LSA vasaras izbraukuma Domes sēde – 13. jūnijā, Valmierā
Autors - Anete Enikova   
Sestdiena, 06 Jūnijs 2009 22:45

flowers-1Šī gada 13. jūnijā Vidzemes augstskolā Valmierā notiks pēdējā Latvijas Studentu apvienības Domes sēde pirms vasaras brīvdienām, kurā tiks izskatīti tādi jautājumi kā augstskolu finansēšanas modeļi, studējošo iesaiste un loma augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanā, ideja par vienotu studējošo apliecību, kā arī notiks LSA juridiskā virziena vadītāja vēlēšanas.

 

Augstskolu finansēšanas kārtība

Pašreiz valsts institūcijām - ministrijām - nav skaidri izstrādāti un noteikti kritēriji, pēc kuriem sadalīt budžeta vietas augstskolās. Ir studiju programmas, kurās budžeta vietas paliek pāri, bet ir svarīgas nozares, kurām netiek piešķirtas budžeta vietas vispār.

Studentiem ir jāparāda savs redzējums un uzstādījums, kā sadalīt finansējumu starp augstskolām (gan valsts, gan privātajām), lai efektivizētu nozaru attīstību. Tādēļ Latvijas Studentu apvienība ir uzsākusi darbu pie vienotas studentu pozīcijas izstrādāšanas, kas tiks apspriesta šajā Domes sēdē.

Ja arī Tev ir ierosinājumi, vari tos iesūtīt šīs pozīcijas uzlabošanai, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu


Studējošo iesaiste augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanā (akreditācijas procesā)

Akreditācija ir augstākās izglītības institūcijas vai studiju programmas kvalitātes pārbaude. Šajā procesā studējošo loma ir neatsverama, jo studējošais objektīvi var izvērtēt, vai skolā tiek ievēroti demokrātiski principi pret studējošajiem, kā tiek ievērotas studējošo tiesības un pienākumi. Ņemot vērā studējošā ieguldījumu augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanā, ir jāveicina pilnvērtīga studējošo iesaiste šajā procesā.

Domes sēdē tiks apspriests LSA redzējums un apstiprināta vienota studentu pozīcija par studējošo lomu, studējošo pienākumiem un studējošo tiesībām augstākās izglītības ārējā kvalitātes novērtēšanā.

Pozīcijas uzmetums [.doc] [.odt]

Ja arī Tev ir ierosinājumi šīs pozīcijas uzlabošanai un pilnveidošanai iesūti tos, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Līdz 12. jūnija, piektdienas, plkst. 18:00 tiek  pieņemti ierosinājumi elektroniskā formātā.
Klātienē šo pozīciju varēs apspriest ceturtdien, 11. jūnijā, no plkst. 17:00 - 18:15 LSA birojā Dzirnavu ielā 42-11


Vienota studējošo apliecība

Vienota elektroniskā studējošo apliecība ir ideja par tādu visiem Latvijas studentiem vienotu apliecību, kas apvieno dažādas atlaižu, maksājumu, transporta, bibliotēkas karšu funkcijas un klapo par studējošo apliecību vienlaicīgi. Vai šāda karte studentiem Latvijā atvieglotu ikdienas dzīvi, radītu pieejamāku sociālo vidi, vai būtu jauna birokrātiska barjera studenta sociālās vides apgūšanai? Vienota studējošo apliecība jau veiksmīgi strādā gan Lietuvā, gan Igaunijā, gan citās Eiropas valstīs, atvieglojot studentu dzīvi ik uz soļa, bet vai šāda apliecība ir nepieciešama Latvijas studentam un kāpēc?

Šajā LSA Domes sēdē tiks uzsākta diskusija ar studentu pārstāvjiem, lai noskaidrotu studentu līderu viedokli un argumentus šādas vienotas studējošo apliecības nepieciešamībai.
Ja arī Tev ir viedoklis par šo jautājumu, iesūti to, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Juridiskā virziena vadītāja vēlēšanas

Latvijas Studentu apvienībā vēl joprojām ir atklāta vakance uz Juridiskā virziena vadītāja vietu un ik viens, kas sevī jūt jurista garu un sajūt jurista kompetenci, tiek aicināts kandidēt uz šo amatu! Parasti visa valde tiek vēlēta pavasarī, nakamajā Domes sēdē pēc Kongresa, tomēr dažādu apstākļu dēl Juridiskā virziena vadītāja amats vēl ir brīvs un ja Tevī ir vēlme cīnīties par nopietniem jautājumiem, Tev ir iegūta vai Tu vēl esi juridiskās izglītības iegūšanas procesā, kā arī ja Tev ir izpratne un interese par juridiskajiem procesiem, piesakies līdz 12. jūnija plkst. 17:00, nosūtot savu CV un motivācijas vēstuli uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Neaizmirsti arī parakstītu izvirzījumu no savas SP!

Domes sēdes darba kārtībā arī Darba grupas

Darba grupas, kas orientētas uz Latvijas Studentu apvienības darba kapacitātes stiprināšanu, viedokļu apmaiņu un darba struktūras kvalitātes uzlabošanu.

Diskusija - darba grupa „Informatīvā materiāla izveide par Latvijas augstākās izglītības telpu" - darba grupu vada LSA Akadēmiskā virziena vadītāja I. Saknīte

Kāda ir augstākās izglītības telpa Latvijā? Svarīgākā informācija vienkopus. Līdz šim Latvijā nav bijis vienots materiāls par augtsākās izglītības telpu, bet vienmēr gan topošie, gan esošie studenti ir vēlējušies redzēt augstskolu un studiju programmu salīdzinājumus. Latvijas Studentu apvienība saka skaļu „Nē!" un neatbalsta augstskolu un studiju programmu ranžēšanu pēc agregētiem rādītājiem, tomēr ir skaidrs, ka studenti - gan topošie, gan esošie - kā arī sabiedrība kopumā vēlas zināt, kāds tad ir katras augstskolas ieguldījums studentu izglītošanā, piedāvājums un iespējas.

Šāda informatīvā materiāla izveide būtu milzīgs un nopietns darbs, tomēr tas būtu daudz lielāks, kopējs ieguldījums, studentu informēšanas līmeņa celšanā, kā arī šāda informatīvā materiāla izdošana varētu kļūt par tradīciju, kad reizi vienā vai vairākos gados šāds apkopojums, pētījums un analīze tiktu veikta.

Kontaktinformācija jautājumiem un ierosinājumiem: I. Saknīte ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

Diskusija - darba grupa „LSA valdes un SP savstarpējās informācijas apmaiņas un komunikācijas analīze. Iekšējās komunikācijas efektivitātes uzlabošana" darba grupu vada LSA Sabiedrisko attiecību vadītāja A. Enikova

Palielinoties informācijas apjomam, ir jāsāk izvērtēt informācijas apmaiņas efektivitāti, tādējādi jau laicīgi apzinot un novēršot komunikācijas draudus, ko šādas komunikācijas barjeras varētu radīt.

Šīs darba grupas mērķis ir uzlabot savstarpējās komunikācijas apriti, apjomu, koncentrētību un kvalitāti. Tās laikā tiks apskatītas komunikācijas veidošanas metodes, formas un līdzekļi, kā arī rasti risinājumi un mehānismi iekšējās komunikācijas uzlabošanai.

Potenciālajiem darba grupas dalībniekiem, lai darbs būtu produktīvāks, rekomendējam apdomāt LSA valdes un SP informācijas aprites stiprās un vājās puses, iespējas, ar kādām varētu uzlabot savstarpējo komunikāciju, un draudus, kā komunikācija varētu ietekmēt LSA un SP darbību, kā arī apdomāt risinājumus šīs komunikācijas efektivizēšanai.

Kontaktinformācija jautājumiem un ierosinājumiem: A. Enikova ( Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu )

DOMES SĒDES DARBA KĀRTĪBA

LSA rūpējas par Domnieku un Domes sēdes viesu nokļūšanu no Rīgas uz Valmieru un atpakaļ, organizējot speciālu autobusu.


Pulcēšanās notiek sestdien, 13. jūnijā, no plkst. 8:45 līdz 8:55 pie Reval Hotel Latvia (Brīvības ielā) autobusu stāvvietā uz Elizabetes un Baznīcas ielas stūra.
Liels lūgums nekavēt!


Tu neesi LSA domnieks, bet arī vēlies klātienē redzēt, kā tiek pieņemti studentiem svarīgi lēmumi?
Raksti uz  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai zvani 29855092 (Anete) un pievienojies!

 

 

Uz tikšanos šīs sezonas pēdējā Domes sēdē!
Vienmēr kopā ar Tevi,
Tava Latvijas Studentu apvienība!

 

 

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: