Nordea banka izsludina konursu uz vasaras prakses vietām
Autors - Dagnija Stuķēna   
Ceturtdiena, 07 Maijs 2009 18:39

nordeaNordea bankas veiktā studentu aptauja liecina, ka lielākā daļa Latvijas augstskolu pieprasa studentiem iziet praksi studiju laikā, taču paši studenti atzīst, ka kvalitatīvas prakses vietas atrašana sagādā grūtības. Nordea banka izsludina konkursu uz studentu vasaras prakses programmu un aicina arī pārējos uzņēmumus šogad aktīvi piedāvāt jauniešiem stažēšanās iespējas

„Prakses programmas var būt abpusējs ieguvums gan studentam, gan uzņēmējam. Students līdztekus akadēmiskajām zināšanām iegūst tik nepieciešamās praktiskās iemaņas. Savukārt uzņēmējs savu komandu papildina ar jaunu, enerģisku darbinieku, kas var sniegt ne tikai būtisku praktisku atbalstu dažādos projektu darbos, bet arī nākotnē kļūt par vērtīgu darbinieku," stāsta Nordea bankas personāla vadības departamenta vadītāja Viktorija Veisa.

Nordea veiktā studentu aptauja liecina, ka 92% studentu prakse studiju laikā ir obligāta mācību sastāvdaļa. Vienlaikus, 88% aptaujāto atzīst, ka pat, ja augstskolas nepieprasītu iziet praksi uzņēmumos, viņi vēlētos paralēli akadēmiskajām studijām iegūt praktisku pieredzi savā izvēlētajā profesijā. Tomēr vairāk kā puse - 56% studentu, kas ir meklējuši prakses vietas uzņēmumos, norāda, ka viņiem ir sagādājis grūtības atrast piemērotas prakses vietas.

Latvijas Studentu apvienības viceprezidente Dace Grante uzsver: „Jautājums par prakses vietām studentiem kļūst īpaši aktuāls tieši šobrīd, kad tuvojas mācību gada noslēgums Latvijas augstskolās. Jāatzīst, ka sekojot līdzi ekonomiskajām norisēm valstī, daudzi studenti ir nobažījušies par to, vai arī šovasar viņiem būs iespēja iegūt praktisko pieredzi un profesionālās iemaņas. Tādēļ mēs arī no Latvijas Studentu apvienības puses, aicinām uzņēmējus arī šī brīža situācijā būt atsaucīgiem un pretimnākošiem, tādā veidā dodot ne tikai ieguldījumu jauno, nākotnes speciālistu izaugsmē, bet arī veicinot uzņēmuma attīstību un attīstot jaunu redzējumu."

Nordea bankā studentu prakses iespējas šī gada laikā ir izmantojuši jau 30 jaunieši. Novērojot gan pastiprināto studentu interesi, gan arī izvērtējot bankas iespējas nodrošināt praktikantus ar kvalitatīviem prakses uzdevumiem, Nordea banka šogad izsludina konkursu uz desmit vasaras prakses vietām līdz pat trīs mēnešiem. Viktorija Veisa uzsver: „Praktikantu pieņemšana darbā ir nopietns un atbildīgs lēmums, tādēļ mēs katru praktikantu izvērtējam kā jauno darbinieku. Daudziem studentiem tā ir pirmā iespēja praktiski iepazīt savu izvēlēto profesiju, tādēļ īpaši svarīgi ir nodrošināt gan sākotnējo apmācību, gan pieredzējušu vadītāju, gan arī skaidri definēt prakses uzdevumus un sniegt konstruktīvu atgriezenisko saiti."

Ieteikumi praktikantiem un uzņēmumiem:

Nordea bankas veiktais studentu pētījums liecina, ka lielākā daļa studentu, kas ir izgājuši praksi Latvijā, vērtē to atzinīgi. Tiesa, abpusējs ieguvums ir iespējams tikai tad, ja prakses norisei mērķtiecīgi un atbildīgi pieiet abas puses, skaidri definējot savstarpējos pienākumus un atbildības. Lai mudinātu arī pārējos uzņēmējus piedāvāt studentiem tik būtiskās prakses vietas, Nordea banka ir izstrādājusi ieteikumus gan praktikantiem, gan pašiem uzņēmējiem, lai sadarbība būtu vēl efektīvāka.

Praktikantiem pašiem ir jāapzinās, kādas zināšanas un praktiskās iemaņas viņi vēlās apgūt un tas skaidri jādefinē savam prakses vadītājam. Prakses laikā ar atbildību jāizturas pret saviem pienākumiem un neskaidrību gadījumā nav jābaidās proaktīvi jautāt visu neskaidro. Viens no praktikanta ieguvumiem ir iespēja dibināt kontaktus ar kolēģiem, sadarbības partneriem un jomas speciālistiem.

Savukārt uzņēmējiem ir jārēķinās, ka praktikantiem ir jānodrošina atbilstošs darba pienākumu uzdevums, kā arī jāiegulda jauniešos savs darbaspēks un laiks - jānodrošina studentam atsaucīgu un pieredzējušu vadītāju. Praktikantu tāpat kā jaunu darbinieku ir jāinformē par iekšējās kārtības noteikumiem un jāiepazīstina ar kolēģiem, lai viņš varētu darboties kā pilnvērtīgs komandas biedrs jau no pirmās darbadienas. Arī prakses laikā, ne tikai tās noslēgumā, prakses vadītājam ir jānovērtē jau padarītais un jāsniedz konstruktīvi ieteikumi.

Par Nordea konkursu uz studentu vasaras prakses vietām:

Nordea banka šogad izsludina konkursu uz 10 prakses vietām dažādās Nordea bankas struktūrvienībās. Jauniešiem tiek dota iespēja iegūt ne tikai praktisku pieredzi sev interesējošā profesijā Nordea bankā, bet arī iepazīt citu bankas departamentu darbību. Prakses laikā Nordea banka nodrošina darbinieku apmācības, pieredzējušu un pretimnākošu prakses vadītāju, iespēju iepazīt arī citu struktūrvienību darbu, kā arī valstī noteikto minimālo atalgojumu un skaidri definē prakses uzdevumus un kritērijus to izvērtēšanai. Prakses ilgums ir līdz pat trīs mēnešiem.

Pieteikšanās konkursam norit līdz 30. maijam. Dalībai konkursā jāiesūta motivācijas vēstule un CV Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ar norādi „Prakses programma". Piemērotākie kandidāti tiks uzaicināti uz interviju ar personāldaļas pārstāvi un potenciālo prakses vadītāju. 10 atbilstošākie pretendenti varēs uzsākt praksi jau no šī gada jūnija.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: