Rekomndācijas - par studentu sociālas vides nodrošināšanu Eiropā un Latvijā
Trešdiena, 29 Oktobris 2008 22:18

lv-jauniesu-deligacija-fr-fekomndacijas-28_1028.  oktobra vakarā no vizītes Francijā atgriezās Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Igors Grigorjevs, kur kopā ar divdesmit sešu Eiropas Savienības (ES) valstu jauniešiem izstrādāja rekomendācijas uz zināšanām balstītas sabiedrības attīstībai Eiropā.

Vairāku šo rekomendāciju saturs tieši skar studentu intereses. Tajās jaunie eiropieši iesaka stiprināt pieejamību augstākajai izglītībai, nodrošinot sociālo atbalstu maznodrošinātajiem studentiem. Eiropas jaunieši norāda, ka nepietiekams sociālais nodrošinājums paplašina un nostiprina plaisu starp materiāli nodrošinātajiem un maznodrošinātajiem studentiem, ietekmējot to iespējas vienlīdzīgi iegūt augstāko izglītību.

Latvijas Studentu apvienības prezidents I. Grigorjevs uzsver: „Šī problēma ir izteikti aktuāla arī Latvijā un rīcība no Latvijas Studentu apvienības būs neatlaidīga. Jau šodien, 29. oktobrī mēs tiksimies ar izglītības un zinātnes ministri Tatjanu Koķi, lai pārrunātu politiskā kursa trūkumu šajā jautājumā. Uzskatu, ka studentu sociālekonomiskā nodrošinājuma politika mūsu valstī jādefinē skaidri un nepārprotami, un studentiem jābūt pieejamai videi, kas nodrošinātu pilnvērtīgu zināšanu ieguvi."

No 21.-28.oktobrim Francijas prezidentūras ietvaros rīkotajā pasākumā no Latvijas piedalījās desmit jaunieši, kuri bija kopīgi izstrādājuši 18 rekomendācijas par ES nākotni un 14. novembrī tās tiks prezentētas Eiropas Komisijai. Jauniešu rekomendāciju apkopojumu Latvijā veica Latvijas Jaunatnes padome (LJP). „Strādājot plecu pie pleca ar 300 jauniešiem no visas ES, diskusijās novēroju, ka citās dalībvalstīs ir ļoti attīstīta pētniecība, un studentiem nav problēmu strādāt modernās laboratorijā -, Latvijā tas joprojām ir šķērslis, lai veidotu uz zināšanām balstītu sabiedrību. Secināju, ka LSA uzstādījumi Latvijā sakrīt ar ES idejām, kas vēl nav ieviestas dzīvē Latvijā", atzīst LJP prezidente Eva Ikstena.  

Uz Franciju no Latvijas devās desmit jaunieši: Latvijas Studentu apvienības prezidents Igors Grigorjevs, LJP prezidente Eva Ikstena, Nākotnes izglītības centra pārstāvis Dāvis Meike,  RTU zinātniskais asistents, lektors Didzis Rāgs, ESN Rīga nacionālā pārstāve Madara Apsalone, socioloģijas maģistra students Uldis Eglavs, „Jauniešu konsultāciju" projektu vadītājs Andris Čeksters, vides aktīviste Agate Širina, radio NABA žurnāliste Elīna Belova un skolnieks Dāvis Siksnāns.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: