Studenti ir atvērti dialogam ar valdību
Autors - Anete Enikova   
Pirmdiena, 27 Aprīlis 2009 07:24

lsaLatvijas Studentu apvienība (LSA) rīt, 28. aprīlī, tiksies ar Izglītības un zinātnes ministri Tatjanu Koķi, lai runātu par studentu prasībām valdībai un atrastu kopējus risinājumus šajā ekonomiski tik smagajā laikā.

Komentējot ministres T. Koķes publiski pausto sašutumu par LSA nevēlēšanos tikties ar ministri, kā arī par pagājušajā nedēļā notikušajām studentu protesta akcijām un 5. maijā paredzēto studentu vienotības gājienu, LSA prezidente A.Cīrule saka: "Pēdējā laikā Latvijas Studentu apvienība bija atvērta dialogam ar valsts institūcijām un vēl joprojām piekopj šo atvērtības un sadarbības veidošanas politiku, tomēr brīdī, kad notiek šo ekonomisko pārmaiņu plānošana, IZM par vajadzīgu piekrist tikties ar Latvijas Studentu apvienību, acīmredzot, uzskatīja tikai tad, kad tika publiski paziņots par pirmajām studentu protesta akcijām."

 
LKA: Kultūras attīstība atkarīga no Kultūras Ministrijas un ierēdņu ieinteresētības
Autors - MFP   
Sestdiena, 25 Aprīlis 2009 14:08

cultureŠ.g. 15. aprīlī LKA viesojās kultūras ministrs Ints Dālderis, lai iepazītos ar esošo situāciju akadēmijā, kā arī uzklausītu studentu viedokļus par procesiem, kas skar turpmāko kultūras telpas attīstību Latvijā un studentu vietu tajā. Tikšanās notika neoficiālā gaisotnē, piedaloties ne tikai LKA studentiem, bet arī mācību spēkiem. Karstākās diskusijas izraisīja jautājums par darba tirgu valstī un par neizmantoto jauno speciālistu potenciālu, kas rodas darba vietu trūkuma dēļ. Piedāvājam ielūkoties īsā sarunas kopsavilkumā.

 
Studentu nākotnes vīzija - studenti uz ielas
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 23 Aprīlis 2009 06:35
kartupeliŠodien, 23. aprīlī, plkst. 14:00 pie 8 Latvijas augstskolām Rīgā un reģionos notiks studentu demonstrācijas, lai vizuālā veidā atspoguļotu to, kas notiks ar studentiem, ja augstākajai izglītībai samazinās budžetu par papildus 30% - 40%.

Akcijas ietvaros studējošo pašpārvaldes un to biedri pulcēsies pie augstskolu ieejām, kur tiks cepti kartupeļi, tādā veidā parādot situāciju, kas sagaida Latvijas studentus nākotnē. Akcijas mērķis ir sniegt vizuālu priekšstatu par sociāli neaizsargāta studenta turpmāko dzīvi - naktsmājas augstskolā un kartupeļiem brokastīs, pusdienās un vakariņās.

 

 
PRECIZĒTS: Latvijas studenti saka "Nē!" finansējuma samazinājumiem augstākajai izglītībai
Autors - Anete Enikova   
Pirmdiena, 20 Aprīlis 2009 23:04

student-protestIzglītības, jo īpaši augstākās izglītības sektoram pēdējā laikā ir bijuši ļoti lieli finansējuma samazinājumi, bet pēc Ministru kabineta paziņojumiem tiek plānoti jauni, kas provizoriski samazinātu budžetu augstākajai izglītībai par 30% - 40%. Latvijas students ir kļuvis par lētāko studentu Eiropā, un Latvijas studenti vairs negrasās piekāpties finansējuma samazinājumiem augstākajai izglītībai. Tuvāko nedēļu laikā plānotas vairākas protesta demonstrācijas, lai skaļi paustu savu viedokli.

 

 
ESU biedru kopsapulcē Latvija tiek pārstāvēta
Autors - Anete Enikova   
Pirmdiena, 20 Aprīlis 2009 07:15
esulogo-1No 19. līdz 26. aprīlim notiek Eiropas Studentu apvienības (ESU) biedru kopsapulce un seminārs par Boloņas procesu, kurā tiks pilnveidotas ESU nostādnes pirms Lēvenē notiekošās Boloņas procesam veltītās Eiropas ministru konferenes. Latviju šājā kopsapulcē un seminārā pārstāvēs Latvijas Studentu apvienības prezidente Anna Cīrule un LSA Starptautiskā virziena vadītājs Kirils Solovjovs.

„Svarīgi ir piedalīties ne tikai Latvijas mēroga izglītības politikas veidošanā, bet arī pielikt roku kopējas Eiropas izglītības telpas attīstības veicināšanā," uzsver LSA prezidente A. Cīrule.

 

 
Eiropas studenti: Kvalitatīvu, vienlīdzīgu un pieejamu augstāko izglītību visiem
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 14 Aprīlis 2009 21:00

european_parliament_brusselStudenti visā Eiropā pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām liek topošajiem EP deputātiem domāt par augstākās izglītības nozīmi un kvalitāti Eiropas dimensijā, uzstādot prasības jaunajam parlamentam izveidot kvalitatīvu, taisnīgu un pieejamu Eiropas augstākās izglītības telpu līdz 2020. gadam.

 
LSA ievēl jaunu valdi
Autors - Anete Enikova   
Sestdiena, 04 Aprīlis 2009 22:24

lsaŠodien, 4. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātē notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) pirmā Domes sēde jaunās prezidentes Annas Cīrules vadībā, kurā tika ievēlēti jaunie LSA Valdes virzienu vadītāji, kas pārstāvēs studentijas intereses un kalpos studentijas attīstībai līdz nākamā gada martam.Latvijas Studentu apvienība ievēl jauno valdi

"Ik gadu pāris nedēļas pēc Kongresa tiekas Studējošo pašpārvalžu izvirzīti LSA domnieki, lai ievēlētu jaunus LSA valdes locekļus. Dome apstiprināja Valdes modeli 9 Valdes locekļu sastāvā - Viceprezidentu, Akadēmiskā virziena vadītāju, Sociālā virziena vadītāju, Juridiskā virziena vadītāju, Finanšu virziena vadītāju, Sabiedrisko attiecību vadītāju, Iekšējās komunikācijas vadītāju, Starptautiskā virziena vadītāju. Šāds valdes modelis nodrošinās efektīvu Valdes darbību laika periodā no 2009. līdz 2010. gadam, un Valdes locekļi pilnībā pārstāvēs studentu intereses", pauž LSA prezidente A. Cīrule.

 

 
Studentu vakari klubā „Četri balti krekli” – jau tradīcija!
Autors - Elīna Grāve   
Otrdiena, 31 Marts 2009 20:57

stud-krekliLiterāri muzikālais klubs „Četri balti krekli" š.g. martā uzsāka jaunu projektu - „Trešdienas- studentu sestdienas", lai padarītu klubu pievilcīgu arī jaunākiem apmeklētājiem un lai dotu jaunajām grupām iespēju uzstāties. Studentiem, uzrādot studenta apliecību, trešdienās ieeja klubā ir bez maksas. Lai rūpētos par kluba apmeklētāju labsajūtu un dažādotu esošo repertuāru, trešdienās klubā tiek spēlēta dzīvā mūzika, pie tam atvēlot trešdienas jaunajiem un daudzsološajiem talantiem - solistiem un grupām.

 
LLU Studentu pašpārvalde gatava rīkot protesta akcijas
Autors - Sandra Šteinerte, LLU SAD   
Trešdiena, 22 Aprīlis 2009 19:17

lluspPēc garām pārrunām ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektoru Juri Skujānu, mācību prorektoru Arni Mugurēviču un LLU Studentu pašpārvaldes valdi, par finansējuma iespējamu samazināšanu augstākajai izglītībai, studenti pauž sekojošu nostāju.

Augstskola nav birokrātiska organizācija, bet gan augstākās izglītības iestāde, kas rada spējīgus speciālistus 39 unikālās un zinātņietilpīgās studiju programmās, kuri pēc universitātes beigšanas ir spējīgi radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību valsts ekonomikas atveseļošanai un attīstībai, domā LLU SP domes loceklis, Ekonomikas fakultātes (EF) 2.kursa students Mareks Rubīns.

 
Studenti vairs nepiekāpsies finansējuma samazināšanai augtsākajā izglītībā
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 14 Aprīlis 2009 09:42
financeLatvijas studenti vairs nepiekāpsies finansējuma samazinājumiem augstākajai izglītībai. Laikā, kad LR Ministru kabinets liek plānot ministrijām un centrālajām valsts iestādēm valsts budžeta izdevumu papildus samazinājumus 20% - 40% apmērā, Latvijas Studentu apvienība (LSA) uzsver, ka vēl lielāks finanšu samazinājums augstākajai izglītībai ir nepiedodams un būtiski ietekmēs izglītības kvalitāti.
 
Kas notiek ar finansējumu augstākajai izglītībai
Autors - Anna Cīrule, speciāli Latvijas Vēstnesim   
Svētdiena, 05 Aprīlis 2009 12:02

lsa2008. gads un 2009. gada sākums ir bijis smags laiks gan studentiem, gan augstskolām, gan augstākās izglītības nozarei kopumā. Par spīti tam, ka "Nacionālās attīstības plānā 2007. - 2013. gadam" un citos politikas plānošanas dokumentos augstākā izglītība tiek minēta kā viens no galvenajiem valsts attīstības stūrakmeņiem, finansējuma samazinājums augstākajai izglītībai 2009. gadā ir 40%, salīdzinot ar 2008. gadu. Šāda neatbilstība politikas plānošanas dokumentos un reālajos darbos dažbrīd liekas neizprotama un pat absurda.

 

 
Erasmus laikā apgūto kursu atzīšanas problēmas (PRIME)
Autors - Erasmus Student Network   
Trešdiena, 08 Aprīlis 2009 09:05

prime_logo_with_effectStudent, ja esi piedalījies ERASMUS, SOCRATES, da VINCI, vai citā vai citās starptautiskās studentu apmaiņas programmā, dod savu novērtējumu situācijas analīzei Latvijā.

Erasmus Student Network (ESN) ir uzsākuši starptautisku projektu, lai apzinātu ERASMUS laikā apgūto kursu atzīšanas problēmas un aicina arī Latvijas studentus atbildēt uz jautājumiem (APTAUJA), kas palīdzēs apzināt problēmas un izstrādāt rīcības plānu apgūto kursu atzīšanas problēmu risināšanai.

 

 
Darbu uzsāks Jauniešu Ministru kabinets
Autors - Eva Ikstena   
Trešdiena, 08 Aprīlis 2009 09:58

jmk514. aprīlī, otrdien plkst.11:30 līdz ar svinīgo sēdi Ministru kabineta Zaļajā zālē, darbu uzsāks Latvijas Jaunatnes padomes izveidotais Jauniešu Ministru kabinets (JMK). Svinīgo sēdi atklās Valsts prezidents Valdis Zatlers. Atklāšanas brīdī savus jaunos kolēģus pavadīs nozaru ministri un sēdi vadīs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Pēc atklāšanas būs svinīgā fotografēšanās un jauniešu atbildes uz žurnālistu jautājumiem.

 
<< Sākums < Atgriezties 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL