Pieejamas stipendijas klimata nozarē - Mācības Dānijā
Autors - Dānijas Karalistes vēstniecība Latvijā   
Otrdiena, 10 Februāris 2009 10:39

climate-denmarkCOP15 Klimata konference: Dānija atsakās no dāvanām un tā vietā izglīto jaunatni Dānijas valdība ir nolēmusi radīt "COP15 Klimata stipendiju" no naudas, kas tika ietaupīta atsakoties no dāvanām klimata konferences, kas notiks šī gada beigās Kopenhāgenā, dalībniekiem.

Šāda veida konferencēs dalībnieki parasti saņem dāvanas un tā saucamos konferences komplektiņus ar dažādām lietām no konferences rīkotājvalsts. Tiek paredzēts, ka COP15 konferencē, kas notiks Dānijā, dalībnieku skaits sasniegs 15 tūkstošus.

Kā daļu no tās centieniem samazināt konferences ietekmi uz vidi un klimatu, valdība ir nolēmusi atteikties no dāvanu došanas prakses. 4 miljoni Dānijas kronu (aptuveni 700 000 ASV dolāru) tādējādi tiks ietaupīti, lai varētu piešķirt stipendijas 10 - 12 kandidātiem no visas pasaules, kas varētu mācīties 2 gadu maģistra programmās klimata jomā Dānijas universitātēs. Stipendija sedz gan mācību maksu, gan uzturēšanās izdevumus.

 

COP15 Klimata stipendijas ietvaros ir pieejamas sekojošas maģistra programmas: agrārā-vides vadība, biosistēmu inženierzinātne, enerģētikas inženierzinātne, vides ķīmija, vides inženierzinātne, vides vadība, vides un resursu vadība, ilgtspējīga enerģētika, ilgtspējīgas enerģētikas plānošana un vadība, tehnoloģiskā un sociāl-ekonomiskā plānošana, ūdens un vide, vēja enerģija.


"Mūsu 0-dāvanu politika and COP15 Klimata stipendijas ir labs signāls konferencē, kas prasa inovācijas tam, kā mēs izmantojam mūsu resursus. Kaut arī nav šaubu par labajiem nodomiem dodot dāvanas, mēs esam bieži pieredzējuši, ka konferenču komplektiņi tiek izmesti atkritumu tvertnēs konferenču telpās un viesnīcās. Mēs vēlamies lauzt šo tradīciju Kopenhāgenā un izlietot naudu konstruktīvā veidā", saka Ulla Tērnes (Ulla Tørnæs), Dānijas Attīstības sadarbības ministre.

 

"COP15 Klimata stipendija demonstrē Dānijas stingro pozīciju klimata jautājumu izpētē, kā arī sniedz labas iespējas papildināt zināšanas Dānijas universitātēs. Bez tam, stipendija atbilst valdības mērķim palielināt studentu apmaiņu pāri robežam. Ar šo stipendiju mēs ceram sagaidīt gudrus jaunus cilvēkus no visas pasaules, kas kļūtu ļoti motivēti radīt izmaiņas, un pie tam gūt plašas zināšanas par Dānijas tehnoloģijām un izpēti," teic Helge Sandera (Helge Sander), Dānijas Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju ministre.

 

Vairāk informācijas par COP15 Klimata stipendiju, kā arī par pieteikšanos uz to, var atrast: www.studyindenmark.dk/climate

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: