Publiskā diskusija par augstākās izglītības atbilstību darba tirgus prasībām jau 31. oktobrī
Autors -   
Pirmdiena, 29 Oktobris 2012 21:30
debate2Trešdien, 31.oktobrī plkst. 17:30 Rīgas Ekonomikas augstskolā notiks SSER&LMT Debašu kluba rīkotā publiskā diskusija par augstākās izglītības atbilstību darba tirgus prasībām.
m
Pēdējā laikā lielu rezonansi sabiedrībā izraisījušas diskusijas starp izglītības ministru, Rektoru padomu un Latvijas Studentu apvienībuu. Taču šobrīd šī diskusija ir iestrēgusi posmā, kurā publiskajā telpā ir nepieciešams vēl kāds viedoklis, lai šo sarunu padarītu konstruktīvāku un produktīvāku. Tāpēc mūsu debašu klubs ir nolēmis rīkot publisku paneļa diskusiju, kurā darba tirgus pārstāvji varēs izteikt savu viedokli par augstākās izglītības attīstības iespējām.
m
Vairākas organizācijas – Ārvalstu investoru padome Latvijā, Darba Devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera – jau vairākus gadus ir gan rakstījušas presē, gan ministrijām iesniegušas dažādas vēstules par nekvalitatīvu augstāko izglītību. Tomēr šī informācija diemžēl nav sasniegusi vairumu sabiedrības. Tāpēc uzskatām, ka šo organizāciju pārstāvji kopā ar izglītības ministru Robertu Ķīli varētu analizēt augstākās izglītības piemērotību darba tirgus prasībām, tās pašreizējos trūkumus utt., šādā veidā dodot sabiedrībai un studentiem iespēju izprast kādas reformas un kāpēc ir nepieciešamas.
m
Diskusijā piedalīsies:
• Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis
• Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidents Aigars Rostovskis
• Ārvalstu investoru padomes Latvijā direktore Linda Austere
• Latvijas Darba devēju konfederācijas Izglītības un nodarbinātības eksperte Anita Līce
m
Diskusiju moderēs žurnālists Pauls Raudseps.
m
Diskusijas norises vieta un laiks: Sorosa auditorija, Rīgas Ekonomikas augstskola, Strēlnieku iela 4a no plkst. 17.30 līdz 19.30.
m
Diskusiju būs iespējams vērot arī internetā.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: