RTU avīzei "Jaunais inženieris" aprit 50 gadi
Autors - Egita Kancāne   
Sestdiena, 07 Februāris 2009 19:06

rtuRīgas Tehniskās universitātes (RTU) avīzei "Jaunais inženieris" aprit 50 gadi, tās pirmais numurs iznāca 1959.gada 7.februārī. Unikāls ir fakts, ka avīze 50 gadu laikā ne reizi nav mainījusi nosaukumu, gan mainoties augstskolas nosaukumam, gan valsts iekārtai.


"Jaunais inženieris" ir ne tikai mūsdienās tik plaši sastopamais uzņēmumu un organizāciju sabiedrisko attiecību izdevums - laikraksts ir RTU notikumu hronika un spogulis, ar tā palīdzību RTU studentiem, zinātniekiem, darbiniekiem un sadarbības partneriem ir iespēja uzzināt vienam par otra aktivitātēm, darbiem un idejām, apmainīties viedokļiem, risināt problēmas, izteikties. Tā ir iespēja dokumentēt notikumus, par kuriem pēc gadiem rakstīs vēstures grāmatās.

 

Pirmais RTU (tolaik Rīgas Politehniskā institūta) avīzes veidotājs (tolaik saukts par atbildīgo sekretāru) bija dzejnieks Imants Auziņš. Savukārt avīzes krusttēva lomu uzņēmies dzejnieks Ojārs Vācietis, kuram pateicoties, I.Auziņš sāka darbu Rīgas Politehniskajā institūtā. "Rāvos kā velns pa piedarbu. Gādāju papīru, gāju uz tipogrāfiju un cinkogrāfiju, meklēju korespondentus fakultātēs, traucēju cienījamus zinātniekus, intervēju, rakstīju, maketēju. Rediģēju. [..] Ojārs (Vācietis) retajās tikšanās reizēs tikai pasmējās: "Būs tev laba skola..."," tā pirmos darba mēnešus avīzē "Jaunais inženieris" atceras I.Auziņš. Kad I.Auziņš pārgāja darbā uz laikrakstu "Literatūra un māksla", par avīzes "Jaunais inženieris" redaktoru kļuva dzejnieks Māris Čaklais.

Avīze "Jaunais inženieris" atrodama RTU Zinātniskajā bibliotēkā un citās lielākajās Latvijas bibliotēkās. Avīzes numuri saglabāti arī "Jaunā inženiera" redakcijas arhīvā. Avīze iznāk katru otro ceturtdienu. 2009.gada 12.februārī iznāks "Jaunā inženiera" 1374.numurs. Kopš 2000.gada septembra RTU avīzi ir iespējams lasīt arī mājas lapā internetā: www.rtu.lv/ji.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: