LSA vēlas tikties ar Ministru prezidentu
Autors - Sintija Segleniece   
Piektdiena, 31 Augusts 2012 12:11

mkPēc 29. augustā notikušās Ministru kabineta sēdes, kurā tika skatīts noteikumu projekts par „Augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditācijas noteikumiem”, Latvijas Studentu apvienība (LSA) un citas augstāko izglītību pārstāvošās institūcijas un organizācijas vēlas tikties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski. Tikšanās mērķis ir pārrunāt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un tās sociālo partneru, tostarp LSA, sadarbību, lai, izdodot akreditāciju noteikumus, netiktu pieņemti pārsteidzīgi lēmumi.

LSA prezidents Edvards Ratnieks pauž sašutumu pēc Ministru kabineta nolemtā jautājuma nosūtīšanai otrreizējai saskaņošanai ar sociālajiem partneriem saskaņošanas sēdē notikušo: „Pēc pēdējās tikšanās par akreditāciju noteikumu saskaņošanu, vairāku augstākās izglītības sabiedrības pārstāvju pacietības mērs ir pilns. Šī iemesla dēļ jau tuvākajā laikā vēlamies doties pie Ministru prezidenta, lai pārrunātu sadarbības problēmas ar IZM un Robertu Ķīli.”

Ratnieks uzsver, ka piemērotākie tikšanās laiks varētu būt 4. septembrī pirms Ministru kabineta komitejas sēdes, kurā tiks izskatīti studiju akreditācijas noteikumi. LSA prezidents uzskata, ka ir būtiski pārrunāt šos jautājumus pirms noteikumu pieņemšanas, lai lēmumu pieņemšana nenotiktu nepārdomāti un tiktu novērsta kļūdainu normatīvo aktu izdošana, kas kaitētu augstākās izglītības nozarei.

Latvijas Studentu apvienība pārstāv visu Latvijā studējošo intereses gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā. Organizācija ir nozīmīgs partneris augstākās izglītības politikas veidošanā jautājumus, kas skar studentus. 

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: