Kam rūp Students?'09
kra
„Kam rūp students?`09" ir seminārs augstskolu pašpārvalžu jaunajiem biedriem un aktīvistiem, un ir Latvijas Studentu apvienības ilggadēja tradīcija un ir pierādījis savu nepieciešamību jau desmito gadu pēc kārtas.

Semināra mērķis ir izglītot potenciālos studentu pašpārvalžu un LSA jaunos biedrus. Tas dod neatsveramu ieguldījumu Latvijas Studentu apvienības attīstībā, iesaistot arvien jaunus cilvēkus augstākās izglītības politikas veidošanā un lēmumu pieņemšanas procesā.
 
Konference „Akadēmiskais godīgums un profesionālā ētika”
Autors - Amanda Mūrniece, LU Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde   
Piektdiena, 16 Oktobris 2009 13:32
etikaUzsākot jaunu akadēmisku semestri Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes (JF) Studentu pašpārvalde turpina stiprināt akadēmiskā godīguma tradīcijas fakultātē un universitātē, tādēļ g. 23.oktobrī LU Mazajā aulā rīko zinātnisku konferenci: „Akadēmiskais godīgums un profesionālā ētika".

 

Tādejādi par savu šā gada prioritāti LU JF Studentu pašpārvalde joprojām izvirzījusi mūsu vērtību - godīguma, objektivitātes, cieņas un profesionālās atbildības, nostiprināšanu jau studiju procesā.

Studējošo un (arī mācībspēku) vidū esošā akadēmiskā negodīguma atbalstīšana kā pašsaprotams priekšnoteikums iecerētās nākotnes profesijas iegūšanai pēcāk īstenojas negodīgā profesionālā darbībā un pat negodīgā darbā valsts labā.

 
LU SP aicina saspēlēties spēlē "Prezidents"
Autors - Anete Enikova   
Trešdiena, 14 Oktobris 2009 20:45

preza2Student, brīdī, kad katrs var kritizēt notikumus valstī, tieši tev ir iespēja uzzināt, ko nozīmē valsts pārvalde un sava biznesa veidošana. Latvijas Universitātes studentu padome aicina piedalīties intensīva lēmumu pieņemšanas simulācijas spēlē „Prezidents" un divās dienās izspēlēt gadus valsts un biznesa procesos dažādās biznesa un valsts struktūru lomās.

Simulāciju spēle notiks Latvijas Universitātē (Raiņa bulvārī 19) no 31. oktobra - 1. novembrim. Dalība spēlē ir bez maksas, tomēr nenokavē pieteikšanos līdz 23. oktobrim. Vietu skaits ir ierobežots.

„Prezidents" ir spēle, kuras laikā spēles dalībnieki iegūst reālu pieredzē bāzētu sapratni par ekonomikas procesu norisi, attīsta stratēģisko domāšanu, problēmu risināšanas, komunikāciju, naudas pārvaldīšanas u.c. prasmes.

 
Ārkārtas Domes sēde šo ceturtdien
Autors - Ilze Bertāne   
Pirmdiena, 05 Oktobris 2009 15:49

lsaCeturtdienas,  8. oktobra LSA Ārkārtas Domes sēde notiks Latvijas Universitātē, Raiņa bulvārī 19

Domes sēde ilgs nepilnas 2 stundas un kā galvenais darba kārtības punkts tiks skatīts jautājums par LU SP biedra naudas maksājumu  LSA (sīkāks pamatojums pielikumā). Domes sēde ir vitāli nepieciešama, lai LSA varētu pilnvērtīgi turpināt savu darbu (KRS?, Senatoru seminārs u.tt). Runāsim arī par šobrīd ļoti aktuālām tēmām: par augstākās izglītības 2010.gada budžetu  un strukturālām reformām augstākajā izglītībā.

Lūgums visiem domniekiem ierasties uz sēdi,  ja netiekat,  noteikti deleģējiet savā vietā kādu citu pārstāvi (rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvanot 26577652).

Darba kārtība

Pamatojums ārkārtas Domes sēdei

Uz tikšanos!

 
Paneļdiskusijas rezultāti: izslēgta iespēja valsts augstskolām apvienoties vienā
Autors - Ilze Bertāne   
Ceturtdiena, 01 Oktobris 2009 10:56
paneldiskusija Šī gada 30. septembrī Rīgas Ekonomikas augstskolā notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) organizēta paneļdiskusija "Par reformām augstākajā izglītībā", lai augstskolu pārstāvji kopā ar studentiem apspriestu esošo situāciju augstskolās, augstskolu apvienošanas realizāciju, iespējas un draudus. Viedokli par reformām izteica augstskolu apvienošanas idejas zināmākie iniciatori - Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, kā arī rektori un studējošo pārstāvji, kas mehāniskas apvienošanas ideju noliedz.
 
Konkurss „Bizness 24h” 2009
Autors - Ilze Bertāne   
Trešdiena, 23 Septembris 2009 21:58

b24h_logo

Biznesa simulācijas spēļu konkurss „Bizness 24h" jau trešo gadu norisinās starp 15 Latvijas lielākajām augstskolām, noskaidrojot Latvijas Biznesa Guru augstskolu. Konkursa mērķis ir attīstīt biznesa domāšanu visu nozaru studentos - nākotnes līderos, sniegt profesionālas un praktiskas zināšanas dažādu jomu speciālistiem.

Projekta sfēra ir biznesa veicināšana, zināšanu praktiska pielietošana reālās biznesa situācijās, jaunas pieredzes iegūšana un biznesa domāšanas attīstīšana studentiem, vecumā no 18 - 25 gadiem. Konkursa „Bizness 24h" gaitā paredzēts noskaidrot uz biznesa domāšanu orientētāko, lēmumos veiksmīgāko un rezultātos labāko Latvijas augstskolas komandu - Biznesa Guru 2009.

 
LSA valdē ievēl Juridiskā virziena vadītāju
Autors - Ilze Bertāne   
Pirmdiena, 21 Septembris 2009 22:55
lsaLatvijas Studentu apvienības Domes sēdē, kas 19. septembrī norisinājās Baltijas Starptautiskajā akadēmijā, par jauno Latvijas Studentu apvienības Juridiskā virziena vadītāju tika ievēlēts Edvards Ratnieks, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes 3. kursa students.
Savu darbību LSA Juridiskā virziena vadītāja amatā Edvards saista ar aktīvu darbu:
*kā LSA valdes loceklim ar noteiktiem pienākumiem pret komandu;
*kā palīgam studējošo pašpārvaldēm, sniedzot juridiskas konsultācijas un palīdzot izstrādāt nolikumus (pilnīgi noteikti - dodoties vizītēs).
 
Latvijas Universitātes studentiem ir iespēja realizēt idejas un veidot projektus
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 20 Septembris 2009 20:41

lusp_logoLatvijas Universitātes (LU) studentiem ir iespēja realizēt savas idejas, iniciatīvas un veicināt savu akadēmisko izaugsmi, piedaloties LU Studentu padomes (LU SP) rīkotajā Zinātnisko projektu konkursā (ZPK), kuram ikviens students vēl var pieteikties līdz 11. oktobrim.

Pirmais konkurss jau norisinājās šī gada pavasarī, kad finansējumu ieguva ekspedīcija uz kuršu kāpām, dalība starptautiskās tiesu izspēlēs, bezvadu uzpirksteņa izveide, melanomas ārstēšanas metošu izpēte un daudzi citi. Varbūt tieši tagad rudens kārtā ir laiks arī tavam projektam realizēties.

 
Seminārs par akreditācijām semināru cikla "Dzirdi.Domā.Dari!" ietvaros
Autors - Ilze Bertāne   
Svētdiena, 20 Septembris 2009 08:48

svari
Semināru cikla "Dzirdi.Domā.Dari" ietvaros Latvijas Studentu apvienība organizē izglītojošu semināru par augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesu Latvijas augstākās izglītības telpā.
Seminārs notiks 10. - 11. oktobrī Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā (RSEBAA) Meža ielā 3, Rīgā. Aicinām piedalīties ikvienu, kam ir interese par to, kā norit ārējā kvalitātes novērtēšana Latvijā, un kurš vēlas uzzināt, kā ietekmēt augstākās izglītības kvalitāti, iesaistoties kvalitātes novērtēšanas procesā. Piedalīties aicināti gan studenti, kuriem jau ir bijus ipieredze kvalitātes novērtēšanas procesos, gan studenti, kas vēl par to neko nezina, bet vēlas uzzināt un iesaistīties!
 
LSA rīkos paneļdiskusiju "Par reformām augstākajā izglītībā"
Autors - Ilze Bertāne   
Piektdiena, 25 Septembris 2009 17:46

paneldiskusija

Šā gada 30. septembrī Rīgas Ekonomikas augstskolā, plkst. 17:30 Latvijas Studentu apvienība (LSA) organizē paneļdiskusiju "Par reformām augstākajā izglītībā", lai ar studentiem apspriestu augstskolu apvienošanas realizāciju, iespējas un draudus.
Šobrīd publiskajā telpā izskanējuši dažādi viedokļi par iespējamajām augstākās izglītības reformām. Viena no iespējām ir apvienot augstskolas, par kuru norit visasākās diskusijas, jo ir gan piekritēju, gan apšaubītāju.
LSA uzskata, ka nav nozīmes paust viedokli par viedokļiem, kamēr publiskajā telpā nav neviena oficiāla paziņojuma, kurā būtu izskaidrota reformas būtība. Kas tieši tiks reformēts? Cik liels būs finansiālais ieguvums? Kā mainīsies izglītības kvalitātes līmenis?
 
Studenti iebilst pret visu valsts augstāko izglītības iestāžu apvienošanu
Autors - Ilze Bertāne   
Pirmdiena, 21 Septembris 2009 14:15
politehniskais_institutsStudenti izsaka neapmierinātību par publiskajā telpā izskanējušo ieceri līdzekļu taupīšanas nolūkos apvienot 19 valsts augstākās izglītības iestādes Jaunajā Latvijas Universitātē. Šādu augstākās izglītības iestāžu reformu iesaka kā risinājumu ekonomikas ministra Ata Kampara vadītās augstākās izglītības reformu darba grupai, kas strādā pie valsts finansējuma līdzekļu optimizācijas un izlietojuma maksimālas efektivitātes nodrošināšanas.
1. Monopolstāvoklis radīs izglītības kvalitātes līmeņa krišanos
Studenti neatbalsta vienas universitātes izveidošanu, jo apvienošana likvidēs konkurenci valsts augstkolu vidū, kas savukārt nemotivēs universitātes attīstīties un pilnveidoties. Konkurence veicina kvalitāti, jo augstskolas ir spiestas meklēt dažādus risinājumus studentu piesaistē un uzraudzīt studiju kvalitāti.
 
LSA Domes sēde 19. septembrī
Autors - Ilze Bertāne   
Sestdiena, 05 Septembris 2009 02:13

Š.g. 19. septembrī Baltijas Starptautiskajā akadēmijā (BSA), Lomonosova ielā 4, Rīgā notiks LSA Domes sēde, kurā tiks apstiprināts Domes kārtības rullis un Valdes kārtības rullis, notiks vēlēšanas uz LSA Valdes Sociālā un Juridiskā virziena amatiem, kā arī notiks augstskolu finansēšanas modeļa un pozīcijas par izglītības eksportu apspriešana.

Tiek izsludināta pieteikšanās uz šādiem LSA valdes virzienu vadītāju amatiem:

Lai pieteiktos kādam no amatiem, kandidātam jāiesūta CV, motivācijas vēstuli, kā arī vismaz vienas Studējošo pašpārvaldes izvirzījumu līdz 15. septembra plkst. 23:59 uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
Sākas on-line pieteikšanās LU Fonda stipendijām
Autors - Ilze Bertāne   
Pirmdiena, 31 Augusts 2009 09:38
lufNo 27.augusta sākas pieteikšanās Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām. 2009./2010.akadēmiskajā gadā paredzētas četras stipendiju programmas gan LU, gan citu augstskolu studentiem. Vienas stipendijas apjoms bakalaura līmeņa studijās ir līdz 180 latiem mēnesī, maģistrantūras studentiem - līdz 360 latiem mēnesī desmit mēnešu garumā. Pieteikties iespējams līdz oktobra sākumam, aizpildot on-line anketu mājas lapā www.fonds.lv
 
<< Sākums < Atgriezties 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL