Projekti
Trešdiena, 22 Oktobris 2008 19:35

Latvijas Studentu apvienība regulāri rīko apmācības un seminārus augstskolu studējošo pašpārvaldēm un studentiem, kā arī rīko informatīvus un izglītojošus pasākumus un projektus. Daudzi no tiem ir kļuvuši par tradīcijām.

Student, seko līdzi jaunumiem un iesaities arī tu šo projektu realizēšanā!

Šo projektu realizācijai tiek meklēti sadarbības partneri un atbalstītāji. Ja jūsu uzņēmums vēlas atbalstīt studentus un celt to izaugsmi, rakstiet uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Kam rūp students? Treniņseminārs jaunajiem aktīvistiem. KRS? notiek katru rudeni vai ziemu, uz trīs dienām kopā aicinot nepilnu simtu enerģisku pirmo kursu studentu no visām Latvijas augstskolām. Tiek aicināti studenti, kas vēlas iesaistīties sava izglītības procesa kvalitātes celšanā un apgūt prasmes, lai to varētu darīt efektīvāk. Šogad seminārs svin norises desmitgadi. Galvenās semināra tēmas ir motivēšana, projektu veidošana, komandas darbs un iepazīstināšana ar SP iespējām, tiesībām un pienākumiem, kā arī informēšana par LSA, tās atbalstu un sniegtajām iespējām.

Studentu Gada balva - balvu pasniegšanas ceremonija. Tā ir iespēja pierādīt augstskolu studējošo pašpārvaldēm, ka tās ir vislabākās, radot spēcīgu stimulu neatkāpties no izvirzītajiem mērķiem. Balvas ir atzinība un pateicība par studentu interešu aizstāvību ne tikai no LSA, bet arī no augstskolu administrācijas un Izglītības un zinātnes ministrijas.

Līderu forums notiek katru gadu vasarā. Līderu forums ir LSA rīkotā ikgadējā četru dienu nometne Latvijas studentiem - augstskolu pašpārvalžu aktīvākajiem biedriem. Vasarā studenti tiek pulcēti kādā no Latvijas novadu viesu mājām, lai noskaidrotu, kādam jābūt studentu līderim, 4 dienas mērojoties spēkiem gan debašu sacensībās un prāta spēlēs, gan sporta disciplīnās, veidojot ciešākas un draudzīgākas attiecības starp nākamajiem sadarbības partneriem.

Senatoru seminārs -  augstskolu esošajiem un topošajiem senatoriem - tiem, kas studē un kam rūp izglītības lēmumu pieņemšana fakultātē, augstskolā, valstī un ārpus tās robežām. Atkalredzēšanās pieredzējušākajiem un iepazīšanās diena jaunpienācējiem, tiem, kas ir ieinteresēti uzzināt, piedalīties, darīt un ietekmēt. Nozīmīga Senatoru semināra daļa ir zināšanu gūšana un papildināšana par augstskolas senāta darbību, senatoru tiesībām un pienākumiem, jautājumu saskaņošanu un ierosināšanu senātā un studentu - senatoru sadarbību ar studējošo pašpārvaldēm.

Reflektantu informatīvā kampaņa - vasaras vidus/beigas - informatīva kampaņa vidusskolu absolventiem un topošajiem studentiem. Laikā, kad vidusskolu absolventi gaida savus eksāmenu rezultātus un laikā, kad augstskolās sākas uzņemšanas drudzis - tā ir iespēja jauniešiem uzzināt objektīvu informāciju no pašu studentu puses, kuri jau mācās šajās augstskolās. Tā ir informatīva palīdzība reflektentiem uzzināt savus sasāpējušos jautājumus, kurus ne vienmēr var uzzināt augstskolās.