LSA piedalās Ziemeļvalstu apvienību sapulcē Gēteborgā
Autors - Anna Cīrule   
Trešdiena, 21 Aprīlis 2010 21:37
lsa2010. gada 8. - 11. aprīlī notika NOM (Nordik Organizational Meeting) tikšanās Gēteborgā, Zviedrijā. NOM ir reģionāls nacionālo studentu apvienību sadarbības tīkls, kura biedri ir studentu apvienības no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. Latvijas Studentu apvienību NOM pārstāvēja starptautiskā virziena vadītāja Anna Cīrule. Šoreiz tikšanās tika veltīta studiju maksām un to ieviešanas draudiem Ziemeļvalstīs.

Studenti no septiņu valstu - Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, nacionālām studentu apvienībām dalījās pieredzē par studiju maksas apmēriem un ieviešanas principiem savās valstīs. Studenti uzklausīja arī Zviedrijas valdības un akadēmiskās vides pārstāvjus, kas prezentēja studiju maksu ieviešanas modeli ne ES/EEZ studentiem. Te gan jāmin, ka atšķirībā no Baltijas valstīm, Ziemeļvalstīs šobrīd ir pilnībā valsts finansēta izglītība gan vietējiem, gan ārzemju studentiem, izņemot Dāniju, kas nesen ir ieviesusi studiju maksas ne ES/EEZ studentiem un neklātienes studentiem.

 

NOM tikšanās rezultātā tika izstrādāta Ziemeļvalstu un Baltijas valstu studentu pozīcija par studiju maksām (pielikumā latviešu un angļu valodās)

 

NOM Pozīcijas:

pdfangļu valodā [.pdf]

pdflatviešu valodā [.pdf]

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: