RTU notiks vieslekcijas par ilgtspējīgu zinātnes un izglītības attīstību
Autors - RTU   
Otrdiena, 24 Februāris 2009 14:56

rtuPiektdien, 27. februārī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks Emdenas Lietišķo zinātņu universitātes (Vācija) mācībspēku lekcijas par ilgtspējīgu zinātnes un izglītības attīstību pārmaiņu laikā un tiks prezentēta projektorientētās apmācības pieredze Vācijā.

Vieslekcijas ir organizētas ar Baltijas - Vācijas Augstskolu biroja atbalstu no Vācijas Akadēmiskā Apmaiņas dienesta finanašu līdzekļiem.

27. februārī plkst. 14.30 RTU Mazajā aulā (201. telpa) Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks Emdenas Lietišķo zinātņu universitātes profesora Mihaela Šlāka (Michael Schlaak) publiskā lekcija «Motivācija ilgtspējīgai nākotnei - zinātnes un izglītības attīstība pārejas periodā», kas būs veltīta izglītības un zinātnes ilgtspējīgai attīstībai - īpaši aktuālam jautājumam pašreizējos ekonomikas apstākļos.

Savukārt 27. februārī no plkst. 9 līdz plkst. 16 RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtā, Rīgā, Āzenes ielā 14/24-271 notiks seminārs «Projektorientētas apmācības un mācīšanas pieredze Vācijā un RTU». Arī šajā seminārā no plkst. 9.30 līdz plkst. 11.45 uzstāsies Emdenas Lietišķo zinātņu universitātes profesors Mihaels Šlāks un profesore Marija Krīgere-Basenere (Maria Krüger-Basener). Seminārā piedalīsies RTU lietišķo zinātņu priekšmetu mācībspēki, vispārizglītojošo skolu dabaszinātņu priekšmetu skolotāji, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.

Lekcijas un semināra laikā vācu zinātnieki īsumā analizēs situāciju pasaulē: pasaules populācijas pieaugumu, enerģijas nepieciešamību un trūkumu, resursu pieejamību un izmantošanas iespējas, klimata izmaiņas un šo izmaiņu sekas. Tiks sniegtas idejas tādai izglītības un zinātnes attīstībai, kurai būtu jāved pie ilgtspējīgas ekonomikas.

Profesors Mihaels Šlāks uzskata, ka veiksmīgai valstu attīstībai mūsdienās nepieciešamas jaunas koncepcijas, kuras jārealizē jauniem cilvēkiem. Lai veicinātu jauniešu spēju risināt esošās problēmas, pārorientētu viņus no humanitārajām un sociālajām jomām uz dabaszinātņu un lietišķo zinātņu jomām un motivētu viņus iesaistīties zinātnē, jauniešiem jāsniedz atbilstoša izglītība - lektors piedāvā jaunu mācību metodi, par kuru publiskās lekcijas laikā RTU sniegs īsu pārskatu un ar piemēriem parādīs šīs metodes lietošanu skolā, universitātē un profesionālajā darbībā.

Minētā mācību metode ir orientēta uz projektu un balstīta uz problēmām, tā paver jaunas iespējas jauniešu motivēšanai un mudina attīstīt jaunas perspektīvas, kas nepieciešamas pasaules sabiedrības nākotnei.

Profesors Mihaels Šlāks ir studējis enerģētiku un fiziku Darmštates Tehniskajā universitātē (Vācija), kur ieguvis fizikālās ķīmijas doktora grādu un fizikālās ķīmijas habilitētā doktora nosaukumu. Profesors ir lasījis lekcijas un veicis pētniecības darbu Francijas universitātēs, sadarbojies ar rūpniecības uzņēmumiem Vācijā un ASV. Mihaels Šlāks lasa lekcijas Vācijas, Somijas, Dānijas, Īrijas un Ķīnas universitātēs. Emdenas Lietišķo zinātņu universitātē viņš māca fizikālo ķīmiju, procesu pārbaudi un analīzi, vides zinātnes un tehnoloģijas (gaiss, augsne, atkritumi, vides pārbaude).

Publiskā lekcija RTU Mazajā aulā notiks angļu valodā. Lekciju organizē RTU Zinātņu prorektora dienests un RTU Lietišķās ķīmijas un materiālzinātnes fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts ar Baltijas - Vācijas Augstskolu biroja atbalstu.

Lasīt tālāk...

Vārds:
Komentārs:
  Vārds pārbaudei. Pieļaujami tikai mazie burti bez atstarpēm.
Vārda pārbaude: