Piedalies diskusijā par plaģiātisma izskaušanu
Autors - Dagnija Dumbrovska   
Piektdiena, 26 Oktobris 2012 12:38
copyplagiarismStudent, vai vēlies iegūt patiešām kvalitātīvu izglītību?  Vēlies, lai studiju darba vai diplomdarba  rakstīšanas laikā tev nebūtu grūtības iegūt nepieciešamos informācijas resursus un tevi nemāktu bažas, ka tavu darbu varētu uzskatīt par plaģiātu?  Tev tiek dota iespēja izteikt savu viedokli šajos un vēl daudzos citos ar plaģiātismu saistītos jautājumos, piedaloties diskusijā par plaģiātisma izskaušanu studiju procesā!
m
Lai rosinātu dialogu sabiedrībā un sagatavotu rekomendācijas plaģiātisma mazināšanai studiju procesā, Biznesa augstskolas Turība Studējošo pašpārvalde (BAT SP) rīko diskusiju „Plaģiātisms studiju procesā. Plaģiātisma izskaušanas izaicinājumi” organizēšanā. Diskusija notiks š.g. 7. novembrī plkst. 17.00 – 20.00 Biznesa augstskolas Turība telpās, 3. konferenču zālē.

m

Diskusijā aicināti piedalīties studenti, pasniedzēji, valsts iestāžu pārstāvji un izglītības nozares eksperti, lai kopīgi meklētu risinājumus cīņā par akadēmisko godīgumu un plaģiāta izmantošanas izskaušanu studiju procesā!

Savu pieteikumu dalībai diskusijā sūtī uz e-pastu:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Latvijas augstskolās plaģiātisma jautājums ar katru gadu kļūst arvien aktuālāks. Par spīti tam, ka plaģiāta atklāšanas gadījumā students var tikt izslēgts no augstskolas bez tiesībām tur atgriezties, daudzi vēl joprojām uzdot cita darbu par savējo. Daudzas augstskolas jau strādā pie tā, lai samazinātu plaģiātisma iespējas, palielinātu akadēmisko godīgumu un paaugstinātu studiju kvalitāti.

Šogad vairākas Latvijas augstskolas parakstīja nodomu protokolu par sadarbību vienota plaģiātu izskaušanas tīkla veidošanā. Turības aktīvākie studenti nākuši klajā ar iniciatīvu plaģiātisma jautājumu aktualizēt pašu studentu vidū.

Š.g. vasarā Biznesa augstskolas Turība Studējošo pašpārvalde sadarbībā ar Latvijas Studentu apvienību un karjeras portālu Prakse.lv veica aptauja ar mērķi noskaidrot studentu viedokli par plaģiātismu studiju procesā un tā ietekmi uz studiju kvalitāti. Aptaujā piedalījās 1056 studenti no visas Latvijas un tajā tika secināts, ka 58% no visiem respondentiem ir saskārušies ar plaģiātismu savā augstskolā, 35% aptaujāto paši ir izmantojuši plaģiātu. 64% respondentu norāda, ka plaģiātisma problēma negatīvi ietekmē studiju kvalitāti augstākās izglītības iestādēs. 66% aptaujāto studentu uzskata, ka viens no labākajiem risinājumiem plaģiātisma izskaušanā ir patstāvīgo darbu ar praktisku ievirzi iekļaušana studiju procesā, 22% respondentu ir pārliecināti, ka piemērotākais risinājums plaģiāta apkarošanai ir vienotās starpaugstskolu datorizētās sistēmas izveidošana.

Diskusijas organizatori pauž cerību, ka aizsāktais dialogs kļūs par atspēriena punktu pašu studentu aktīvākai iesaistei akadēmiskā godīguma veicināšanā.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: