ir tās biedri, tādēļ tās uzsver arī studējošo pašpārvalžu kapacitātes stiprināšanu un aktīvu iesaistīšanos lēmumu pieņemšanā.

 

Šodien Latvijas Studentu apvienības 14. Kongresā tikās 26 Latvijas augstskolu delegāti, lai kopīgi lemtu par studentijas attīstību nākamajam darbības gadam. Latvijas Studentu apvienības Kongress ir LSA augstākā lēmējinstitūcija, kas ik gadu iezīmē nozīmīgu pagrieziena punktu LSA attīstībā. Tajā tiek ievēlēts jauns prezidents, apstiprinātas Latvijas Studentu apvienības darbības prioritātes un noteiktas vadlīnijas, kā arī apstiprināts LSA budžets nākamajam darbības gadam.


Komentāri (6)
6 Otrdiena, 31 Marts 2009 09:50
grandans
parasti saka - lai izdodas! bet es zinu, ka izdosies īstenot ieceres!!!
tikai vienmēr uzklausi argumentēto kritiku!
5 Trešdiena, 25 Marts 2009 12:36
dns
šņak
4 Pirmdiena, 23 Marts 2009 13:34
Kristīne
Novēlu turēt Studenta lietu - taisnu un cietu! Veiksmi!":)
3 Svētdiena, 22 Marts 2009 23:54
Zane
Lai arvien tavs smaids, darba spars, idejas, entuziasms un paarlieciiba, ka kopaa mees varam vairaak! ;)
2 Svētdiena, 22 Marts 2009 23:04
Katrīne
Sirsnīgi sveicieni :)
1 Svētdiena, 22 Marts 2009 16:05
laura
Apsveicam!
Labs sākums, tā turpināt
LMA studentu vārdā

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: