LSA ievēlēta jauna prezidente - Apsveicam!
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 22 Marts 2009 12:42

lsa_14kongr_81Sestdien, 21. martā, Biznesa augstskolā Turība notika Latvijas Studentu apvienības (LSA) 14. Kongress, kurā par LSA prezidenti sīvā konkurencē tika ievēlēta Anna Cīrule, kura līdz šim pildīja LSA viceprezidentes amatu.

 

Latvijas Studentu apvienības Kongress iezīmēja jaunu pagriezienu Latvijas studentijas attīstībā, un tajā tika ievēlēta jauna LSA prezidente - Rīgas Stradiņa universitātes studente un līdzšinējā LSA viceprezidente Anna Cīrule. Otrs prezidenta kandidāts bija Latvijas Universitātes Vēstures un filosofijas fakultātes (LU VFF) students, kurš sevi parādīja kā studentu, kuram rūp studentijas lietas, un LSA jaunā prezidente cer R.Gulbi redzēt nākamajā valdē, kas tiks ievēlēta nākošajā LSA Domes sēdē, kas varētu notikt aprīļa vidū. 
 
RTU Studentu pūtēju orķestris jubileju svin ar koncertu „Jauns un traks”
Autors - Inese Krūma   
Trešdiena, 25 Marts 2009 17:29

spo_rtu28. martā, plkst. 17 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Rīgā, Raiņa bulvārī 19, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu pūtēju orķestra 40 gadu jubilejas koncerts „Jauns un traks", kurā piedalīsies arī RTU vīru koris „Gaudeamus", RTU sieviešu koris „Delta", solists Ivars Cinkus, soliste Ginta Siliņa. Koncertu vadīs Andris Freidenfelds.

 
LSA nostāja: Studenti neatbalsta augtskolu ranžēšanu prioritārā secībā
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 15 Marts 2009 17:46
ranzesanaLaikā, kad arvien aktuālāks topošajiem vidusskolu absolventiem kļūst jautājums par augstskolas un studiju programmas izvēli, izskan ziņas par augstskolu rangu tabulas izveidi augstskolu salīdzinājumam. Latvijas Studentu apvienība (LSA) aicina skolēnus būt uzmanīgiem attiecībā uz šāda veida augstskolu salīdzinājumiem, bet šo pētījumu veicējus - atbildīgus par to, pēc kādiem kritērijiem augstskolas tiek salīdzinātas, apzinoties, ka, balstoties uz šādiem pētījumiem, skolēns var pieņemt nepietiekami pārdomātu lēmumu.
 
Piedalies Robotika 2009
Autors - Dainis Jakovels   
Ceturtdiena, 19 Marts 2009 13:32

robotikaRobotika 2009 notiks 1. maijā Rīgas Tehniskās universitātes galvenajā ēkā, Kaļķu ielā 1. Šī gada robotu sacensības notiks piecās disciplīnās - līnijas sekotāji, līnijas sekotāji ar šķērsli, 3 kg sumo, mini sumo un Roomba sumo. Paralēli sacensībām tiks organizētas arī tehniskās jaunrades darbnīcas un izstāde.

Šogad pasākumā galvenais akcents tiks likts uz sacensību norisi, ļaujot dalībniekiem maksimāli pārbaudīt savus veidojumus - robotus, kā arī uz balvu fondu. Pirms sacensībām dalībniekiem tiks dota iespēja atrādīt plašākai publikai savu lolojumu Robotika 2009 mājas lapā www.robotika.lv.

 
LSA Domes sēde aizvadīta
Autors - Jurita Krūma LU SZF   
Pirmdiena, 09 Marts 2009 10:22

lsaAizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas Studentu apvienības (LSA) Domes sēdes ietvaros pārrunātas ne tikai apvienības iekšējās lietas, bet arī pašreizējās krīzes ierosinātie jautājumi , kā sadarbība ar jauno valdību, studiju kvalitāte un finansējuma sadale.

Sestdien, 7. martā plkst. 10:30, domniekiem pulcējoties Transporta un sakaru institūtā (TSI), sēdi ar uzrunu atklājis TSI Studiju programmu prorektors Boriss Mišņevs, aicinot ikvienu pašreizējos apstākļos koncentrēties uz pozitīvo. „Cietuši gan studenti, gan pasniedzēji. [...] Daži sāk meklēt, kurš ir vainīgs, bet svarīgākais ir bišķin cits - mums ir jādomā par nākotni," - tā B. Mišņevs. Viens no sēdes vadītājiem LSA prezidents Igors Grigorjevs: „Studentu intereses Latvijā tiek respektētas maz. LSA konsolidējas un kļūst stiprāka, lai parādītu iesaistītajām pusēm, ka augstākās izglītības nozīmīgākais dalībnieks ir students. Valsts un daudzas augstskolas to ir aizmirsušas."
 
ESU: Izglītības sektors un uzņēmēji veido dialogu
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 01 Marts 2009 09:55
u-b-forumsFebruāra sākumā no dalības Eiropas uzņēmējus un augstskolu pārstāvjus vienojoša foruma Briselē atgriezās Latvijas Studentu apvienības Starptautiskā virziena vadītājs Kirils Solovjovs. Šis forums šogad notika jau otro gadu un vienoja Eiropas augstākās izglītības sistēmas darbiniekus, uzņēmējus. Šogad piedalīties forumā tika aicināti arī studenti no visas Eiropas.
 
Stipendijas Grieķijā
Autors - Akadēmisko Programmu aģentūra   
Svētdiena, 01 Marts 2009 10:57
greece_flagGrieķijas Republikas valdība piedāvā Latvijas augstskolu studentiem, pasniedzējiem un pētniekiem vienu 10 mēnešus ilgu stipendiju maģistrantūras vai doktorantūras studijām vai pētniecības darba veikšanai 2009./2010.akadēmiskajā gadā kādā Grieķijas augstskolā vai pētniecības institūtā, kā arī divas stipendijas dalībai grieķu valodas un kultūras Vasaras skolā 2009.gada vasarā.
 
Piesakies jauno līderu forumam 'NATO in 2020: What lies ahead?'
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 17 Februāris 2009 19:42

nato60_web_smallJa Tu esi 18-28 gadus vecs, Tev interesē starptautiskās attiecības un Tu vēlies satikt jauniešus no citām pasaules valstīm, tad Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) un Latvijas Transatlantiskais Jauniešu klubs (LTJK) aicina tieši Tevi pārstāvēt Latviju jauno līderu forumā 'NATO in 2020: What lies ahead?', kas š.g. 2. -4. aprīlī paralēli NATO samitam notiks Starsbūrā, Francijā.

 
RTU SP dāvina vecu špakteļlāpstiņu un skrūvgriezi A.Slakterim
Autors - RTU SP   
Ceturtdiena, 12 Marts 2009 12:49
instrumenti_slakterim11. martā finanšu ministra Ata Slaktera vizītes laikā Rīgas Tehniskajā universitātē, kad ministrs par izcili īstenotu Eiropas Sociālā fonda projektu RTU profesoram Mārim Knitem pasniedza Atzinības rakstu, RTU Studentu parlaments ministram pretī dāvāja vecu špakteļlāpstiņu un skrūvgriezi, kas simboliski norāda, ka, turpinot finansējuma samazinājumu augstākajai izglītībai, nākotnē izglītības iestādēm netiks piesaistīti Eiropas fondu līdzekļi un katastrofāli kristīsies gan materiāli tehniskās bāzes, gan izglītības kvalitāte.
 
Latvijas studenti domā, ka Eiropas Parlaments vervē spožākos prātus
Autors - Santa Sermole   
Trešdiena, 11 Marts 2009 12:41

epNoslēgusies Eiropas Parlamenta deputāta Riharda Pīka rīkotā stažieru un stipendiātu konkursa otrā kārta. Studentiem bija jāveic trīs uzdevumi, lai apliecinātu savas zināšanas par Eiropas Parlamenta deputātu pienākumiem un Latvijas interešu pārstāvēšanu. Žūrija līdz 15. aprīlim izvērtēs iesūtītās atbildes, un maija sākumā uzaicinās konkursa dalībniekus uz speciālu noslēguma un apbalvošanas ceremoniju Rīgā.

 
Studentu kritērijs ministru prezidenta kandidātam
Autors - Latvjas Studentu apvienība   
Trešdiena, 25 Februāris 2009 10:08
lsaŠodien, 2009. gada 25. februārī, Latvijas Studentu apvienība (LSA) ir aicinājusi Valsts prezidentu Valdi Zatleru apstiprināšanai virzīt tikai tādu Ministru prezidenta amata kandidātu, kurš ir gatavs novirzīt būtiskus valsts un ārvalstu finansu resursus izglītībai un atjaunot valsts ieguldījumu augstākajā izglītībā.

 
Eiropas Studentu konventā apspriež studentu kustības attīstības jautājumus
Autors - Latvijas Studentu apvienība   
Trešdiena, 25 Februāris 2009 22:27

esulogo-1No 15. februāra līdz 19. februārim Latvijas Studentu apvienības pārstāvji Anna Cīrule un Mārtiņš Eņģelis piedalījās Eiropas Studentu apvienības rīkotajā Eiropas Studentu 17. konventā, kas šoreiz notika Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Eiropas Studentu 17. konventa pamattēma bija veltīta studentu kustības attīstībai un studentu pilnvarošanai caur līdzdalību nacionālā, kontinentālā un globālā lēmumu pieņemšanas līmenī. Konventa ietvaros tika diskutēts par studentu kustības vēsturi un nākotnes izaicinājumiem.

 
Piesakies 20. Studentu folkfestivālam
Autors - Gints Romulis   
Ceturtdiena, 12 Februāris 2009 12:26
folk-fest25.februārī plkst. 18.00 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), Jelgavas pils aulā norisināsies tradicionālais Studentu folkfestivāls.

Studentu folkfestivāls ir sabiedriski aktīvs, plašs muzikāls pasākums, kura centrālais un galvenais tēls ir students. Tas vieno talantīgus, drosmīgus un sevi pierādīt gatavus Latvijas augstskolu studentus. Tajā aicināts piedalīties ikviens studējošais, kurš vēlas parādīt citiem savu muzikālo prasmi, dzejnieka talantu vai atraktīva un radoša studenta tēlu.

 
<< Sākums < Atgriezties 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL