LSA: Augstskolas likvidēšanas gadījumā nedrīkst ciest studenti
Autors - Anete Enikova   
Trešdiena, 10 Jūnijs 2009 09:47

lsaMaija beigās Latvijas studentus sasniedza skaļa vēsts par iespējamu Latvijas Policijas akadēmijas (LPoA) likvidēšanu. Iekšlietu ministrijas (IeM) vadība 2009.gada 25.maijā deva uzdevumu augstskolas rektoram veikt nepieciešamās darbības, lai nenotiktu studentu uzņemšana 2009./2010. studiju gadā visās LPoA studiju programmās, savukārt IeM valsts sekretārei Ilzei Pētersonei līdz 2009. gada 1. augustam veikt nepieciešamos pasākumus, lai izstrādātu un iesniegtu ministrei rīcības plānu LPoA likvidēšanai ar 2010./2011. mācību gadu. Studenti neizprot valdības rīcību, bet valdība vēl joprojām plāno, kā pēc iespējas vairāk ietaupīt uz šīs augstskolas rēķina.

 
RTU studenti dodas uz vasaras prakses vietām
Autors - RTU   
Trešdiena, 10 Jūnijs 2009 12:42

rtu sp-1Šonedēļ noslēdzas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Hipotēku un zemes bankas projekts «Labā prakse», kura rezultātā konkursa kārtībā atlasīti 11 RTU studenti dosies uz īpaši piemeklētām vasaras prakses vietām vadošajos Latvijas uzņēmumos Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē, kā arī saņems stipendiju prakses īstenošanai. Piektdien, 12. jūnijā, plkst.12 RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, 119. telpā, tiks paziņoti prakses vietu un stipendiju saņēmēji.

 

 
Studenti, kam piešķirt sociālās stipendijas, jāizvērtē pēc stingrākiem kritērijiem
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 04 Jūnijs 2009 12:48

 biznessLatvijas Studentu apvienība (LSA) novērtē Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīvu veicināt valsts atbalsta sistēmu tiem studentiem, kuriem sociālu apstākļu dēļ būtu neiespējami vai grūti pilnvērtīgi apgūt augstāko izglītību. Latvijas Studentu apvienība viennozīmīgi ir par to, lai ikvienam studentam neatkarīgi no viņa sociālekonomiskajiem apstākļiem būtu iespēja iegūt augstāko izglītību, tomēr neatbalsta to, kā šo ideju plānots realizēt. LSA uzsver, ka stipendiju pamatmērķim ir jāpaliek izcilību veicinošam un jākļūst par studentu motivāciju augstāku sasniegumu ieguvei akadēmiskajās zināšanās. 

 
Cerība, ka studentu prasības uzklausīs
Autors - Anna Cīrule, speciāli Latvijas Vēstnesim   
Svētdiena, 24 Maijs 2009 22:38

lsa2009. gada 20. maijā, piecpadsmit dienas pēc "Studentu vienotības gājiena", Latvijas Studentu apvienība devās uz tikšanos ar LR Izglītības un zinātnes ministri T. Koķi, lai pārrunātu gājienā izvirzītās prasības un ierosinājumus augstākās izglītības sistēmas uzlabošanai. Tikšanās laikā tika pārrunāti četri galvenie ierosinājumi, ko Latvijas Studentu apvienība uzskata par steidzamiem un neatliekamiem soļiem, lai nepieļautu studentu izkrišanu no augstākās izglītības sistēmas, kā arī lai novērstu arvien pieaugošo topošo studentu vēlmi iegūt augstāko izglītību ārzemēs.

 
Student, Tu zini, kas notiek Tavā augstskolā, pastāsti to arī citiem!
Autors - Anete Enikova   
Trešdiena, 13 Maijs 2009 08:33
college-studentsPastāsti, kas notiek Tavā augstskolā topošajiem studentiem. Sniedz palīdzīgu roku viņiem, sperot šo nozīmīgo soli. Latvijas Studentu apvienība aicina tieši Tevi kļūt par vienu no kampaņas "Augstskolu Anatomija" informatīvajiem konsultantiem!

Latvijas Studentu apvienība ik gadu rīko tradicionālo reflektantu informatīvo kampaņu, kuras laikā no jūnija beigām līdz septembra sākumam topošie un esošie studenti var uzdot sev interesējošos jautājumus, saņemt informāciju par studijām Latvijas augstskolās, uzzināt par studenta dzīvi un dažādām ar studenta dzīvi augstskolā saistītām lietām zvanot, rakstot vai sazinoties ar skype palīdzību ar LSA informatīvajiem konsultantiem.
 
Studenti vienojās, lai paustu savu neapmierinātību ar situāciju augstākās izglītības sektorā
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 07 Maijs 2009 10:41
1d77_f64_studenti_pikets_090505_0095. maijā cauri Rīgas centram vienotības gājienā devās vairāk kā tūkstoš studentu, lai iestātos par pārmaiņām augstākās izglītības sistēmā un teiktu "nē!" finansējuma samazinājumam augstākajai izglītībai. Gājiena noslēgumā sarunās ar studentiem iesaistījās arī Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, tomēr prasības sīkāk apspriest Latvijas Studentu apvienība ar ministri grasās tuvāko nedēļu laikā. Latvijas Studentu apvienības tikšanās ar ministri noteikta 20. maijā.
 
Piedalies jauniešu apmaiņas programmā Latvija - Japāna
Autors - Rasa Reinholde   
Piektdiena, 08 Maijs 2009 10:01
jspa_logoIkviens Latvijas jaunietis aicināts piedalīties konkursā par dalību Starptautiskajā jaunatnes attīstības apmaiņas programmā starp Latviju un Japānu. Jaunieši no Latvijas šajā programmā šogad piedalīsies jau ceturto reizi un uz Japānu varēs doties 12 dalībnieki, kas ir divreiz vairāk kā iepriekšējos gados. Apmaiņas programmā Latvijas jaunieši dosies vizītē uz Japānu un Japānas jaunieši - atbildes vizītē uz Latviju. Programmas mērķis ir veidot labāku sapratni un draudzīgas attiecības abu valstu jauniešu starpā.
 
Studenti ir par reformām augstākās izglītības sektorā
Autors - Anete Enikova   
Pirmdiena, 04 Maijs 2009 08:45

lsaDodoties 5. maija gājienā, studenti paudīs savu neapmierinātību ne tikai pret finansējuma samazinājumiem augstākajai izglītībai, bet par augstākās izglītības sistēmu kopumā.

Iepriekšējie gadi augstākās izglītības nozarē ir bijuši "treknie gadi", tomēr Latvijas Studentu apvienība vērš uzmanību uz to, ka students šo finansējuma pieaugumu iepriekšējos gados praktiski nav izjutis - liela daļa dienesta viesnīcu un lekciju telpu ir katastrofālā stāvoklī, studiju kvalitāte nav mainījusies, dažviet pat pasliktinājusies, minimālās stipendijas apmērs - 70 LVL ir palicis nemainīgs jau vairākus gadus. Pastāvošajā sistēmā valsts finansējuma samazinājumu augstākajai izglītībai vissmagāk izjutīs students, tādēļ šobrīd svarīgi ir strādāt arī pie sistēmas uzlabošanas.

 
"Vai valstij mani vajag?" diskusijas apkopojums
Autors - Anete Enikova   
Piektdiena, 22 Maijs 2009 10:35
lsaŠī gada 19. maijā Latvijas Studentu apvienība (LSA) organizēja paneļdiskusiju "Vai valstij mani vajag?", lai kopā ar dažādiem augstākās izglītības telpas veidotājiem apspriestu pašreizējo augstākās izglītības situāciju. Savu viedokli un skatījumu uz iespējamajiem situācijas risinājumiem izteica Jānis Vētra, Gita Rēvalde, Aldis Baumanis, Arvīds Barševskis, Juris Pūce, Ilze Akote, Anna Cīrule, Ivars Svekris, Igors Grigorjevs, kā arī citi augstskolu administrācijas, studentu un skolēnu pārstāvji.
 
Jaunie aktieri Dailes teātrī
Autors - LKA   
Ceturtdiena, 14 Maijs 2009 11:55

dailes-teatrisNo 18.maija līdz 13.jūnijam Dailes teātrī tiks izrādītas Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4.kursa studentu diplomizrādes.Šogad Latvijas Kultūras akadēmiju beidz 17 dramatiskā teātra aktiermākslu studējošie - Dailes teātra 9.studija, kas četrus gadus strādājuši asoc. prof. Mihaila Gruzdova un Indras Rogas vadībā. Tas ir īpašs notikums, jo Dailes teātra 8.studija, režisora Kārļa Auškāpa vadībā, Latvijas Kultūras akadēmiju absolvēja 2002.gadā.

 
Nordea banka izsludina konursu uz vasaras prakses vietām
Autors - Dagnija Stuķēna   
Ceturtdiena, 07 Maijs 2009 18:39

nordeaNordea bankas veiktā studentu aptauja liecina, ka lielākā daļa Latvijas augstskolu pieprasa studentiem iziet praksi studiju laikā, taču paši studenti atzīst, ka kvalitatīvas prakses vietas atrašana sagādā grūtības. Nordea banka izsludina konkursu uz studentu vasaras prakses programmu un aicina arī pārējos uzņēmumus šogad aktīvi piedāvāt jauniešiem stažēšanās iespējas

 
Paldies!
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 05 Maijs 2009 12:34

studenti-ziediLatvijas Studentu apvienība saka paldies tiem studentiem, kas  piedalījās 5. maija Studentu vienotības gājienā.

Paldies! Tiem studentiem, kam nav vienalga, tiem, kas tic, ka kopā mēs varam panākt pārmaiņas valstī, tiem studentiem,  kam rūp savas izglītības kvalitāte un ir gatavi pielikt savu roku izglītības un zinātnes nozares veidošanā un attīstīšanā, tiem, kas bija gatavi runāt par problēmām un rast risinājumus to pārvarēšanai.

 
Studentu vienotības gājiens
student-protest
Latvijas Studentu apvienība š.g. 5. maijā rīko:
Studentu vienotības gājienu
PRET finansējuma samazinājumiem augtsākajai izglītībai.
Doma laukums - Esplanāde/MK
Gājiena sākums: plkst:11:00
Studentu pulcēšanās: plkst: 10:00

 

 
<< Sākums < Atgriezties 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL