ESU: Drošības policijas rīcība negatīvi ietekmē demokrātiju Latvijā
Autors - Latvijas Studentu apvienība   
Sestdiena, 06 Decembris 2008 20:54

esulogo-1No 24. novembra līdz 1. decembrim Bulgārijā notika Eiropas Studentu apvienības (ESU) biedru pilnsapulce, kurā Latvijas studentu viedokli par studentu nākotnes veidošanu Eiropas līmenī pārstāvēja Latvijas Studentu apvienības (LSA) viceprezidente Anna Cīrule un starptautiskā virziena vadītājs Kirils Solovjovs.

Biedru sapulces laikā tika izlemti vairāki jautājumi, kas pozitīvi ietekmēs Eiropas studentu nākotni - tika pieņemta pozīcija par "uz studentiem centrētu Boloņas procesu", kā arī apstiprināts Eiropas Studentu apvienības darbības plāns un budžets 2009. gadam. Par galveno prioritāti 2009. gada darba plānā tiek izvirzīta stiprākas studentu kustības veidošana.

 
LU Studenti var pieteikties jauno līderu stipendijai
Autors - Anete Enikova   
Piektdiena, 05 Decembris 2008 21:57
stipendija_studenti_vinkovciLīdz 15. decembrim Latvijas Universitātes (LU) studenti var pieteikties LU Fonda administrētajai Nipona fonda Roiči Sasakavas jauno līderu stipendijai.

Uz stipendiju var pieteikties LU sociālo un humanitāro zinātņu maģistrantūras un doktorantūras studenti. Stipendija paredzēta studiju maksas, kopmītņu (vai ekvivalenta) un ceļa izdevumu segšanai, ka arī iztikai un grāmatu iegādei.

 
Noskaidroti Studentu frisbija čempionāta uzvarētāji
Autors - Arta Platace   
Pirmdiena, 08 Decembris 2008 21:33

frisbija-cempionata-logo-Brīvdienās, 6. un 7. decembrī, Valmierā tika noskaidroti pirmā Latvijas Studentu Frisbija čempionāta 2008 uzvarētāji. Desmit komandu konkurencē par spēcīgāko Latvijas augstākās izglītības iestādes komandu frisbijā kļuva un čempionāta kausu ieguva Liepājas Universitātes komanda.

Čempionāta pirmajā dienā Liepājas Universitātes (LiepU) komanda parādīja pārākumu pār citām grupas komandām, pārliecinoši uzvarot visas spēles. Otrās čempionāta dienas pusfinālā, uzveicot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 1.komandu, LiepU ieguva iespēju pierādīt, ka ir labākā šī čempionāta komanda.

 
Ministrija aicina Latvijas augstskolas un studentus iesaistīties jaunatnes jomas pētniecībā
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 04 Decembris 2008 16:19
magnifying_glassBērnu un ģimenes lietu ministrija aicina visas Latvijas augstskolas un tās studentus iesaistīties jaunatnes pētniecībā, izmantojot ministrijas izstrādātās tēmas kursa darbu, bakalaura darbu un maģistra darbu veikšanai un arī turpmāk informēt ministriju par veiktajiem zinātniski pētnieciskajiem darbiem šo tēmu ietvaros. Šāda veida pētījumos iegūtie rezultāti tiks analizēti un izmantoti jaunatnes politikas pilnveidošanai.

 
Par kvalitatīvu izglītību studenti cīnās starptautiski
Autors - Latvijas Studentu apvienība   
Ceturtdiena, 27 Novembris 2008 11:26

student-lifeLatvijas Studentu apvienības Akadēmiskā virziena vadītāja Inga Saknīte laikā no 20. līdz 22. novembrim piedalījās starptautiskā forumā par kvalitātes vērtēšanu Eiropas augstākās izglītības telpā (European Quality Assurance Forum 2008), kas norisinājās Budapeštā, Ungārijā. Forumā piedalījās pārstāvji no augstākās izglītības institūcijām, kvalitātes novērtēšanas departamentiem, kā arī studenti.

 
Konference studentiem par valsts pārvaldi un karjeras iespējām tajā
Autors - Anete Enikova   
Ceturtdiena, 27 Novembris 2008 13:55
lu-szfŠī gada 4. decembrī, Rīgā norisināsies konference „Valsts pārvaldība: attīstība un atbildība." Konferences mērķis ir rosināt studentu interesi par darbu valsts pārvaldes institūcijās, kā arī pilnveidot zināšanas un diskutēt par būtiskākajām reformām valstī.

Viena no būtiskākajām tēmām būs cilvēkresursu attīstība valsts pārvaldē ekonomiskās lejupslīdes apstākļos, par kuru ar studentiem diskutēs Valsts kancelejas direktore vietniece Baiba Pētersone.

 
Berlīnes Humbolta universitāte no fonda „Atmiņas, atbildība un nākotne” līdzekļiem piedāvā Berlīnes stipendijas
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 23 Novembris 2008 22:21
logo_hu-berlin_2007-08-20Starptautiskā programma „Berlīnes stipendijas" piedāvā studentiem iespēju gadu studēt kādā Berlīnes augstskolā. Paralēli studijām stipendiāti strādā pie kopīga projekta „Izstumti un vajāti: atbildes uz 20.gadsimta Eiropas pieredzi". Programma paredzēta tiem visu specialitāšu studentiem, kuri īpaši interesējas par nacionālsociālisma vēsturi.

 

Programma sākas 2009.gada 1.septembrī un beidzas 2010.gada 31.jūlijā.

 
Students par uzņēmēju piecās dienās
Autors - Anete Enikova   
Svētdiena, 16 Novembris 2008 16:43
businessLai veicinātu uzņēmējdarbības iniciatīvu Latvijā un motivētu ideju bagātus jauniešus iesaistīties uzņēmējdarbībā, jau trešo gadu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra rīko bezmaksas uzņēmējdarbības un inovācijas apmācību kursu studentiem "Uzņēmējs 5 dienās". Apmācību ietvaros Latvijas augstāko izglītības iestāžu studentiem ir iespēja noklausīties speciālistu lekcijas un piedalīties praktiskās nodarbībās, lai no idejas nonāktu līdz biznesa plānam.

 
REA Debašu klubs aicina uz publiskajām debatēm par vārda brīvību
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 09 Decembris 2008 01:21

debatesRīgas Ekonomikas augstskolas Debašu kustība ielūdz Jūs uz publisko debati par tēmu „Iedzīvotāju brīvība izteikties par valsts finanšu sistēmu nedrīkst tikt ierobežota jeb Krimināllikuma 1941.pantu nepieciešams svītrot", kas norisināsies REA Sorosa auditorijā, Strēlnieku ielā 4a, šī gada 9.decembrī pulksten 16:00.

Vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz to, ka debatē nav plānots diskutēt par pašreizējo Latvijas finanšu un ekonomisko situāciju, bet gan par to, vai šī likuma norma nav nepamatota cilvēktiesību ierobežošana.

 
Valmierā notiks studentu frisbija čempionāts
Autors - Anete Enikova   
Otrdiena, 02 Decembris 2008 10:27
frisbyValmierā laikā no 6. līdz 7. decembrim norisināsies 1. Latvijas Studentu Frisbija čempionāts. Studentu Frisbija čempionāta mērķis ir veicināt studentu ieinteresētību šajā sporta veidā, kā arī vienot Latvijas studentus draudzīgā un atraktīvā pasākumā.

Tā kā frisbijs kļūst arvien populārāks sporta veids studentu vidū, pasākuma organizators - ViA Valmiera frisbija klubs, aicina Latvijas augstskolās esošos frisbija spēlētājus veidot komandas un piedalīties šajā čempionātā.
 
Stipendijas pētnieciskajiem darbiem Dānijā
Autors - Akadēmisko programmu aģentūra   
Pirmdiena, 24 Novembris 2008 14:11
rucDānijas valdības piedāvātās stipendijas studijām un pētniecības darbu veikšanai Dānijā 2009./2010. akadēmiskajā gadā.

 

Prasības kandidātam:

* Labas dāņu vai angļu valodas zināšanas.
* Jābūt vismaz vecāko kursu studentam, bet lielā konkursa dēļ bakalaura pakāpes studentu izredzes iegūt šo stipendiju ir niecīgas.

 
Eiropas Valodu dienas 2008, nāc nogaršot!
Autors - AEGEE-Rīga, Kitija Puškeire   
Svētdiena, 23 Novembris 2008 17:00

evd_plakats-1Balstoties uz iepriekšējo gadu pozitīvo pieredzi un jauniešu aktivitāti, arī šogad turpinām celt un stiprināt tiltus starp jau labi zināmām un mazāk populārām valodām, rosinot ikvienu atklāt sev jaunu pasauli. Katra jauna valoda, ko apgūstam, paver plašākas mācību, darba un atpūtas iespējas.

26. un 27. novembrī - jau 7. gadu pēc kārtas notiks AEGEE-Rīga organizētās „Eiropas valodu dienas". Kā katru gadu, tās norisināsies Rīgas Ekonomikas augstskolā Strēlnieku ielā 4a.

 
Sveicam Starptautiskajā studentu dienā! 17. novembrī
Autors - Latvijas Studentu apvienība   
Pirmdiena, 17 Novembris 2008 02:00

flowers-1Latvijas Studentu apvienība (LSA) sveic visus esošos, bijušos un topošos studentus straptautiskajā studentu dienā, novēlot uzturēt studenta garu mūžam dzīvu un turēt studenta lietu - taisnu un cietu!

Jau kopš 1941. Gada Katru gadu 17. novembrī visā Eiropā tiek atzīmēta starptautiskā studentu diena. LSA vēlas aicināt ikvienu studentu aktīvi iesaistīties savas izglītības procesa veidošanā, iesaistīties savas augstskolas Studējošo pašpārvaldēs un aktīvi tajās līdzdarboties, lai kopīgiem spēkiem pārstāvētu apvienības moto "Studentu lieta - taisna un cieta".

 

 
<< Sākums < Atgriezties 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Turpināt > Beigas >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL