LU SP aicina saspēlēties spēlē "Prezidents"
Autors - Anete Enikova   
Trešdiena, 14 Oktobris 2009 20:45

preza2Student, brīdī, kad katrs var kritizēt notikumus valstī, tieši tev ir iespēja uzzināt, ko nozīmē valsts pārvalde un sava biznesa veidošana. Latvijas Universitātes studentu padome aicina piedalīties intensīva lēmumu pieņemšanas simulācijas spēlē „Prezidents" un divās dienās izspēlēt gadus valsts un biznesa procesos dažādās biznesa un valsts struktūru lomās.

Simulāciju spēle notiks Latvijas Universitātē (Raiņa bulvārī 19) no 31. oktobra - 1. novembrim. Dalība spēlē ir bez maksas, tomēr nenokavē pieteikšanos līdz 23. oktobrim. Vietu skaits ir ierobežots.

„Prezidents" ir spēle, kuras laikā spēles dalībnieki iegūst reālu pieredzē bāzētu sapratni par ekonomikas procesu norisi, attīsta stratēģisko domāšanu, problēmu risināšanas, komunikāciju, naudas pārvaldīšanas u.c. prasmes.

Spēlē tiek modelēti politiskie un ekonomiskie procesi, kas norisinās biznesā, valsts struktūrās un sabiedrībā - vēlēšanas, privatizācija utt. Katram cilvēkam spēlē ir sava loma - biznesa vai valsts struktūrās. Lomas laika gaitā var mainīties. Katram cilvēkam ir paralēli jāpārvalda sava sabiedriskā un privātā dzīve. Sabiedriskā dzīve nozīmē to amatu un tā amata uzdevumus, ko šis cilvēks ieņem spēlē. Privātā dzīve nozīmē personisko finanšu pārvaldīšanu, personiskās investīcijas, kā arī ikdienas izdevumu segšanu.

 

Šīs spēles laikā dalībnieki atrodas vairākās valstīs. Katrā valstī ir valsts un biznesa vides struktūras. Valsts struktūras ir Prezidents, Ministru Kabinets, Parlaments, Ministri un ministriju pakļautības iestādes. Biznesa struktūru uzdevums ir pelnīt sev naudu un maksāt nodokļus. Valsts struktūru uzdevums ir pārvaldīt valsti, izdot likumus un panākt to ievērošanu, iekasēt nodokļus un sabalansēt valsts budžetu, kā arī veidot labas ārpolitiskās attiecības ar kaimiņvalstīm.

 

Spēli organizē Latvijas Universitātes Studentu padome (LU SP) sadarbībā ar NORDIC Training International.

 

Pieteikšanās un papildu informācija: www.prezidents.lusp.lv - pietikties var ar citu augstskolu studenti, tomēr ja pieteiksies vairāk gribētāju, kā spēle var uzņemt, prioritāri tiks ņemti LU studenti, kārtībā kādā tie ir pieeteikušies spēlei. Bet iespējas ir, nedomā ilgi un piesakies!

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: