Studentiem piešķir atalgojumu kvalitātes novērtēšanas procesā
Autors - Ilze Bertāne   
Trešdiena, 26 Augusts 2009 11:01

lsaMinistru kabinets 25. augusta sēdē apstiprina noteikumu projektu „Noteikumi par Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi", kas paredz atalgojuma piešķiršanu studentiem - novērotājiem augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesā.

25. augustā Latvijas Studentu apvienības pārstāvji apmeklēja Ministru kabineta sēdi, kurā tika apstiprināts noteikumu projekts „Noteikumi par Izglītības un zinātnes ministrijas sniegto maksas pakalpojumu cenrādi". Šis noteikumu projekts paredzēts atalgojuma noteikšanai Novērtēšanas komisijas ekspertiem un novērotājiem augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas procesā. Līdz šim novērotājiem nekad nav bijusi atlīdzība par darbu Novērtēšanas komisijā, tomēr jaunie noteikumi paredz, ka turpmāk arī novērotāji saņems atlīdzību par savu darbu - 7 Ls stundā (pirms nodokļu nomaksas).

 
Tiks izvērstas diskusijas par augstākās izglītības finansēšanu
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 16 Augusts 2009 15:25

lf_09_logo_single-mazsAugstākās izglītības finansēšana un tās sociālie aspekti ir viena no Latvijas Studentu apvienības rīkotā Līderu Forumā'09 centrālajām tēmām. Augstākās izglītības finansēšanas jautājums vienmēr ir bijis uzmanības centrā gan politiskajā, gan akadēmiskajā vidē, tomēr pēdējā laika politiski ekonomiskie notikumi šim jautājumam ir pievērsuši pastiprinātu uzmanību. Finansējuma samazinājums augstākajai izglītībai gada sākumā, kā tas ir ietekmējis augstāko izglītību, un kādas tam būs sekas nākotnē, kādi ir šī brīža augstākās izglītības finansēšanas modeļa plusi un mīnusi un kādam ir jābūt finansēšanas mehānismam, lai ieguvēji būtu visi?

 
Studiju kredītiem ar Valsts galvojumu – mainīga procentu likme
Autors - Inga Saknīte   
Ceturtdiena, 13 Augusts 2009 10:21

lsa Latvijas Studentu apvienības organizētā Reflektantu informatīvā kampaņa “Augstskolu anatomija`09” nu jau norisinās gandrīz mēnesi. Jau iepriekš Latvijas Studentu apvienība uzsvērusi jautājumu par studiju kredītiem nozīmīgumu studentu acīs. Taču aizvien vairāk zvanu no esošajiem studentiem un viņu vecākiem norāda, ka, parakstot līgumu par Valsts galvoto studiju kredītu, viņi nav skaidri sapratuši, kā dažādos gadījumos notiks kredīta atmaksa, kas vēlāk rada nepatīkamus pārsteigumus.

 
Līderu Forums'09 - vieta, kur tiekas līderi
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 11 Augusts 2009 08:05

lf_09_logo_single-mazsNo 20. - 23. augustam Latvijas Studentu apvienība (LSA) vienkopus pulcēs spēcīgākos studentu līderus seminārā „Līderu Forums '09", lai tieši pirms jaunā mācību gada sākuma kopīgi rastu iespējas stiprināt studentu kustību, izglītotos un celtu motivāciju cīnīties par studentu interešu aizstāvību.

„Līderu Forums '09 ir platforma augsta līmeņa studējošo pašpārvalžu līderiem - topošajiem un esošajiem studējošo pašpārvalžu vadītājiem, studentu viedokļu aizstāvjiem un pārstāvjiem. Tas ir laiks, kad tiek stiprināti pamatakmeņi studentu kustībai un studentu interešu aizstāvībai, veicināta studentu līderu izaugsme un tiktu risinātas aktuālākās studentijas problēmas, tiekoties un diskutējot ar augstākās izglītības sistēmas veidotājiem," uzsver projekta vadītājs Miks Muižarājs. Šogad Līderu Foruma centrālais notikums būs paneļdiskusija „Augstākās izglītības sociālā dimensija", kurā piedalīsies arī Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.

 
LSA Dome ievēl jaunu Sabiedrisko attiecību vadītāju
Autors - Inga Saknīte   
Svētdiena, 09 Augusts 2009 00:36

Latvijas Studentu apvienības Domes sēdē, kas 6. augustā norisinājās Banku augstskolā, par jauno Latvijas Studentu apvienības Sabiedrisko attiecību vadītāju tika ievēlēta Ilze Bertāne. Ilze jau vairākus gadus aktīvi iesaistījusies gan Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldē, gan piedalījusies dažādu Latvijas Studentu apvienības projektu un semināru organizēšanā.

 
Domes sēde 6. augustā - iespēja kandidēt uz valdes amatiem
Autors - Latvijas Studentu apvienība   
Piektdiena, 24 Jūlijs 2009 11:17
Šī gada 6.augustā Banku augstskolā notiks Latvijas Studentu apvienības Domes sēde, kurā notiks LSA valdes vēlēšanas šādiem amatiem:

Šie amati palikuši vakanti kopš  jūlija vidū atkāpās no LSA valdes amatiem Sabiedrisko attiecību vadītāja Anete Enikova un Sociālā virziena vadītājs Rinalds Gulbis, bet juridiskā virziena amata ir vakants no aprīļa, kad beidzās termiņš iepriekšējai valdei. Lai pieteiktos kādam no šiem amatiem kandidātam jāiesūta: CV, motivācijas vēstule un vismaz vienas SP izvirzījums amatam līdz 5.augusta 17.00, e-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

 
Tiek palielinātas iespējas galvot par studiju un studējošā kredītiem
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 25 Jūnijs 2009 22:58

financeŠī gada 25. jūnija Ministru kabineta (MK) sēdē, tiek veiktas izmaņas MK noteikumos Nr. 220 "Kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu". Tiek ņemti vērā Latvijas Studentu apvienības (LSA) ierosinājumi par kredītu galvinieka iespēju paplašināšanu.Turpmāk varēs galvot par vairākiem studējošajiem, ja viņa ikmēneša ienākumi būs vienādi vai lielāki par valstī noteikto minimālo mēnešalgu, kura reizināta ar studējošo skaitu, par kuriem tiek galvots

Tāpat šajos noteikumos ir aprakstīta kārtība, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts galvojumu. Tāpat šajos noteikumos ir paredzēta kārtība attiecībā uz studiju kredītu piemērojama studējošajiem, kuri saskaņā ar līgumu starp augstākā izglītības iestādi un studējošo studē par maksu.

 
Stipendiju likvidēšana draud ar studentu aizbraukšanu uz ārzemēm
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 11 Jūnijs 2009 20:51

lsaLatvijas Studentu apvienība (LSA) ir neizpratnē par Finanšu ministrijas ierosinātajiem grozījumiem valsts budžetam, kas paredz ietaupīt vairāk nekā 1,5 miljonus izdevumiem studentu stipendijām un transporta izdevumu kompensācijām. Šāds paziņojums ir negaidīts, nav iepriekš apspriests ar sociālajiem partneriem un norāda uz to, ka valdībai nav plāna kā izvest valsti no krīzes, un tādēļ tā mēģina ietaupīt uz tām sabiedrības grupām, kuras patiesībā ir viss neaizsargātākās.

 
Studentiem Rīgā saglabāsies sabiedriskā transporta atlaides
Autors - Inga Saknīte   
Pirmdiena, 10 Augusts 2009 13:44

lsaPar spīti valdības lēmumam atcelt sabiedriskā transporta atlaižu dotēšanu, kas paredz, ka arī tādām pasažieru kategorijām kā studenti un skolēni vairs netiks dotētas sabiedriskā transporta atlaides no valsts līdzekļiem, šīm un arī citām pasažieru kategorijām Rīgā atlaides tomēr saglabāsies pilnā apmērā, un turpmāk tās tiks dotētas no Rīgas domes līdzekļiem.

 
Studenti pauž neapmierinātību par valdības lēmumu atcelt sabiedriskā transporta braukšanas maksu atvieglojumus
Autors - Latvijas Studentu apvienība   
Trešdiena, 05 Augusts 2009 09:12

Ministru Kabinets ir pieņēmis lēmumu samazināt pasažieru kategorijas, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajam transportam. Šī lēmuma rezultātā vairākas sociāli neaizsargātas grupas, tajā skaitā skolēni un studenti, turpmāk nesaņems transporta atvieglojumus, kas sabiedriskā transporta kartiņas izdevumus mēnesī palielinās divas reizes. Latvijas Studentu apvienība pauž neapmierinātību par to, kā šis lēmums ticis pieņemts un kādu ietekmi tas var atstāt.

 
Studenti atbildēs uz vidusskolēnu jautājumiem
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 14 Jūlijs 2009 05:59
aanatomija-logomazsLaikā, kad vidusskolu absolventiem jāsper nākamais solis savas karjeras izaugsmē, laikā, kad ir karstākais punkts jaunieša dzīvē un tiek uzdots jautājums, ko darīt tālāk pēc vidusskolas beigšanas, Latvijas Studentu apvienība (LSA) no 17. jūlija līdz 10. septembrim rīko vidusskolu absolventu informatīvo kampaņu "Augstskolu Anatomija", kuras laikā īpaši apmācīti studenti-konsultanti atbildēs uz topošo studentu jautājumiem.
 
LPA studenti pauž savu neapmierinātību par augstskolas likvidāciju
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 16 Jūnijs 2009 08:47

lsaŠodien Latvijas Policijas akadēmijas topošie un esošie studenti un administrācijas pārstāvji atklāti pauž savu sašutumu pret augstskolas likvidēšanu, dodoties protesta akcijā pie Ministru kabineta. Latvijas Studentu apvienība atbalsta LPA studentu vēlmi šādā veidā tikt uzklausītiem un vēlas vērst uzmanību uz to, ka lēmums par Latvijas Policijas akadēmiju tiek pieņemts pārāk sasteigti, neizvērtējot akadēmijas nozīmi Latvijas augstākās izglītības sistēmā, kā arī pienācīgi neizvērtējot, cik liels būs ieguvums no akadēmijas likvidēšanas.

 

 
LSA vasaras izbraukuma Domes sēde – 13. jūnijā, Valmierā
Autors - Anete Enikova   
Sestdiena, 06 Jūnijs 2009 22:45

flowers-1Šī gada 13. jūnijā Vidzemes augstskolā Valmierā notiks pēdējā Latvijas Studentu apvienības Domes sēde pirms vasaras brīvdienām, kurā tiks izskatīti tādi jautājumi kā augstskolu finansēšanas modeļi, studējošo iesaiste un loma augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanā, ideja par vienotu studējošo apliecību, kā arī notiks LSA juridiskā virziena vadītāja vēlēšanas.

 

 
<< Sākums < Atgriezties 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL